Γερμανία Μελανας Δρυμος βοηθεια

jim89

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
toumpiotis βρηκα και κατι ωραια gasthaus στο bad krozingen πως παω εκει απο φραιμπουργκ τραινο-λεωφορειο
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
toumpioti βοήθα,
μάλλον και εμείς οικογενειακός θα πάμε προς τα εκεί λόγω Europark για τα παιδιά αλλά και για μας.
Ημερομηνίες 27/7 με 3/8 Easyjet από Θεσσαλονίκη πάντα για Βασιλεία και ενοικίαση Ι.Χ. για όλες τις ημέρες από το αεροδρόμιο.
Λέω να κλείσω 6 διανυκτερεύσεις στο Rust ως βάση που έχει και αρκετά 4κλινα και την τελευταία ημέρα κάπου στη Βασιλεία λόγω της πολύ πρωινής πτήσης επιστροφής.
Στο πάρκο μάλλον θα περάσουμε 2 ημέρες γιατί η είσοδος είναι λίγο τσουχτερή και τις υπόλοιπες ημέρες στην γύρα.
Διάβασα αυτά που είπες και δεν ξέρω που να πρωτοπάω....
Ότι έχεις να προτείνεις από αεροπορικά,ξενοδοχεία και ημερήσιες ευπρόσδεκτα.
(και όποιος άλλος ξέρει εννοείτε)
Μέχρι τέλος της εβδομάδας θέλω να τα έχω κλείσει όλα(ήδη άργησα πολύ).
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.887
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
toumpiotis βρηκα και κατι ωραια gasthaus στο bad krozingen πως παω εκει απο φραιμπουργκ τραινο-λεωφορειο
Για δες αυτό. Έμεινα πέρυσι. 45 ΕΥΡΩ+4 φόροι και έχει και θέση στο κλειστό, υπόγειο πάρκινγκ. Πλήρως εξοπλισμένο. Εξαιρετική θέση.
Appartements am Park Bad Krozingen Germany. Best Hotel Deals
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
toumpiotis βρηκα και κατι ωραια gasthaus στο bad krozingen πως παω εκει απο φραιμπουργκ τραινο-λεωφορειο
Δίπλα είναι καμιά 25 χιλιόμετρα (εγώ έκανα την διαδρομή με ποδήλατο).
Έχεο όμως και τρένο και λεωφορείο.
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
toumpioti βοήθα,
μάλλον και εμείς οικογενειακός θα πάμε προς τα εκεί λόγω Europark για τα παιδιά αλλά και για μας.
Ημερομηνίες 27/7 με 3/8 Easyjet από Θεσσαλονίκη πάντα για Βασιλεία και ενοικίαση Ι.Χ. για όλες τις ημέρες από το αεροδρόμιο.
Λέω να κλείσω 6 διανυκτερεύσεις στο Rust ως βάση που έχει και αρκετά 4κλινα και την τελευταία ημέρα κάπου στη Βασιλεία λόγω της πολύ πρωινής πτήσης επιστροφής.
Στο πάρκο μάλλον θα περάσουμε 2 ημέρες γιατί η είσοδος είναι λίγο τσουχτερή και τις υπόλοιπες ημέρες στην γύρα.
Διάβασα αυτά που είπες και δεν ξέρω που να πρωτοπάω....
Ότι έχεις να προτείνεις από αεροπορικά,ξενοδοχεία και ημερήσιες ευπρόσδεκτα.
(και όποιος άλλος ξέρει εννοείτε)
Μέχρι τέλος της εβδομάδας θέλω να τα έχω κλείσει όλα(ήδη άργησα πολύ).
Το Rust είναι 30 χιλιόμετρα βορείως του Φραιμπουργκ οπότε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σαν βάση εφόσον έχεις αυτοκίνητο .Από την άλλη μπορείς να μείνεις και στο Φραιμπουργκ και να πας πρωί στο Πάρκο όπου μπορείς να αφιερώσεις όλη την μέρα (πήγαινε όσο μπορείς πιο νωρίς -γύρω στις 9 -για να αποφύγεις τις ουρες τόσο για την είσοδο αλλά και για τα σημαντικά παιχνίδια).Μπορείς να μείνεις και μέσα στο πάρκο είτε σε κάποιο απο τα ξενοδοχεία του (κολοσαίο Αλκαζαρ, Ισαβέλα ή Ανταλούζ) η ακόμη καλλυτερα στο ινδιάνικο χωριό Europa-Park - Tipi Village (Tipi village) :μέσα σε σκηνή ινδιάνων.
Λίγο πολύ αυτά που έγραψα είναι αρκετά και χρειάζονται ακρετές μέρες για να τα δείτε αλλά για 6 μέρες και με δεδομένο οτι θα αφιερώσεται 2 στο πάρκο προτείνω να πάτε μια μέρα στο Κόλμαρ σε συνδυασμό με Ribeauville μία στο Φραιμπουργκ και μία στο βουνό (Triberg/Felberg ή και Furtwagen σε συνδυαμό με Neustatd Titisee)
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
toumpioti βοήθα,
μάλλον και εμείς οικογενειακός θα πάμε προς τα εκεί λόγω Europark για τα παιδιά αλλά και για μας.
....................................
(και όποιος άλλος ξέρει εννοείτε)
Μέχρι τέλος της εβδομάδας θέλω να τα έχω κλείσει όλα(ήδη άργησα πολύ).
ΥΓ πιστεύω να έρθεις στην συνάντηση μας τον Ιούλιο (7 η 14 )για να σου δωσω και υλικό (και μάλιστα του 2010 κατευθείαν απο το tourist information officeτου Freiburg -μου στέλνουν κάθε χρόνο-:D:D:D)
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
ΥΓ πιστεύω να έρθεις στην συνάντηση μας τον Ιούλιο (7 η 14 )για να σου δωσω και υλικό (και μάλιστα του 2010 κατευθείαν απο το tourist information officeτου Freiburg -μου στέλνουν κάθε χρόνο-:D:D:D)
Όπως και δήποτε..
Αυτή την φορά δε τη χάνω τη συνάντηση με τίποτα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.281
Μηνύματα
886.498
Μέλη
38.951
Νεότερο μέλος
Theodwraka

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom