Μαρόκο Μαρόκο ταξίδι γνώσης και εξερεύνησης

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
πω πω πω.... πολυβόλο είσαι kim dyr ! Σχεδόν με έπεισες! Μίλησα για συνθήκες υγιεινής έχοντας άσχημες εμπειρίες από την Αίγυπτο αν και έχω καταλάβει ότι στο Μαρόκο τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα. Και αυτό βεβαίως έχει να κάνει περισσότερο με την κοπέλα που θα συνοδέψω. Η οποία κοπέλα δεν έχει καμία εμπειρία απο ταξίδια και θα επωμισθώ όλη την οργάνωση του ταξιδιου μόνος μου. Αρχικά σκεφτηκα να πάω οργανωμένα αλλά με ένα πρόχειρο ψάξιμο είδα ότι μεμονωμένα μπορεί να σου βγεί πολύ οικονομικά. Και το οικονομικό αυτή τη στιγμή για μένα είναι πολύ σημαντικό.Κάπου διάβασα για ραμαζάνι τον Αύγουστο. Ξέρει κανείς κάτι?
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Kim Dyr???? Ραμαζάνι? (1η Αυγ η έναρξη.-κάπου γύρω στις 29 η λήξη)...
δεν ξέρω καρδια μου....
Αυτό που ξέρω είναι ότι το Μαρόκο είναι απλό, εύκολο, μαγικό, όμορφο, ακίνδυνο, και εσύ κάνεις τα εύκολα δύσκολα, και νομίζεις ότι θα πας στους Μαου Μαου για να σε κάνουν φιλέτο... δεν είναι έτσι.
Κλείσε τα εισητήρια ή άλλαξε φιλεναδα... Μονόδρομος.
* my name is Kyr. Dim Kyr
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.877
Likes
14.379
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες και για την ωραία ιστορία .
 

andreaskarass

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Δεν νομίζω να μιλάς σοβαρά όταν χρησιμοποιείς το ρήμα "τολμήσω". Για το Μαρόκο μιλάμε , ήτοι, την πιο "κοντά" στην Ευρώπη χώρα της Αφρικής. Δεν ομιλούμε για τα βάθη του Βόρνεο και την μελέτη της αναπαραγωγής του ουρακοτάγκου της Σουμάτρα!!! ούτε για πρωτόγονες φυλές του Αμαζονίου, ούτε για το Ιρακ.
Να πας. Ούτε να το σκεφθείς. Το ρήμα "τολμώ" για το Μαρόκο,είναι τουλάχιστον αδόκιμο και ασύμβατο.
Είναι μια σχεδόν ευρωπαική χώρα , με υψηλά στάνταρ τουριστικής υποδομής , ασφάλεια, καθαριότητα κλπ..
Οσο για την ζέστη, άμα αντέχεις στην Ελλάδα, αντέχεις και στο Μαρόκο (και πιο δροσερό είναι)
υγ Ποιός μίλησε για άσχημες συνθήκες υγιεινής?
για τι ζεστη μιλαμε δυλαδη ιουλιο??? 38-40???
 

marstay

Member
Μηνύματα
143
Likes
223
Επόμενο Ταξίδι
Ακυρώθηκε!
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
για τι ζεστη μιλαμε δυλαδη ιουλιο??? 38-40???
Για Ιούλιο δεν ξέρω αλλά Αύγουστο που είχα πάει στο Μαρακές είχε πιάσει 50άρια. Αλλά δεν είναι τόσο άσχημα όσο ακούγεται...απλά το μεσημεράκι κάνεις ένα διαλλειματάκι και πάμε πάλι. Επίσης αν επιλέξεις προορισμούς κοντά στον ατλαντικό δεν θα έχεις κανένα θέμα. Σκέψου ίδια περίοδο στη Καζαμπλάνκα είχε δροσούλα το απόγευμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom