Αυστρία Μετακίνηση από και προς το αεροδρόμιο της Βιέννης

Nouli_Vanouli

Member
Μηνύματα
67
Likes
148
Μπορείς να την πάρεις από το αεροδρόμιο. Εμείς την είχαμε πάρει από το γκισέ από τον υπάλληλο όπως και το συμπληρωματικό εισιτήριο. Φυσικά και σε καλύπτει από Τρίτη μέχρι Κυριακή.
Καλά να περάσετε.
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Μια συμπληρωματική ερωτησούλα θα μου επιτρέψεις: την Wochenkarte την ενεργοποιώ μια φορά και μετά την επιδεικνύω σε έλεγχο ή κάθε φορά την περνάω από μηχάνημα για να ανοίξουν οι μπάρες, όπως συμβαίνει στο δικό μας μετρό;
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.661
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Μια συμπληρωματική ερωτησούλα θα μου επιτρέψεις: την Wochenkarte την ενεργοποιώ μια φορά και μετά την επιδεικνύω σε έλεγχο ή κάθε φορά την περνάω από μηχάνημα για να ανοίξουν οι μπάρες, όπως συμβαίνει στο δικό μας μετρό;
Έχω την εντύπωση πως δεν υπάρχουν μπάρες και απλά την ενεργοποιείς την πρώτη φορά. Δεν θυμάμαι καλά. Σε κάθε περίπτωση βλέπεις και πράττεις.
 

Xarisd

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Καλημερα το ξενοδοχειο που θα μεινω βρισκεται διπλα στο κεντρικο σταθμο τρενων στην περιοχη Hauptbahnhof απο το αεροδρομιο με συμφερει να παρω τo R7 ετσι;;;Επισης ο πιο κοντινος σταθμος μετρο για να μετακινουμε στο κεντρο ειναι ο
Südtiroler Platz;;
 

pagwtokoutalo

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Καλημερα το ξενοδοχειο που θα μεινω βρισκεται διπλα στο κεντρικο σταθμο τρενων στην περιοχη Hauptbahnhof απο το αεροδρομιο με συμφερει να παρω τo R7 ετσι;;;Επισης ο πιο κοντινος σταθμος μετρο για να μετακινουμε στο κεντρο ειναι ο
Südtiroler Platz;;
Καλημέρα! Τελικά πως εφτασες? Θέλω κ εγώ να πάω από το αεροδρόμιο στο σταθμό hauptbahnof για να πάρω τρένο για Πράγα!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Καλημέρα! Τελικά πως εφτασες? Θέλω κ εγώ να πάω από το αεροδρόμιο στο σταθμό hauptbahnof για να πάρω τρένο για Πράγα!
Η πιο κεντρική διαδρομή είναι αυτή. Σε 15 λεπτά είσαι Hauptbanhof με το τρένο, έχει δρομολόγια σχεδόν κάθε 10 λεπτά
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλημέρα! Τελικά πως εφτασες? Θέλω κ εγώ να πάω από το αεροδρόμιο στο σταθμό hauptbahnof για να πάρω τρένο για Πράγα!
Λεωφορειο VAL1, €8, 25 λεπτά, καθε 60' ή κανονικό τρένο (όχι μετρό, όχι προαστιακός, αυτα θέλουν αλλαγή στο κεντρο που παίρνει χρόνο) 15 λεπτά, καθε 10 λεπτα ΠΕΡΙΠΟΥ, με τιμές που ποικίλουν (μπορείς να το κλείσεις και ως εννιαιο εισιτήριο αεροδρόμιο - Πράγα).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.658
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom