Αυστρία Ουγγαρία Μετακίνηση μεταξύ Βιέννης και Βουδαπέστης

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Δοκίμασε να ψάξεις τα θέματα με Βουδαπέστη στο υπόλοιπο φορουμ μήπως βρειςαπαντήσεις. Επίσης σε θέματα σχετικά με Βουδαπέστη είναι πιο πιθανό να διαβάσει κάποιος και να σου απαντήσει. Αν δεν σου απαντήσει κάποιος δοκίμασε εφαρμογές τύπου moovit https://moovit.com/
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
καλησπερα και καλως σας βρηκα υπεροχο το φορουμ!!
Εχω μια απορια 02/01 προσγειωνομαι Βουδαπεστη και εχω κλεισει διανυκτερευση Βιεννη απευθειας..τι επιλογες εχω για απευθειας αρχικα αν υπαρχει μετφορα απο Αεροδρομιο Βουδαπεστης προς Βιεννη και αλλιως τη εναλλακτικη εχω για να γλυτωσω και χρονο!!δεν βρηκα κατι αντιστοιχο απο αεροδρομιο..ευχαριστω εκ των προτερων!!!
https://www.mavcsoport.hu/en

To επίσημο site των τρένων της Ουγγαρίας. Θα βάλεις από Budapest Keleti προς Vienna Hbf.
Εισιτήρια αγοράζονται για χρονικό ορίζοντα 60 ημερών.
Παραλαμβάνονται μόνο από τον σταθμό Keleti και πουθενά αλλού, δηλαδή δεν τα εκτυπώνεις ή αν θες να κλείσεις διαδρομή Βιέννη-Βουδαπέστη πρέπει να κλείσεις μέσω των Αυστριακών τρένων.

Ένα site που θα σε βοηθήσει είναι αυτό https://www.seat61.com/websites/mav-start.htm , το τσεκάρεις παράλληλα με το προηγούμενο σε περίπτωση που μπερδευτείς κάπου.
 

Βάκος

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Το αεροδρόμιο της Βουδαπέστης δεν έχει και τα καλύτερα ΜΜΜ...Εγώ πήγα από Βουδαπέστη Βιέννη με flixbus σε 3 ώρες nonstop με 18€.Ομως καμία σχέση με ότι φαντάζεσαι... ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΑ!!
 

Pythtrip

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Το αεροδρόμιο της Βουδαπέστης δεν έχει και τα καλύτερα ΜΜΜ...Εγώ πήγα από Βουδαπέστη Βιέννη με flixbus σε 3 ώρες nonstop με 18€.Ομως καμία σχέση με ότι φαντάζεσαι... ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΑ!!
Φιλε καλησπερα εκλεισες απο κει εισητηριο η μεσω ιντερνετ;
 

Βάκος

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Είχα κλείσει για το αεροδρόμιο Βουδαπεστης κάτι μέσω ίντερνετ (τα λεωφορεια τις wizzair)τα οποία επειδη το λεωφορείο έφυγε και το επομενο ήταν σε 1.30 ωρα δε τα χρησιμοποίησα και πήγα με το αστικο( όπου επισης αργεί)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Το αεροδρόμιο της Βουδαπέστης δεν έχει και τα καλύτερα ΜΜΜ...Εγώ πήγα από Βουδαπέστη Βιέννη με flixbus σε 3 ώρες nonstop με 18€.Ομως καμία σχέση με ότι φαντάζεσαι... ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΑ!!
Γιατί δεν έχει τα καλύτερα μμμ; Με λεωφορείο σε 30-35 λεπτά είσαι στο κέντρο.
Με λεωφορείο μέχρι το μετρό και από εκεί στο κέντρο.
 

Vang

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημέρα στην ομάδα!!Καινουργιος και εγώ και λέμε με την σύζυγο να πάμε 22/3 για 5 μέρες σε αυτή την όμορφη πόλη της Ουγγαρίας!!Επειδη είναι πολλές οι μέρες σκεφτόμαστε και μια μονοήμερη στην Βιέννη με τρένο!!Εχει κανείς καμια ενημέρωση για δρομολόγια και για το εάν αξίζει μονοήμερη η Βιέννη;ευχαριστώ πολύ στην ομάδα!!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλημέρα στην ομάδα!!Καινουργιος και εγώ και λέμε με την σύζυγο να πάμε 22/3 για 5 μέρες σε αυτή την όμορφη πόλη της Ουγγαρίας!!Επειδη είναι πολλές οι μέρες σκεφτόμαστε και μια μονοήμερη στην Βιέννη με τρένο!!Εχει κανείς καμια ενημέρωση για δρομολόγια και για το εάν αξίζει μονοήμερη η Βιέννη;ευχαριστώ πολύ στην ομάδα!!
Η Βουδαπέστη αν σας κάνει καλό καιρό με 4 ημέρες γεμάτες θα δείτε τα περισσότερα στην Βιέννη σε μια μέρα δεν θα δείτε τίποτα...Χωρίς να υπολογίσω το πήγαινε έλα γιατί φαντάζομαι θα πρέπει να γυρίσετε για να φύγετε από Ουγγαρία..Μήπως να κοιταζατε εκδρομή στα παραδουναβια χωρια ή την Μπρατισλάβα που και πιο κοντά είναι και προλαβαίνεις σε μια μέρα να δεις πράγματα ...
 

Vang

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ευχαρ
Η Βουδαπέστη αν σας κάνει καλό καιρό με 4 ημέρες γεμάτες θα δείτε τα περισσότερα στην Βιέννη σε μια μέρα δεν θα δείτε τίποτα...Χωρίς να υπολογίσω το πήγαινε έλα γιατί φαντάζομαι θα πρέπει να γυρίσετε για να φύγετε από Ουγγαρία..Μήπως να κοιταζατε εκδρομή στα παραδουναβια χωρια ή την Μπρατισλάβα που και πιο κοντά είναι και προλαβαίνεις σε μια μέρα να δεις πράγματα ...
ευχαριστω πολύ για την ενημέρωση όντως σε μια μερα δεν θα δούμε τίποτα.Προτεινεις την μετάβαση στα παραδουνάβια χωριά με αυτοκίνητο ενοικίασης η με λεωφορείο;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom