Πολωνία Μετακινήσεις στην Πολωνία

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Τι σχεση εχει ο Α1 με τη σιδηροδρομικη γραμμη;
Επαναλαμβανω: Απο Κρακοβια για Βαρσοβια ειναι ΑΠΕΥΕΘΕΙΑΣ. Δε γιενται να συγκρινεις το ενα χωρις στασεις και το αλλο με στασεις. Γι αυτο στο παραδειγμα μου εβαλα ενα που εχει στασεις και στα δυο και φυσικα το παραδειγμα μου αδικει τον οσε καθως εχει περισσοτερες στασεις ανα χλμ σε σχεση με το πολωνικο.
Για να ειμαστε και λεπτομερεις η ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΙΚΗ γραμμη Κρακοβια - Βαρσοβια (κεντρικοι σταθμοι παντα) ειναι 325 χλμ και ο χρονος 140 λεπτα, ταχυτητα 140 χλμ/ωρα. Ειναι ομως ΧΩΡΙΣ ΣΤΑΣΕΙΣ. Τα δυο λεπτα που δαπανα στις στασεις το IC μας και ο χρονος που θελει απο την ταχυτητα με την οποια ταξιδευει να φτασει στο 0 και απο το 0 στην υπηρεσιακη ταχυτητα ξανα δε μετραει;

Τεσπα, τι προσπαθω να εξηγησω, αμα η μαζα νομιζει πως ταξιδευει με TGV συην πολωνια, οκ, παω πασο...
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπέρα. Κοιτάω λίγο τώρα τις διαδρομές από αεροδρόμιο Κρακοβιας για το πως θα πάω κέντρο!

Από εδώ μπορώ να κλείσω με λεωφορείο με 4.6 EUR για 2 άτομα! Η διαδρομή λέει ότι είναι 25 λεπτά!

https://www.le.cz/i.php?page=krok_2

Είμαι οκ να τα κλείσω απ εδώ η από το αεροδρόμιο καλύτερα ? Επίσης κάπου διάβασα στο φορουμ και για τρένο! Τελικά τρένο η λεωφορείο είναι καλύτερα ?

Το λεωφορείο από Kraków Airport μας αφήνει Kraków, dw. aut. bus station!
 

Giotou

Member
Μηνύματα
36
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία -Βαρσοβία
Καλησπέρα. Κοιτάω λίγο τώρα τις διαδρομές από αεροδρόμιο Κρακοβιας για το πως θα πάω κέντρο!

Από εδώ μπορώ να κλείσω με λεωφορείο με 4.6 EUR για 2 άτομα! Η διαδρομή λέει ότι είναι 25 λεπτά!

https://www.le.cz/i.php?page=krok_2

Είμαι οκ να τα κλείσω απ εδώ η από το αεροδρόμιο καλύτερα ? Επίσης κάπου διάβασα στο φορουμ και για τρένο! Τελικά τρένο η λεωφορείο είναι καλύτερα ?

Το λεωφορείο από Kraków Airport μας αφήνει Kraków, dw. aut. bus station!
Εμείς πήγαμε με λεωφορείο με 4 ζλοτυ το άτομο ,Δεν κλείσαμε τίποτα. Μας άφησε Στη στάση jubilat .
 

Giotou

Member
Μηνύματα
36
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία -Βαρσοβία

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ναι ήταν δίπλα στο ξενοδοχείο . Δες λίγο σε αυτό το σάιτ.
https://jakdojade.pl/krakow/rozklad-jazdy
Μίλα και με το ξενοδοχείο σου να σου πουν τι βολεύει για να πας εκεί.
Εκεί που με αφήνει με βολεύει έμενα! Με λίγο περπάτημα είμαστε στο ξενοδοχείο! Από το αεροδρόμιο να πας στα λεωφορεία είναι εύκολο ? Μπορείς να μου δώσεις κάποιες οδηγίες ?
 

Giotou

Member
Μηνύματα
36
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία -Βαρσοβία
Εκεί που με αφήνει με βολεύει έμενα! Με λίγο περπάτημα είμαστε στο ξενοδοχείο! Από το αεροδρόμιο να πας στα λεωφορεία είναι εύκολο ? Μπορείς να μου δώσεις κάποιες οδηγίες ?
Μόλις βγαίνεις από το αεροδρόμιο Η στάση του λεωφορείου είναι στα δεξιά σου γύρω στα εκατό μέτρα. Εισιτήριο βγάζεις ή στο μηχάνημα εκεί ή μέσα στο λεωφορείο. Με μετρητά ή κάρτα .
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Μόλις βγαίνεις από το αεροδρόμιο Η στάση του λεωφορείου είναι στα δεξιά σου γύρω στα εκατό μέτρα. Εισιτήριο βγάζεις ή στο μηχάνημα εκεί ή μέσα στο λεωφορείο. Με μετρητά ή κάρτα .
Τελεία. Ναι αλλά δεν υπάρχει περίπτωση για την ώρα που θέλω εγώ να μην έχει εισιτήρια ? Δεν είναι ποιο ασφαλές να τα πάρω μέσω internet?
 

Giotou

Member
Μηνύματα
36
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία -Βαρσοβία
Τελεία. Ναι αλλά δεν υπάρχει περίπτωση για την ώρα που θέλω εγώ να μην έχει εισιτήρια ? Δεν είναι ποιο ασφαλές να τα πάρω μέσω internet?
Εμείς πάντως πήγαμε χύμα ,ήταν εκεί δύο λεωφορεία . Μέχρι να βγάλουμε εισιτήρια έφυγαν άλλα μετά από δέκα λεπτά ήρθε άλλο . Γενικά είναι σχετικά συνεπή στα δρομολόγια τους .
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Εμείς πάντως πήγαμε χύμα ,ήταν εκεί δύο λεωφορεία . Μέχρι να βγάλουμε εισιτήρια έφυγαν άλλα μετά από δέκα λεπτά ήρθε άλλο . Γενικά είναι σχετικά συνεπή στα δρομολόγια τους .
Ωραία θα δω πως θα το κάνω ίσως τα κλείσω από το ίντερνετ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Καλές γιορτές .
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς τα Leo Express Bus ? Σκεφτόμαστε να κλείσουμε από το αερδρομιο προς Kraków Główny Bus Station (Krakow Dw Auto)
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Οχι, ομως απο σχόλια στο διαδίκτυο που είχα ψάξει πριν από κάποιο καιρό δεν είδα τίποτα αξιοπρόσεκτο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom