Ισπανία Μετακινήσεις στη Bαρκελώνη

DimiBiri

Member
Μηνύματα
295
Likes
947
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εμας παντως που δε θελαμε να κανουμε πολές μετακινήσεις με ΜΜΜ μας βόλεψε η Τ familiar που ειναι multipersonal και καλύπτει τη ζώνη 1
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.676
Εμας παντως που δε θελαμε να κανουμε πολές μετακινήσεις με ΜΜΜ μας βόλεψε η Τ familiar που ειναι multipersonal και καλύπτει τη ζώνη 1
Ναι είναι καλή επιλογή για λίγες μετακινήσεις, στα μείον είναι ότι δεν κάνει για το μετρό για
αεροδρόμιο. Μόνο για τρένο που πάει στο αεροδρόμιο στο τέρμιναλ 2.
 

crisant

Member
Μηνύματα
26
Likes
53
Καλησπέρα από Βαρκελώνη λοιπόν , τελικά εμάς οι κάρτες T usual μας βολεψαν πάρα πολύ έχουμε μετακινηθεί με όλα τα μέσα και σε πάρα πολλές περιοχές ,φτάσαμε μέχρι και στ πανεπιστήμια .Έχουμε ρίξει όμως και πάρα πολύ περπάτημα,ευτυχώς τραβάμε ...χιλιόμετρα , είδαμε μέρος του μαραθώνιου την Κυριακή , και πετύχαμε και Έλληνα δρομέα από την Θήβα , χίλια μπράβο στο κύριο που έτρεξε .Η πόλη είναι πολύ όμορφη και η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα τόσο ανοιχτωσια και τόσα πάρκα διαθέσιμα στους πολίτες ..η αλήθεια είναι ότι είμαι λάτρης του βορρά,Αυστρία Ολλανδία..μπράβο στη Βαρκελώνη με έχει εντυπωσιάσει.Το σύστημα με τους δρόμους ,για πεζούς ποδήλατα λεωφορεία ,αυτοκίνητα ,πάρα πολύ καλό ...το φαγητό δεν μου άρεσε μέχρι στιγμής, ούτε και οι καφέδες..καλή συνέχεια σε όλους και όλες..
 

melissokomos

Member
Μηνύματα
110
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Δέχομαι προτάσεις
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Πρώτη φορά και εμείς Βαρκελώνη (4 άτομα 2 ζευγάρια )φθάνουμε 15/4 ώρα11.00 περ'ιπου και αναχώρηση 19/4 και ώρα10.30 συνολικά 96 ώρες μένουμε κοντά στην sagrada Famila ζώνη 1 σκέφτομαι την κάρτα Barcelona Essentials Pass που περιλαμβάνει εκτός απο μετακινήσεις δωρεάν είσοδο Sagrada Famila ,Park Gouel,Monjuik Cable,απο οτι βλέπω στον ιστό μας δεν την είδα καθόλου σαν πρόταση εκτός και αν μου διέφυγε που δεν το αποκλείω, γι αυτό ζητάω κι εγώ τις γνώσεις για το θέμα μου όποιου μπορεί να βοηθήσει και φυσικά του ακούραστου PANPAN .
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.676
Με την συγκεκριμένη κάρτα δεν έχω ασχοληθεί καθόλου.
Θα πρέπει να κάνεις την πρόσθεση των αξιοθεάτων που θέλεις να επισκεφθείς και των εισιτηρίων των ΜΜΜ και να το συγκρίνεις με τα μεμονωμένα.
Προσωπικά δεν προτιμώ το όλα σε ένα γιατί δεν μου εξασφαλίζει είσοδο αν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.
 

melissokomos

Member
Μηνύματα
110
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Δέχομαι προτάσεις
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Με την συγκεκριμένη κάρτα δεν έχω ασχοληθεί καθόλου.
Θα πρέπει να κάνεις την πρόσθεση των αξιοθεάτων που θέλεις να επισκεφθείς και των εισιτηρίων των ΜΜΜ και να το συγκρίνεις με τα μεμονωμένα.
Προσωπικά δεν προτιμώ το όλα σε ένα γιατί δεν μου εξασφαλίζει είσοδο αν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.
Ευχαριστώ για τον χρόνο σουκαι την απάντηση την οποία θα την λάβω υπ όψιν μου αλλά δυσκολεύομαι να βρώ την κάρτα T-Usual me ισχύ 30 ημέρες 20 ευρώ
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
512
Likes
854
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Έχει λίγες ημέρες που ανέβηκε η τιμή στα 21,35
T-usual Barcelona Metro Bus Tickets - TMB
Εμείς τρία άτομα βγάλαμε την 10 διαδρομών με έξτρα χρέωση 1,5€ για την εκτύπωση του εισητηριου και μας στοίχισε περίπου 13€ χοντρικά έκαστος. Δεν καταφέραμε να την εξαντλήσουμε και γύρισα από 5 δρομολόγια στην κάθε μία, αφού μέναμε γοτθική συνοικία και μετακίνηση κάναμε με ποδήλατο ημερήσιας ενοικιασης 10€ και Aerobus 11,65 διπλή διαδρομή. Η διαδρομή για πλατεία Ισπανίας ήταν με το λεωφορείο κάπου 12' και σαφώς είναι πολύ καλύτερο και ταχύτερο μέσο. Μέχρι και υποδοχές φόρτισης έχει μέσα ενώ τα λεωφορεία αναχωρούν ανά τρία με πέντε λεπτά από πλατεία Καταλονίας

Όταν ρώτησα υπάλληλο αν μπορώ να επαναχρησιμοποίησω το υπόλοιπο των 5 περίπου διαδρομων της T casual. Κάρτας περίπου 15 δρομολόγια και για τους τρεις δεν ήξερε με σαφήνεια να μου απαντήσει αφού μου είπε όταν θα αλλάξει η τιμή του εισιτηρίου θα σταματήσει και η ισχύς του.. άγνωστο δλδη ποτέ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.790
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom