Γαλλία Μετακινήσεις στο Παρίσι, καρτα απεριοριστων διαδρομων

travel story

Member
Μηνύματα
126
Likes
14
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΑΝΤΟΥ!!!!
καλησπερα!
να κανω μια ερώτηση?
στην καρτα απεριοριστων διαδρομων για τα μεσα μεταφορας στο Παρισι,ξερετε αν χρειαζεται φωτογραφια διαβατηριου ή κανονικη ενχρωμη??:D
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ονειρεμένο Ταξίδι
far away
στην orange που ειχα βγάλει, δεν ειχε σημασια... αρκει να ειναι προσφατη
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ονειρεμένο Ταξίδι
far away
αν θες την γνωμη μου βαλε εγχρωμη...ποιο καλο σουβενιρ... Merci για τα καλα λογια... και καλα να περασεις!!!!
 

chrisch

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Για την κάρτα ParisVisite χρειάζεται φωτογραφία; Ξέρει κανείς; Τι έιναι αυτή η Orange, συμφέρει καλύτερα;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Τι έιναι αυτή η Orange, συμφέρει καλύτερα;
Είναι κάτι που έχει καταργηθεί, ξέχνα το. Πλέον έχει αντικατασταθεί με το σύστημα Navigo, αλλά είναι πολλή φασαρία για λίγες μέρες, απευθύνεται επισήμως μόνο σε μόνιμους κατοίκους, και την αγορά της εβδομαδιαίας κάρτας πρέπει να την έχεις κάνει μέχρι την Παρασκευή της προηγούμενης, ακριβώς επειδή δε θέλουν να το δίνουν σε τουρίστες.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Άρα να χρησιμοποιήσω την ParisVisite;
Δες τις τιμές της και αν πρόκειται ή όχι να αξιοποιήσεις τις υπόλοιπες παροχές που σου προσφέρει, και κρίνε ανάλογα. Εγώ βρίσκω τα απλά εισιτήρια (αγοραζόμενα σε carnet των 10, για έκπτωση) πιο συμφέροντα - αλλά εγώ είμαι εγώ, και έχω πάει σε όλα σχεδόν τα μουσεία & αξιοθέατα, δεν ψάχνομαι να ξαναπάω.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
αμερική
αν προκειται να επισκεφθείς μουσεία ...παρε την paris visite.
το σημαντικότερο για μένα..ειναι οτι δεν περιμένεις σε ουρές...περνάς απο ξεχωριστή είσοδο...και ετσι γλυτωνεις χρόνο και κόπο..
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικος
Eγω πριν ενα μηνα που πηγα πηρα την Navigo που σου την συνιστω....
38 ευρω αλλα εχει ολα τα μεσα μεταφορας αλλα ΚΑΙ τα RER (τα τρενα απο και προς το αεροδρομιο, την Ντισνειλαντ κ τη Βαστιλλη σαν τον προαστιακο της Αθηνας αλλα καμια σχεση οι συρμοι του ενος κ του αλλου,στο Παρισι ειναι σαν του Intercity μας)

Αμα το παρεις πανω στην θεση της φωτο εχει μια λεπτη ταινια που την ξεκολλας κ βαζεις την φωτο σου..Απο το αεροδρομιο μας ειπαν οτι μπορουμε να περασουμε κ χωρις φωτο κ βγαλαμε μετα μια απο φωτοτυπια της ταυτοτητας μας (που ειπαν οτι ισχυει κ ετσι)

Η καρτα ισχυει για μια βδομαδα απο τις 05.00 της Δευτερας μεχρι της 00.00 της αλλης Κυριακης.Καρτες εκδιδονται για καθε βδομαδα μεχρι κ την ημερα Τεταρτη (μετα θεωρουν οτι δεν βγαζει κερδος ο επιβατης κ το κοβουν μεχρι την επομενη Δευτερα κοκ)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom