Μετακινήσεις στο Παρίσι

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.994
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Taver, δυστυχώς δεν έχει διαθεσιμότητα σε τετράκλινο για τις ημ/νιες του Ιουνίου...

Αnyway, παιδιά, ευχαριστώ, πάρα παρα πολύ όλους!!!:)
Πάντως το Novotel Paris Est είναι πάρα πολύ μακρυά από το κέντρο, στην εξωτερική πλευρά της Peripherique που σημαίνει και επισήμως εκτός Παρισιού....
Επιπλέον, η γραμμή μετρό που το εξυπηρετεί δεν είναι κι ότι καλύτερο μπορεί να σου τύχει (ούτε από ταχύτητα, ούτε από καθαριότητα, ούτε από ασφάλεια).
 

Kate7

Member
Μηνύματα
122
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Europe roadtrip by moto
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
... ναι, το έχω καταλάβει... ακόμα το ψάχνω το θέμα του ξενοδοχείου...
 

sotiris11

Member
Μηνύματα
35
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
milano-komo
κυριοι και κυριες μου μηπως εχει μεινει κανεις στο novotel eifel ?πειτε μου για οικογενεια με παιδια τι λεει σαν ξενοδοχειο,και σαν περιοχη
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
κυριοι και κυριες μου μηπως εχει μεινει κανεις στο novotel eifel ?πειτε μου για οικογενεια με παιδια τι λεει σαν ξενοδοχειο,και σαν περιοχη
Μάλλον εκπρόθεσμα σου γράφω αλλά είμαι νέος στο Forum. Σαν περιοχή καλή είναι, τώρα σαν ξενοδοχείο δες σχόλια πελατών εδώ Booking.com: Novotel Paris Tour Eiffel, Paris, Γαλλία - 313 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
αν δεν έχεις πάει ήδη και έχεις γράψει και εσύ σχόλια.
Μπορείς να δείς και αυτό που είναι παραδίπλα Booking.com: hotel Adagio Paris Tour Eiffel, Paris, France - 2463 Guest reviews. Book your hotel now!
αυτό όμως είναι aparthotel με κουζίνα να μαγειρεύεις αν θέλεις και δεν νομίζω να καθαρίζουν κάθε μέρα.:)
 

sotiris11

Member
Μηνύματα
35
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
milano-komo
σημερα ειδα τα παλια μυνηματα.... Εχω να πω για το novotel Eiffel οτι ειναι καλο ξενοδοχειο σε καλο μερος(5 λεπτα απο τον Αιφελ με αγορα γυρω του βλεπει Σηκουανα ,το βραδυ μπορεις και αργα 23¨00 να βρεις να φας στα περιξ απο πιτσα εως γκουρμέ)ανετα δωματια για Παρισι,καθαρα ,καλο πρωινο θα εβαζα 7,5 .Πισινα διπλα δωρεαν 15αρα για προπονηση(παρτε σκουφακια απο το σπιτι σας διαφορετικα θα αγορασετε απο εκει).Το μονο που με χαλασε ηταν που δεν ανοιγαν τα παραθυρα και το κλιματιστικο δεν ρυθμιζοταν ουτε εκλεινε ,με αποτελεσμα Αυγουστο μηνα να κρυωνουμε.Μεχρι καλοριφερ λαδιου μας εφεραν αλλα που,στο τελος κλεισαμε με χαρτι τις γριλιες του a/cκαι ζεσταθηκαμε λιγο
 

gg_nefeli

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Γεια σας!Προκειται να ταξιδεψω την παρασκευη στο Παρισι!Μπορει καποιος να μ πει,αν ξερει πως μπορω να μεταφερθω απο το αεροδρομιο De Gaulle στο Τροκαντερο?Φυσικα εχω σκεφτει κ την λυση του ταξι αλλα ακουσα οτι οι τιμες ειναι τσιμπημενες!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.994
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Φτάνεις στην αψίδα του θριάμβου (σταθμός Charles de Gaule - Etoile) είτε με τα λεοφωρεία της Air France (Air France coaches) είτε με το μετρό (RER - με μια αλλαγή στο Les Halles - Chatelet)), κι από κει παίρνεις το μετρό (γραμμή 6) - αν έχεις πάρει το RER συνεχίζεις με το ίδιο εισιτήριο.
 

gg_nefeli

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Α ευχαριστω πολυ Ταβερ!Ξερεις μηπως ποσο στοιχιζουν τα εισιτηρια για αυτες τις διαδρομες?
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Καλησπέρα σε όλους!!!Μιας που σε μερικές(αρκετές θα έλεγα) μέρες φεύγω για Παρίσι μελετάω τις συγκοινωνίες και συγκεκριμένα το μετρό και έχω χαθεί κυριολεκτικά!Ξέρει κάποιος να μου πει πώς θα μετακινηθώ από το αεροδρόμιο Orly στη Μονμάρτη όπου έχω κλείσει διαμέρισμα?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.994
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα σε όλους!!!Μιας που σε μερικές(αρκετές θα έλεγα) μέρες φεύγω για Παρίσι μελετάω τις συγκοινωνίες και συγκεκριμένα το μετρό και έχω χαθεί κυριολεκτικά!Ξέρει κάποιος να μου πει πώς θα μετακινηθώ από το αεροδρόμιο Orly στη Μονμάρτη όπου έχω κλείσει διαμέρισμα?
ratp.fr - Accueil
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.747
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom