Εσθονία Λεττονία Λιθουανία Φινλανδία Μα ποιός πάει στις Βαλτικές Χώρες το καταχείμωνο;

Smaragda53

Member
Μηνύματα
987
Likes
2.075
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
Μια ιδέα μου ήρθε τώρα με το κρύο σας δωμάτιο. Μπορείς να βάλεις στη βαλίτσα μια μικρή ηλεκτρική θερμοφόρα άραγε ή δεν επιτρέπεται?
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.753
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μια ιδέα μου ήρθε τώρα με το κρύο σας δωμάτιο. Μπορείς να βάλεις στη βαλίτσα μια μικρή ηλεκτρική θερμοφόρα άραγε ή δεν επιτρέπεται?
Ιδέα δεν έχω όπως ιδέα δεν είχα ότι θα ήταν παγωμένο το δωμάτιο....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Ιδέα δεν έχω όπως ιδέα δεν είχα ότι θα ήταν παγωμένο το δωμάτιο....
Μας ετυχε στην Πολωνια, στο Τορουν. Το παρατησαμε και φυγαμε, κλεισαμε αλλου σε οποιο βρηκαμε μπροστα μας. Η Booking εβγαλε την ουρα της απ' εξω "δεν εχουμε ευθυνη" κλπ και δεν πηραμε καν τα λεφτα πισω. Δεν ηταν πολλα λογω Πολωνιας αλλα πραγματικα ειναι απαραδεκτο και δεν βρισκεις το δικιο σου.
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
221
Likes
1.259
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αργεντινή
Κορίτσια ένα μόνο έχω να πω για αυτο το ταξίδι σας: ήταν Υπέροχο !!! Θέλω να κάνω το ίδιο την επόμενη χρονιά με χειμωνιάτικο καιρό και εγώ όσο και να μην μου αρέσει το κρύο. (εύχομαι να πετύχω ζεστό δωμάτιο :rolleyes::rolleyes: )
 

MarieAries

Member
Μηνύματα
214
Likes
1.462
Ταξίδι-Όνειρο
Δυτική Αφρική
Μας ετυχε στην Πολωνια, στο Τορουν. Το παρατησαμε και φυγαμε, κλεισαμε αλλου σε οποιο βρηκαμε μπροστα μας. Η Booking εβγαλε την ουρα της απ' εξω "δεν εχουμε ευθυνη" κλπ και δεν πηραμε καν τα λεφτα πισω. Δεν ηταν πολλα λογω Πολωνιας αλλα πραγματικα ειναι απαραδεκτο και δεν βρισκεις το δικιο σου.
Λογικό, τι ευθύνη να έχει η booking?
Εγώ έγραψα την κριτική μου (εννοείται τους έκραξα) και από εκεί και πέρα, ας κάνει ο καθένας ό,τι καταλαβαίνει.
 

MarieAries

Member
Μηνύματα
214
Likes
1.462
Ταξίδι-Όνειρο
Δυτική Αφρική
Μια ιδέα μου ήρθε τώρα με το κρύο σας δωμάτιο. Μπορείς να βάλεις στη βαλίτσα μια μικρή ηλεκτρική θερμοφόρα άραγε ή δεν επιτρέπεται?
:haha: λογικά επιτρέπεται, αλλά τι να το κάνεις? σκεπαστήκαμε τελικά με 2 παπλώματα.
Δεν ήταν ο ύπνος το πρόβλημα, ήταν οι ελάχιστες ώρες που θέλαμε λίγο να χαλαρώσουμε στο δωμάτιο (για να πιούμε έναν καφέ ή να φάμε το πρωϊνό μας) ή έστω σε έναν κοινόχρηστο χώρο, ο οποίος όμως δεν υπήρχε.
 

MarieAries

Member
Μηνύματα
214
Likes
1.462
Ταξίδι-Όνειρο
Δυτική Αφρική
Κορίτσια ένα μόνο έχω να πω για αυτο το ταξίδι σας: ήταν Υπέροχο !!! Θέλω να κάνω το ίδιο την επόμενη χρονιά με χειμωνιάτικο καιρό και εγώ όσο και να μην μου αρέσει το κρύο. (εύχομαι να πετύχω ζεστό δωμάτιο :rolleyes::rolleyes: )
Ευχαριστούμε πολύ!
Εγώ προσωπικά δεν είχα μεγάλες προσδοκίες από το συγκεκριμένο ταξίδι, καθώς δεν ενθουσιάζομαι πλέον με την Ευρώπη. Μου βγήκε όπως ακριβώς το φανταζόμουν, ίσως και λίγο καλύτερο, γιατί ερωτεύτηκα το Ταλίν, ενώ δεν το περίμενα ότι θα μου άρεσε τόσο.
Επίσης είχα την κατάλληλη παρέα, και πήγα την καλύτερη εποχή, δεν έχω κανένα παράπονο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
εΕξαιρετική περιγραφή, κλασικά με ωραίο χιούμορ από την Εύα. Ομολογώ πως πέθανα στο γέλιο εκεί που βρήκατε άνθρωπο από το Kuban
Kuban

και πήγατε να του πιάσετε κουβέντα στα Ισπανικα :D.

Ευγε για την ιστορία και την παρέα.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
862
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Πολύ ωραία ιστορία, μπράβο κορίτσια για το θάρρος σας να ταξιδέψετε στο κρύο και στα χιόνια! Εγώ προτιμώ άνοιξη και φθινόπωρο αν και φέτος έχω ένα καλοκαιρινό ταξίδι.
Προτιμώ τη ζέστη και το ...χουχουλιασμα στον καναπέ!
 

MarieAries

Member
Μηνύματα
214
Likes
1.462
Ταξίδι-Όνειρο
Δυτική Αφρική
Πολύ ωραία ιστορία, μπράβο κορίτσια για το θάρρος σας να ταξιδέψετε στο κρύο και στα χιόνια! Εγώ προτιμώ άνοιξη και φθινόπωρο αν και φέτος έχω ένα καλοκαιρινό ταξίδι.
Προτιμώ τη ζέστη και το ...χουχουλιασμα στον καναπέ!
Μπράβο στην Εύα που με ακολούθησε στους μείον και δεν έβγαλε κιχ!!! :haha: εμένα άσε με, είμαι συνηθισμένη σε ακραίες θερμοκρασίες. Έχω κοιμηθεί και στους -20 χωρίς θέρμανση και στους +50 χωρίς αιρ κοντίσιον.
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
221
Likes
1.259
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αργεντινή
Ευχαριστούμε πολύ!
Εγώ προσωπικά δεν είχα μεγάλες προσδοκίες από το συγκεκριμένο ταξίδι, καθώς δεν ενθουσιάζομαι πλέον με την Ευρώπη. Μου βγήκε όπως ακριβώς το φανταζόμουν, ίσως και λίγο καλύτερο, γιατί ερωτεύτηκα το Ταλίν, ενώ δεν το περίμενα ότι θα μου άρεσε τόσο.
Επίσης είχα την κατάλληλη παρέα, και πήγα την καλύτερη εποχή, δεν έχω κανένα παράπονο.
Μια που σας βρήκα να σας ρωτήσω τώρα κορίτσια που τα έχετε και φρέσκα. Όπως σας είπα θέλω χειμωνιάτικο καιρό και έχουμε καταλήξει ότι θα πάμε τέλος Φεβρουαρίου -αρχές Μαρτίου του χρόνου με τα από ώριμη σκέψη μαζί με τον συνταξιδιώτη μου. Σκεφτόμαστε 6 μέρες , σχεδόν 2 μέρες σε κάθε πόλη. Ο ενδοιασμός είναι αν τελικά πάμε Βίλνιους . Γιατί αν πάμε θα πετάξουμε από Θεσσαλονίκη Βίλνιους αλλιώς Θεσσαλονίκη-Ρίγα. Εγώ δεν ενθουσιάζομαι γενικά με τη Λιθουανία ως χώρα. Ίσως και να κάνω λάθος, θα μου πείτε. Εσείς τι λέτε αξίζει το 2ήμερο η Βίλνιους ? Το πρόγραμμα λέει Λετονία-Εσθονία-Λιθουανία-Φιλανδία. Και επειδή όπως θα καταλάβατε οι άδειες για μένα είναι πολύ ζόρικες , παραπάνω μέρες δεν προβλέπονται. Και τόσες θα πάρω επειδή για μας οι μήνες αυτοί θεωρούνται low season!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.764
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom