Αυστρία Μετακίνηση από και προς το αεροδρόμιο της Βιέννης

MaryM

Member
Μηνύματα
51
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο, Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λας Βέγκας, Κούβα
Καλημέρα σας,
Προγραμματίζω ταξίδι στη Βιέννη για τον Μάιο και με προβληματίζει η πτήση της επιστροφής που είναι 4 τα ξημερώματα.
Επειδή μάλλον θα μείνω σε airbnb ξέρετε αν υπάρχει κάποιος σταθμός ή κάπου να μπορώ να αφήσω τις βαλίτσες για μετά που θα αφήσω το διαμέρισμα για να μην τις έχω μαζί μου;
Επίσης τι ώρα είναι το τελευταίο τρένο και μετρό για να πάω στο αεροδρόμιο;


Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Καλησπέρα σας! Για αποθηκευση αποσκευών δεν γνωριζω κάτι. Μπορείτε να μου πείτε που ακριβώς θα μείνετε για να σας απαντήσω για τα μεταφορικά?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλημέρα σας,
Προγραμματίζω ταξίδι στη Βιέννη για τον Μάιο και με προβληματίζει η πτήση της επιστροφής που είναι 4 τα ξημερώματα.
Επειδή μάλλον θα μείνω σε airbnb ξέρετε αν υπάρχει κάποιος σταθμός ή κάπου να μπορώ να αφήσω τις βαλίτσες για μετά που θα αφήσω το διαμέρισμα για να μην τις έχω μαζί μου;
Επίσης τι ώρα είναι το τελευταίο τρένο και μετρό για να πάω στο αεροδρόμιο;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Καλημέρα.
Για lockers δες αυτή τη συζήτηση
https://www.travelstories.gr/commun...ννη-Τη-βοηθεια-σας-παρακαλω.12882/post-740447
 

eleni16

Member
Μηνύματα
48
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Καλησπέρα σας! Για αποθηκευση αποσκευών δεν γνωριζω κάτι. Μπορείτε να μου πείτε που ακριβώς θα μείνετε για να σας απαντήσω για τα μεταφορικά?
Καλημέρα!
Δεν έχω κλείσει κάτι ακόμα προσπαθώ να δω μεταξύ περιοχών ποια με βολεύει περισσότερο.
Πρώτη φορά έχω μπερδευτεί τόσο με τις περιοχές.
Γενικά με τις μετακινήσεις δεν έχω θέμα γιατί βάζω τις διαδρομές μου στο google maps και πάω με βάση αυτό. Απλά δεν μπορώ να βρω πουθενά τι ώρα είναι το τελευταίο μετρό και τρένο για το αεροδρόμιο.
 

MaryM

Member
Μηνύματα
51
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο, Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λας Βέγκας, Κούβα
Καλημέρα!
Δεν έχω κλείσει κάτι ακόμα προσπαθώ να δω μεταξύ περιοχών ποια με βολεύει περισσότερο.
Πρώτη φορά έχω μπερδευτεί τόσο με τις περιοχές.
Γενικά με τις μετακινήσεις δεν έχω θέμα γιατί βάζω τις διαδρομές μου στο google maps και πάω με βάση αυτό. Απλά δεν μπορώ να βρω πουθενά τι ώρα είναι το τελευταίο μετρό και τρένο για το αεροδρόμιο.
Στις 4 φεύγει η πτηση ή πρεπει να είστε στο αεροδρόμιο?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Γενικά με τις μετακινήσεις δεν έχω θέμα γιατί βάζω τις διαδρομές μου στο google maps και πάω με βάση αυτό. Απλά δεν μπορώ να βρω πουθενά τι ώρα είναι το τελευταίο μετρό και τρένο για το αεροδρόμιο.
Για το ωράριο έχει λινκ σε αυτό το λινκ https://www.viennaairport.com/en/passengers/arrival__parking/s-bahn__suburban_railway
 

MaryM

Member
Μηνύματα
51
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο, Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λας Βέγκας, Κούβα

eleni16

Member
Μηνύματα
48
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Στις 4 φεύγει η πτηση ή πρεπει να είστε στο αεροδρόμιο?
Στις 4 φεύγει η πτήση μου, και έλεγα να πάρω το τελευταίο τρένο για αεροδρόμιο και να κάτσω εκεί μέχρι την πτήση.
Είναι Κυριακή ξημερώματα πάντως η πτήση και κάτι διάβασα ότι τα ΣΚ είναι 24ωρα τα μέσα. Δεν ξέρω αν ισχύει.
 

fraulina

Member
Μηνύματα
217
Likes
402
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Στις 4 φεύγει η πτήση μου, και έλεγα να πάρω το τελευταίο τρένο για αεροδρόμιο και να κάτσω εκεί μέχρι την πτήση.
Είναι Κυριακή ξημερώματα πάντως η πτήση και κάτι διάβασα ότι τα ΣΚ είναι 24ωρα τα μέσα. Δεν ξέρω αν ισχύει.
Το μετρό είναι 24ωρο Παρασκευή και Σάββατο, όχι όλα τα μέσα.
 

MaryM

Member
Μηνύματα
51
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο, Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λας Βέγκας, Κούβα
Στις 4 φεύγει η πτήση μου, και έλεγα να πάρω το τελευταίο τρένο για αεροδρόμιο και να κάτσω εκεί μέχρι την πτήση.
Είναι Κυριακή ξημερώματα πάντως η πτήση και κάτι διάβασα ότι τα ΣΚ είναι 24ωρα τα μέσα. Δεν ξέρω αν ισχύει.
Στις 4 φεύγει η πτήση μου, και έλεγα να πάρω το τελευταίο τρένο για αεροδρόμιο και να κάτσω εκεί μέχρι την πτήση.
Είναι Κυριακή ξημερώματα πάντως η πτήση και κάτι διάβασα ότι τα ΣΚ είναι 24ωρα τα μέσα. Δεν ξέρω αν ισχύει.
Το μετρό είναι 24ωρο το ΣΚ ,οχι για το αεροδρόμιο. Το καλυτερο θα ήταν να πάρετε ταξί. Την ωρα που θέλετε μονο με μετρο και μετα με συγκεκριμένα λεωφορεια μπορείτε να πατε αεροδρόμιο που περνουν ομως από συγκεκριμενες στάσεις και συγκεκριμενες ώρες
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Καλημέρα σε όλους μια πληροφορία από όποιον γνωρίζει...έχω κλείσει Για Βιέννη και το αεροπλάνο μου φτάνει Πέμπτη στις 23:00 στο αεροδρόμιο της πόλης.

Πώς μπορώ να μετακινηθω τέτοια ώρα και μέρα στο κεντρικό σιδηροδρομικό σταθμό της πόλης δεδομένου ότι το ξενοδοχείο μου είναι πολύ κοντά....Karl-Popper-Straße 22, 1100 Wien,

Ποίο συνδυασμό εισητηρίων μου προτείνετε να βγάλω δεδομένου ότι θα παραμείνω μέχρι την Πέμπτη (7 μέρες) από Πέμπτη σε Πέμπτη; Δυο 72ωρων ; Ας πούμε;
 

Jakis

Member
Μηνύματα
80
Likes
611
Καλησπέρα, μια ερώτηση για κάποιον που έχει εμπειρία από το αεροδρόμιο της Βιεννης:

Πόσο μακριά είναι ο σταθμός του τραίνου από τις αφίξεις και τις αποσκευές ;

Η πτήση ειναι με Austrian και ειμαι λιγο οριακά για να προλάβω το τραίνο που θέλω. Εισιτήριο για το τραίνο θα έχω βγάλει εκ των προτέρων
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom