Γαλλία Μετακινήσεις στο Παρίσι, καρτα απεριοριστων διαδρομων

Tolis-gef

Member
Μηνύματα
20
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Να με συγχωρέσετε φίλοι μου ... έχω μπερδεφτεί με τις πολλές επιλογές !!!
Αν μπορείτε να με βοηθήσετε ...
Φθάνουμε (4 άτομα) στο αεροδρόμειο Beauvais Σάββατο 12:00 μεσ. ακι επιστρέφουμε Τρίτη 12:00' μεσημέρι. Το ξενοδοχείο μας είναι κοντά στον σταθμό Nord και κοντά σε σταθμό μετρό.
Ποια κάρτα θα μου συμβουλέβατε να προμηθευτώ? Από που την προμηθεύομαι ?
Πόσο κοστίζει ?
Επίσεις τί θα μου συμβουλέβατε για "city sightseeing" ???
Πρώτη φορά πάμε Παρίσι ...
Παρακαλώ την συμβουλή σας.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.987
Likes
12.043
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Να με συγχωρέσετε φίλοι μου ... έχω μπερδεφτεί με τις πολλές επιλογές !!!
Αν μπορείτε να με βοηθήσετε ...
Φθάνουμε (4 άτομα) στο αεροδρόμειο Beauvais Σάββατο 12:00 μεσ. ακι επιστρέφουμε Τρίτη 12:00' μεσημέρι. Το ξενοδοχείο μας είναι κοντά στον σταθμό Nord και κοντά σε σταθμό μετρό.
Ποια κάρτα θα μου συμβουλέβατε να προμηθευτώ? Από που την προμηθεύομαι ?
Πόσο κοστίζει ?
Επίσεις τί θα μου συμβουλέβατε για "city sightseeing" ???
Πρώτη φορά πάμε Παρίσι ...
Παρακαλώ την συμβουλή σας.
1) Mobilis (ημερησιο δηλαδη 3,85€ νομιζω ή καπου εκει) για Σαββατο, Κυριακη και Δευτερα και ενα t+ (απλο εισιτηριο 1,80€ ) για την Τριτη να πατε απο το ξενοδοχειο στο Porte Maillot. Αν ειστε κατω απο 26 ετων αυτα.

2) Αν δεν ειστε ανω των 26 και θα χρησιμοποιεισετε ΜΜΜ τουλαχιστον 5 φορες τη μερα τοτε θα κανετε οπως στην περιπτωση 1. Το Mobilis κοστιζει 7,00€

3) Αν ειστε ανω των 26 και θα χρησιμοποιεισετε ΜΜΜ λιγοτερες απο 5 φορες τη μερα τοτε μπορειτε να βγαλετε καρνεδακι t+ (14,10€ τα 10 εισιτηρια).

4) Αν θελετε μπορειτε να παρετε την Paris Visite. Αλλα εξαρταται απο τα αξιοθεατα που θελετε να επισκεφθειτε. Γενικοτερα δεν πολυσυμφερει εκτος κι αν θελετε να πατε σε ακυρα μουσεια

5) Αν θελετε να πατε Disneyland, Versailles και αλλου εκτος ζωνων 1-2 τοτε επρεπε να το ειχες αναφερει. Ισως σας συμφερει η Paris Visite

6) Για τη διαδρομη απο και προς Beauvais θα παρετε το λεωφορειο, ενα ειναι και κοστιζει 17,00€ ή 15,90€ αμα το βγαλετε online. Αν το βγαλετε απο κει τοτε εχετε στο νου σας πως στο ταμειο δεν δεχονται πληρωμη με καρτα. Αν θελετε με καρτα πρεπει να το εκδοσετε απο το μηχανημα που εχει μεσα στο αεροδρομιο (distributeur θα δειτε να λεει).
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
1) Mobilis (ημερησιο δηλαδη 3,85€ νομιζω ή καπου εκει) για Σαββατο, Κυριακη και Δευτερα και ενα t+ (απλο εισιτηριο 1,80€ ) για την Τριτη να πατε απο το ξενοδοχειο στο Porte Maillot. Αν ειστε κατω απο 26 ετων αυτα.

2) Αν δεν ειστε ανω των 26 και θα χρησιμοποιεισετε ΜΜΜ τουλαχιστον 5 φορες τη μερα τοτε θα κανετε οπως στην περιπτωση 1. Το Mobilis κοστιζει 7,00€

3) Αν ειστε ανω των 26 και θα χρησιμοποιεισετε ΜΜΜ λιγοτερες απο 5 φορες τη μερα τοτε μπορειτε να βγαλετε καρνεδακι t+ (14,10€ τα 10 εισιτηρια).

4) Αν θελετε μπορειτε να παρετε την Paris Visite. Αλλα εξαρταται απο τα αξιοθεατα που θελετε να επισκεφθειτε. Γενικοτερα δεν πολυσυμφερει εκτος κι αν θελετε να πατε σε ακυρα μουσεια

5) Αν θελετε να πατε Disneyland, Versailles και αλλου εκτος ζωνων 1-2 τοτε επρεπε να το ειχες αναφερει. Ισως σας συμφερει η Paris Visite

6) Για τη διαδρομη απο και προς Beauvais θα παρετε το λεωφορειο, ενα ειναι και κοστιζει 17,00€ ή 15,90€ αμα το βγαλετε online. Αν το βγαλετε απο κει τοτε εχετε στο νου σας πως στο ταμειο δεν δεχονται πληρωμη με καρτα. Αν θελετε με καρτα πρεπει να το εκδοσετε απο το μηχανημα που εχει μεσα στο αεροδρομιο (distributeur θα δειτε να λεει).
άπαιχτος !! :icon_lol:
 

Tolis-gef

Member
Μηνύματα
20
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
1) Mobilis (ημερησιο δηλαδη 3,85€ νομιζω ή καπου εκει) για Σαββατο, Κυριακη και Δευτερα και ενα t+ (απλο εισιτηριο 1,80€ ) για την Τριτη να πατε απο το ξενοδοχειο στο Porte Maillot. Αν ειστε κατω απο 26 ετων αυτα.

2) Αν δεν ειστε ανω των 26 και θα χρησιμοποιεισετε ΜΜΜ τουλαχιστον 5 φορες τη μερα τοτε θα κανετε οπως στην περιπτωση 1. Το Mobilis κοστιζει 7,00€

3) Αν ειστε ανω των 26 και θα χρησιμοποιεισετε ΜΜΜ λιγοτερες απο 5 φορες τη μερα τοτε μπορειτε να βγαλετε καρνεδακι t+ (14,10€ τα 10 εισιτηρια).

4) Αν θελετε μπορειτε να παρετε την Paris Visite. Αλλα εξαρταται απο τα αξιοθεατα που θελετε να επισκεφθειτε. Γενικοτερα δεν πολυσυμφερει εκτος κι αν θελετε να πατε σε ακυρα μουσεια

5) Αν θελετε να πατε Disneyland, Versailles και αλλου εκτος ζωνων 1-2 τοτε επρεπε να το ειχες αναφερει. Ισως σας συμφερει η Paris Visite

6) Για τη διαδρομη απο και προς Beauvais θα παρετε το λεωφορειο, ενα ειναι και κοστιζει 17,00€ ή 15,90€ αμα το βγαλετε online. Αν το βγαλετε απο κει τοτε εχετε στο νου σας πως στο ταμειο δεν δεχονται πληρωμη με καρτα. Αν θελετε με καρτα πρεπει να το εκδοσετε απο το μηχανημα που εχει μεσα στο αεροδρομιο (distributeur θα δειτε να λεει).
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου !!! Κατατοπιστικότατος !!!
Είμαστε πάνω από 26 και κάτω από 60 :)
Disneyland και Versailles δεν θα πάμε ... ο χρόνος είναι πολύ μικρός ! ...
Καμιά συμβουλή για "city sightseeing" και νυχτερινή βόλτα Σηκουάνα ???
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική

tripakias

Member
Μηνύματα
7.987
Likes
12.043
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου !!! Κατατοπιστικότατος !!!
Είμαστε πάνω από 26 και κάτω από 60 :)
Disneyland και Versailles δεν θα πάμε ... ο χρόνος είναι πολύ μικρός ! ...
Καμιά συμβουλή για "city sightseeing" και νυχτερινή βόλτα Σηκουάνα ???
Αρα το 2 θα κανετε που καταλαθος εβαλα ενα παραπανισιο "δεν". Δειτε και για την paris visite αφου θελετε και βολτα στο Seine.
 

Alanakos7

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Γειά σας και από εμένα. Τρίτη πετάω για Παρίσι. Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει πόσο κοστίζει η navivo ανά άτομο για όλες τις ζώνες? ? ( θα είμαστε από τρίτη μέχρι δευτέρα . 22 έως 28 Δεκεμβρίου )
Το απλό εισιτήριο από κέντρο για αεροδρόμιο ντε γκολ πόσο κοστίζει? ? Η navivo είναι μέχρι Κυριακή βράδυ? ?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.987
Likes
12.043
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Γειά σας και από εμένα. Τρίτη πετάω για Παρίσι. Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει πόσο κοστίζει η navivo ανά άτομο για όλες τις ζώνες? ? ( θα είμαστε από τρίτη μέχρι δευτέρα . 22 έως 28 Δεκεμβρίου )
Το απλό εισιτήριο από κέντρο για αεροδρόμιο ντε γκολ πόσο κοστίζει? ? Η navivo είναι μέχρι Κυριακή βράδυ? ?
H Navigo κοστιζει 21,25€ + 5€ η καρτα + φωτογραφια.
 

Alanakos7

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
H Navigo κοστιζει 21,25€ + 5€ η καρτα + φωτογραφια.
Φωτογραφίες ταυτότητας που έχω ήδη κάνουν για τη κάρτα? Είναι πρόσφατες. Επίσης πόσο κοστίζει το εισητηριο μέχρι αεροδρόμιο μιας και την Δευτέρα δε θα ισχύει η κάρτα?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.987
Likes
12.043
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Φωτογραφίες ταυτότητας που έχω ήδη κάνουν για τη κάρτα? Είναι πρόσφατες. Επίσης πόσο κοστίζει το εισητηριο μέχρι αεροδρόμιο μιας και την Δευτέρα δε θα ισχύει η κάρτα?
Ποιο αεροδρομιο;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.624
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom