Μακελειό στην Τυνησία: 19 νεκροί από τρομοκρατική επίθεση στο μουσείο Μπαρντό

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Τραγικό, και δυστυχώς σε κακό timing αφού μόλις και ένα μήνα έχουν καταφέρει να οργανωσουν δημοκρατικά εκλεγμένη κυβέρνηση συνασπισμού. Ότι θες χρόνια να χτίσεις μπορεί να γκρεμιστεί σε μια στιγμή.. Σοβαρό πλήγμα για τον τουρισμό πλεον.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Αμα γινοτανε εδω θα λυσσαγανε ολοι και να οι ταξιδιωτικες οδηγιες ,20 χρονια θα μας επερνε να συνελθει ο τουρισμος...
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Αμα γινοτανε εδω θα λυσσαγανε ολοι και να οι ταξιδιωτικες οδηγιες ,20 χρονια θα μας επερνε να συνελθει ο τουρισμος...
Ίσως να μην μαθευτεί εδώ αλλά όλες οι κυβερνήσεις εκδίδουν πάντα ταξιδιωτικές οδηγίες κι αποκλείεται να τύχει ασυλίας η Τυνησία. Το θέμα είναι τι θα κάνουν οι μεγάλοι tour operators. Αν ακυρώσουν παντελώς είναι τουριστικός θάνατος για την Τυνησία. Σαν την Μαυριτανία θα ψάχνουν τον τουρίστα με το κυάλι
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Εδω δυο αμαξια καιγονταν στα Εξαρχεια και με επερναν φιλοι εντρομοι..Να ρθω?καιγοσαστε,οι τηλεορασεις λενε μην πατε,ειναι πολυ επικυνδυνο?Και να οι ακυρωσεις τα γραφεια...δουλεια μου ειναι και ξερω..
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.746
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
..... ολο και η φωτια φουντωνει..ελεος πια....
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
..... ολο και η φωτια φουντωνει..ελεος πια....
LULLU σκέψου μόνο τι είναι τώρα η γειτονική Λιβύη….
Πώς την έζησες και πόσο τώρα είναι αδιανόητη η επίσκεψη
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.746
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
LULLU σκέψου μόνο τι είναι τώρα η γειτονική Λιβύη….
Πώς την έζησες και πόσο τώρα είναι αδιανόητη η επίσκεψη
Πραγματι.. με πιανει μια λύπη και ενας θυμος ... Η Τυνησια μα την αλήθεια δεν την ειχα στο καταλογο των επικινδυνων προορισμων..
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Πραγματι.. με πιανει μια λύπη και ενας θυμος ... Η Τυνησια μα την αλήθεια δεν την ειχα στο καταλογο των επικινδυνων προορισμων..
Με τη Λιβύη δίπλα ένα χάλι δεν με εξέπληξε καθόλου. Άλλωστε λέγεται ότι σε χιλιάδες Τυνήσιους βρήκαν ένθερμους μαχητές υποστηρικτές οι της ISIS
Aλήθεια ο μέσος πολίτης περνάει καλύτερα τώρα στην "δημοκρατική" Λιβύη;
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.746
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Με τη Λιβύη δίπλα ένα χάλι δεν με εξέπληξε καθόλου. Άλλωστε λέγεται ότι σε χιλιάδες Τυνήσιους βρήκαν ένθερμους μαχητές υποστηρικτές οι της ISIS
Aλήθεια ο μέσος πολίτης περνάει καλύτερα τώρα στην "δημοκρατική" Λιβύη;
.. σε μια τηλ επικοινωνία που ειχαμε με τον ξεναγό μας πριν κανενα 6μηνο, μας δηλωσε με τα παντα χαρακτηριστικο γέλιο του οτι ο ιδιος ειναι καλα, τουλαχιστον στη υγεια του ,αλλα ο κοσμος υποφερει δεν υπαρχουν δουλειες, δεν υπαρχει ασφαλεια και ψαχνει να κανει κατι αλλο μιας και τουριστες θα κανουν δεκαετιες να εμφανιστουν πάλι στη χωρα....
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
πάντως βρε παιδιά ο κλοιός στενεύει όλο και περισσότερο στις αραβικές χώρες... Δυστυχώς να μιλήσω για μένα προσωπικά αν και θα ήθελα πολύ να επισκεφθώ κάποιες απ'αυτές δε μπορώ να πω ότι δεν περνάει από το μυαλό μου ο φόβος με συνέπεια να αποκλείω όλο και περισσότερες...
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Δυστυχώς έτσι είναι. Μία-μία οι αραβικές χώρες βγαίνουν από τα άμεσα σχέδια μας. Δεν θα ξεχάσω φίλο που πήγε Αίγυπτο λίγο μετά την περίοδο της μεγάλης αναταραχής στη χώρα και δεν βγήκε καθόλου σχεδόν από το πολυτελέστατο ξενοδοχείο του στο Σαρμ Ελ Σειχ. Και μου έλεγε αν δεν βγεις καθόλου όλα καλά. Μα τότε δεν αισθάνομαι ταξίδι. Αν δεν γυρίσω λίγο τη χώρα εγώ προσωπικά είναι σαν να μην πήγα.:cry:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.435
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom