1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Ιούνιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Γαλλία Μετακινήσεις στο Παρίσι, καρτα απεριοριστων διαδρομων

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος travel story, στις 2 Δεκεμβρίου 2009.

1. travel story

travel story Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΠΑΝΤΟΥ!!!!
    καλησπερα!
    να κανω μια ερώτηση?
    στην καρτα απεριοριστων διαδρομων για τα μεσα μεταφορας στο Παρίσι,ξερετε αν χρειαζεται φωτογραφια διαβατηριου ή κανονικη ενχρωμη??:D

2. varsa

varsa Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    far away
    στην orange που ειχα βγάλει, δεν ειχε σημασια... αρκει να ειναι προσφατη

3. travel story

travel story Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΠΑΝΤΟΥ!!!!
    ευχαριστω!εχεις πολυ ωραιες φωτο!ειδικα αυτη στο Παρίσι,καταπληκτική!!:D

4. varsa

varsa Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    far away
    αν θες την γνωμη μου βαλε εγχρωμη...ποιο καλο σουβενιρ... Merci για τα καλα λογια... και καλα να περασεις!!!!

5. travel story

travel story Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΠΑΝΤΟΥ!!!!
    ευχαριστω πολύ!!!!:clap::p

6. chrisch

chrisch Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Λονδίνο
    Για την κάρτα ParisVisite χρειάζεται φωτογραφία; Ξέρει κανείς; Τι έιναι αυτή η Orange, συμφέρει καλύτερα;

7. taver

taver Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Iles Kerguelen
    Είναι κάτι που έχει καταργηθεί, ξέχνα το. Πλέον έχει αντικατασταθεί με το σύστημα Navigo, αλλά είναι πολλή φασαρία για λίγες μέρες, απευθύνεται επισήμως μόνο σε μόνιμους κατοίκους, και την αγορά της εβδομαδιαίας κάρτας πρέπει να την έχεις κάνει μέχρι την Παρασκευή της προηγούμενης, ακριβώς επειδή δε θέλουν να το δίνουν σε τουρίστες.

8. chrisch

chrisch Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Λονδίνο
    Άρα να χρησιμοποιήσω την ParisVisite;

9. taver

taver Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Iles Kerguelen
    Δες τις τιμές της και αν πρόκειται ή όχι να αξιοποιήσεις τις υπόλοιπες παροχές που σου προσφέρει, και κρίνε ανάλογα. Εγώ βρίσκω τα απλά εισιτήρια (αγοραζόμενα σε carnet των 10, για έκπτωση) πιο συμφέροντα - αλλά εγώ είμαι εγώ, και έχω πάει σε όλα σχεδόν τα μουσεία & αξιοθέατα, δεν ψάχνομαι να ξαναπάω.

10. ioanna balla

ioanna balla Member

Επόμενο Ταξίδι:
    geneva!!!
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    αμερική
    αν προκειται να επισκεφθείς μουσεία ...παρε την paris visite.
    το σημαντικότερο για μένα..ειναι οτι δεν περιμένεις σε ουρές...περνάς απο ξεχωριστή είσοδο...και ετσι γλυτωνεις χρόνο και κόπο..

11. vpg

vpg Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Πράγα
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Road trip στην Αμερική
  12. Kostis

Kostis Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Υπερσιβηρικος
    Eγω πριν ενα μηνα που πηγα πηρα την Navigo που σου την συνιστω....
    38 ευρω αλλα εχει ολα τα μεσα μεταφορας αλλα ΚΑΙ τα RER (τα τρενα απο και προς το αεροδρομιο, την Ντισνειλαντ κ τη Βαστιλλη σαν τον προαστιακο της Αθηνας αλλα καμια σχεση οι συρμοι του ενος κ του αλλου,στο Παρίσι ειναι σαν του Intercity μας)

Αμα το παρεις πανω στην θεση της φωτο εχει μια λεπτη ταινια που την ξεκολλας κ βαζεις την φωτο σου..Απο το αεροδρομιο μας ειπαν οτι μπορουμε να περασουμε κ χωρις φωτο κ βγαλαμε μετα μια απο φωτοτυπια της ταυτοτητας μας (που ειπαν οτι ισχυει κ ετσι)

Η καρτα ισχυει για μια βδομαδα απο τις 05.00 της Δευτερας μεχρι της 00.00 της αλλης Κυριακης.Καρτες εκδιδονται για καθε βδομαδα μεχρι κ την ημερα Τεταρτη (μετα θεωρουν οτι δεν βγαζει κερδος ο επιβατης κ το κοβουν μεχρι την επομενη Δευτερα κοκ)

miranta likes this.