Μασκες βατραχοπεδιλα και φυγαμε

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.788
Γεια σας και απο μενα, Εχω και εγω το πρωτο αστερι της PADI απο τα 13 μου.....Εχω βουτηξει σε αρκετα σημεια στη Χαλκιδικη αλλα οχι παρα περα... Η τελευταια μου βουτια ηταν το προηγουμενο καλοκαιρι, και τωρα θελω να παω για το 2ο αστερι αλλα κανεις δεν με ακολουθει...:(
καλως μας ηρθες στην παρεα μας:clap:
ευχομαι συντομα να βρης το ταιρι σου γιατι ειναι συμανικοτατο να
βουταμε δυο δυο
 

george diver

Member
Μηνύματα
115
Likes
15
Ταξίδι-Όνειρο
Στούς βυθούς ολης της γης
Στο πρωτο ειμασταν μια παρεα απο 5 δικα μου ατομα και θυμαμαι καναμε καθε σαββατοκυριακο εξορμησεις μονο και μονο για καταδυσεις.....Τωρα μονη μου δεν θα ειναι τοση ωραια....Που θα παει.....Δεν θα πισω εναν να με ακολουθησει καποια στιγμη....:roll: (ελπιζω!!!)....Τελικα εσυ μονη σου ειχες παει ???
καλως ηρθες στην παρεα μας. η χαλκιδικη ειναι πανεμορφη ειτε την βλεπεις με τα γυαλια ηλιου ειτε με την μασκα σου. εχω κανει μερικες πραγματικα ομορφες βουτιες στα μερη σου.
αν θελεις να γινεις advance open water να πας . παρεα θα βρεις στην σχολη σου σιγουρα. μην περιμενεις κανεναν να σε ακολουθησει. εσυ να ακολουθησεις αυτο που πραγματικα θελεις.
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
174
Likes
459
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Σας ευχαριστω για το καλωσορισμα.......:)
Ελπιζω αυτο το καλοκαιρι να το παρω αποφαση για το advance...Μα καλα ειναι δυνατον να φοβουνται τοσο πολυ...Καθε χρονο που παω διακοπες σε διαφορα νησια ή Χαλκιδικη παρακαλαω να με ακολουθησει καποιος απο την παρεα εστω για μια βουτιτσα, και τελικα καταληγω να πηγαινω μονη μου ή και καθολου !:roll: Και ειμαι σιγουρη οτι αμα το δοκιμασουνε, δεν θα ξεκολλανε μετα !
 

turms

Member
Μηνύματα
2.071
Likes
2.833
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
οταν παω με την γυναικα μου Χαλκιδικη θα σου σφυριξω...αν ψαχνεις παρεα...
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
θελω την γνωμη σας για κατι...
Το καλοκαιρι θα ταξιδεψω Ταυλανδη-Μαλαισια και μια που εκλεισα 5 νυχτες διαμονη στο ko Tao σκεφτηκα να παρω και το open water padi. Διαβασα στα sites καποιων σχολων εκει οτι τα μαθηματα διαρκουν 3,5 μερες και κοστιζουν περιπου 200 ευρω. Το ερωτημα μου ειναι ποσες ωρες σε απασχολουν ημερησιως? Οταν ειχα ρωτησει στην Αντιπαρο αν θυμαμαι καλα νομιζω πως μου ειχαν πει οτι το πρωτο πτυχιο εχει πολλα θεωρητικα. Δεν ξερω...
Μηπως να παω να αγορασω μια μασκα με αναπνευστηρα για εκει και να κανω τα μαθηματα καποια αλλη στιγμη στην Χαλκιδικη?
 

george diver

Member
Μηνύματα
115
Likes
15
Ταξίδι-Όνειρο
Στούς βυθούς ολης της γης
θελω την γνωμη σας για κατι...
Το καλοκαιρι θα ταξιδεψω Ταυλανδη-Μαλαισια και μια που εκλεισα 5 νυχτες διαμονη στο ko Tao σκεφτηκα να παρω και το open water padi. Διαβασα στα sites καποιων σχολων εκει οτι τα μαθηματα διαρκουν 3,5 μερες και κοστιζουν περιπου 200 ευρω. Το ερωτημα μου ειναι ποσες ωρες σε απασχολουν ημερησιως? Οταν ειχα ρωτησει στην Αντιπαρο αν θυμαμαι καλα νομιζω πως μου ειχαν πει οτι το πρωτο πτυχιο εχει πολλα θεωρητικα. Δεν ξερω...
Μηπως να παω να αγορασω μια μασκα με αναπνευστηρα για εκει και να κανω τα μαθηματα καποια αλλη στιγμη στην Χαλκιδικη?
αν θελεις διαβασε εδω

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%F4%E1-%F4%E1%EE%DF%E4%E9%E1-%EC%E1%F2-2.html
 

george diver

Member
Μηνύματα
115
Likes
15
Ταξίδι-Όνειρο
Στούς βυθούς ολης της γης
Δεν ξερω...
Μηπως να παω να αγορασω μια μασκα με αναπνευστηρα για εκει και να κανω τα μαθηματα καποια αλλη στιγμη στην Χαλκιδικη?
αν θελεις την γνωμη μου, ειναι το καλυτερο που εχεις να κανεις.
οτι αλλο θες και μπορω να σε βοηθησω.. εδω ειμαι.
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
αν θελεις την γνωμη μου, ειναι το καλυτερο που εχεις να κανεις.
οτι αλλο θες και μπορω να σε βοηθησω.. εδω ειμαι.
Σε ευχαριστω πολυ.
Οποτε, κανω 2-3 βουτιες (με εκπαιδευτη) οπου μου αρεσει και ψαχνω σχολη στην Θεσσαλονικη για το padi οταν μπορεσω να του αφιερωσω χρονο. Εχεις καμια καλη υποψιν σου?
Και τωρα ακολουθουν μερικες χαζες ερωτησεις... σε τι καταστημα πρεπει να παω για να αγορασω μασκες? Εχει σημασια η εταιρια? Μπορω να παρω μασκα με βαθμους μυωπιας?
 

george diver

Member
Μηνύματα
115
Likes
15
Ταξίδι-Όνειρο
Στούς βυθούς ολης της γης
μασκα καλο θα ειναι να πας σε καταδυτικο καταστημα να παρεις. η καλυτερη ειναι αυτη που θα 'καθεται' σωστα στο προσωπο σου. θα δοκιμασεις και θα δεις. θα παρεις μασκα που να δεχεται κρυσταλα μυωπιας. ειναι λιγο ακριβα αλλα ειναι το πιο σωστο που μπορεις να κανεις.
τωρα για σχολη στην θεσσαλονικη... τι να σου πω??
εχω την ατυχια να ζω αθηνα.
εχω βουτηξει με sea world και aqua world.
αν θες ομως να παρεις περισσοτερες πληροφοριες τοτε μπες εδω
Scuba Club Tethys βρες το τοπικ με τις σχολες καιθα δεις.

οσο για τις χαζες ερωτησεις που γραφεις θα σου πω απλα οτι δεν υπαρχουν χαζες ερωτησεις αλλα χαζες απαντησεις ειδικα στο θεμα καταδυσης....

αντε μπες και εσυ στον μαγικο κοσμο του βυθου και η ζωη σου θα αλλαξει στο πολυ καλυτερο φυσικα. θα το δεις αυτο...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.788
σιγα σιγα οι φιλοι των καταδυσεων πληθαινουν.
σου ευχομαι καλες βουτιες και αναδυσεις.
 

buddy

Member
Μηνύματα
58
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ειμαι σε διαπραγματευσεις
Ταξίδι-Όνειρο
ισλανδια
τι θα γινει ρε παιδια καμια βουτια θα κανουμε??? Αντε γιατι μου φαινεται εχουμε στεγνωσει ασχημα!!! Η ελλειψη αζωτου δεν κανει καλο:shock:!!! Αιντε βουρ μεσα ολοι.............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! για ολη την επομενη εβδομαδα δεν μπορω να βουτηξω και με πιανει τρελα μονο που σκεφτομαι!!!!!!!! τι να κανω heeeeeeeeeelp...!!!!!!!!!!!!
 

buddy

Member
Μηνύματα
58
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ειμαι σε διαπραγματευσεις
Ταξίδι-Όνειρο
ισλανδια
panpan τελικα βουτια στη Μαγιορκα εκανες???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.699
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom