Ουγγαρία Τσεχική Δημοκρατία Μετάβαση από Πράγα - Βουδαπέστη

ntintikα

Member
Μηνύματα
34
Likes
32
Μετά από κάποιες μέρες διακοπων στη Πράγα θέλουμε να πάμε δύο μέρες Βουδαπέστη. Πώς θα μπορούσαμε να πάμε;γνωρίζει κανείς;
 

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Μετά από κάποιες μέρες διακοπων στη Πράγα θέλουμε να πάμε δύο μέρες Βουδαπέστη. Πώς θα μπορούσαμε να πάμε;γνωρίζει κανείς;
Σίγουρα υπάρχει η επιλογή του τρένου και του λεωφορείου της εταιρείας flixbus η οποία είναι πολύ οικονομική αλλά τιμές για τα μέσα δεν γνωρίζω...τσέκαρε την σελίδα rome2rio.com βάλε τις πόλεις που σε ενδιαφέρουν και θα δεις αναλυτικά πως μπορείς να φτάσεις αλλά και το κόστος
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.518
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip B. Αμερική
Μετά από κάποιες μέρες διακοπων στη Πράγα θέλουμε να πάμε δύο μέρες Βουδαπέστη. Πώς θα μπορούσαμε να πάμε;γνωρίζει κανείς;
Ρίξε μια ματιά εδώ
Με μια γρήγορη αναζήτηση το πρώτο που μου έβγαλε είναι η flixbus όπως σου είπε παραπάνω και ο @giorgtsi
Υπάρχει και η επιλογή του τρένου αλλά δεν είναι πιο γρήγορο και είναι αρκετά πιο ακριβό. Μπορείς βέβαια να πας και αεροπορικώς και να γλιτώσεις αρκετό χρόνο (6μιση ώρες στο δρόμο δεν είναι και λίγες). Ενδεικτικά λίγο που έψαξα βρήκα αεροπορικά εισιτήρια που ξεκινούν από 14 ευρώ με Ryan. Πληρώνεις περίπου όσο για το λεωφορείο και σε 70 λεπτά είσαι στον προορισμό σου.
 
Last edited by a moderator:

radiohan

Member
Μηνύματα
11
Likes
8
Λόγω του ότι και εγώ έχω προγραμματίσει κάτι παρόμοιο προσεχώς , προτίμησα το αεροπλάνο ,είναι περίπου μια ώρα διαδρομή , το τρένο που αρχικά είχα επιλέξει κάνει 6:30 ώρες και ήταν αρκετά ακριβότερα τα εισητηρια του από αυτά του αεροπλάνου
 

Konkon

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
Καλημέρα σας,
Πρόκειται να επισκεφτώ τη Βουδαπέστη στα μέσα του Δεκέμβρη ( κατατοπιστικότατος ο οδηγός του @vagar78 ) και μετά έχω κλείσει για Πράγα. Μπορεί κάποιος να μου πει τι συμφέρει να πάρω Λεωφορείο ή Τραίνο; Ή να μου δώσει κάποιο link για να δω δρομολόγια και τιμές από Βουδαπέστη για Πράγα;
Συγγνώμη αν κάπου έχει ξανα αναφερθεί αλλά δεν μπόρεσα με μια γρήγορη αναζήτηση να το βρω..
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλημέρα σας,
Πρόκειται να επισκεφτώ τη Βουδαπέστη στα μέσα του Δεκέμβρη ( κατατοπιστικότατος ο οδηγός του @vagar78 ) και μετά έχω κλείσει για Πράγα. Μπορεί κάποιος να μου πει τι συμφέρει να πάρω Λεωφορείο ή Τραίνο; Ή να μου δώσει κάποιο link για να δω δρομολόγια και τιμές από Βουδαπέστη για Πράγα;
Συγγνώμη αν κάπου έχει ξανα αναφερθεί αλλά δεν μπόρεσα με μια γρήγορη αναζήτηση να το βρω..
Καλημέρα. Το μήνυμά σου μεταφερθηκε σε αυτό το σχετικό θέμα.
 

Pilgrim

Member
Μηνύματα
84
Likes
125
Καλημέρα σας,
Πρόκειται να επισκεφτώ τη Βουδαπέστη στα μέσα του Δεκέμβρη ( κατατοπιστικότατος ο οδηγός του @vagar78 ) και μετά έχω κλείσει για Πράγα. Μπορεί κάποιος να μου πει τι συμφέρει να πάρω Λεωφορείο ή Τραίνο; Ή να μου δώσει κάποιο link για να δω δρομολόγια και τιμές από Βουδαπέστη για Πράγα;
Συγγνώμη αν κάπου έχει ξανα αναφερθεί αλλά δεν μπόρεσα με μια γρήγορη αναζήτηση να το βρω..
Δεν έχω ταξιδέψει στην συγκεκριμένη διαδρομή αλλά επειδή το είχα ψάξει το καλοκαιρι για μετάβαση από Βιέννη - Πράγα είχα καταλήξει στην λύση της τσεχικής Regiojet (έχει βάλει τραίνο στη γραμμή αυτή με δερμάτινα καθίσματα, wifi, coffeee κ.λ.π.) ψαξτο... Για Βουδαπέστη - Βιέννη θα βρεις άνετα τραίνο η λεωφορείο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.439
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom