Ηνωμένο Βασίλειο Μετανάστευση/ταξίδι με σκύλο/κατοικίδιο

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.197
Καλησπερα σας και παλι!! Αποφασισα τελικα να παω Παρισι με aegean και το σκυλακι μου μαζι στο χωρο αποθηκευσης του αεροπλανου και απο εκει να ερθει ο αντρας μου να μας παραλαβει απο το αεροδρομιο με αμαξι για να γυρισουμε Αγγλια... Ξερει μηπως καποιος ποσο κοστιζει να περασουμε το Eurotunel? Επισης ψιλοασχετη ερωτηση αλλα αν ξερει καποιος πολυ θα ηθελα να το μαθω... Οι αεροπορικες εταιριες που μεταφερουν μονο με cargo στο Ηνωμενο Βασιλειο,το cargo ειναι καποιος ειδικος χωρος κατω στο ιδιο αεροπλανο οπου θα ταξιδεψω η ειναι αλλο αεροπλανο μονο για φορτια? Γιατι ρωτησα καποια ξαδερφη του πατερα μου παλια αεροσυνοδο και μου ειπε οτι λογω του οτι τα κατοικιδια πρεπει να μεταφερονται με σωστη θερμοκρασια και πιεση οπως η καμπινα των επιβατων,ειναι ενας χωρος στο ιδιο αεροπλανο με το οποιο θα ταξιδεψω και ονομαζεται cargo... Ευχαριστω για το χρονο σας και τη βοηθεια σας!!
Η σελίδα της EUROSTAR.

https://www.eurostar.com/rw-en

' Εχει τιμές(ανάλογα την θέση),προσφορές κτλ.

Edit: Ακυρο.Τώρα πρόσεξα οτι θα περάσετε με αυτοκίνητο.
 

Argyroulaev

Member
Μηνύματα
11
Likes
4
H υπηρεσίες cargo μιας αεροπορικής είναι οι υπηρεσίες μεταφοράς εμπορευμάτων που παρέχει η εκάστοτε αεροπορική. Το "cargo" δεν προσδιορίχει χώρο, αλλά υπηρεσία μεταφοράς. Κάποιες αεροπορικές δεν έχουν τέτοιες υπηρεσίες, άλλες έχουν και τέτοιες υπηρεσίες και άλλες αεροπορικές έχουν μόνο τέτοιες υπηρεσίες. Τα κατοικίδια δεν είναι εμπόρευμα...
Το τι υπηρεσίες μεταφαράς κατοικιδίων διαθέτει η κάθε αεροπορική, μπορεί να στο πεί η ίδια η αεροπορική! Άλλες επιτρέπουν ορισμένα κατοικίδια μέσα στη καμπίνα και άλλες όχι κ.ο.κ.
Θα πάρεις ένα τηλέφωνο την αεροπορική με την οποία θα ταξιδέψεις και αυτή θα σε ενημερώσει για το κατοικίδιο σου!
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!! Πηρα τηλεφωνο αλλα ζητανε 800 ευρω και εγω δεν τα εχω!! Οποτε θα παω παρισι και απο κει με αμαξι... Αν καποιος ξερει χρεωσεις του eurotunnel θα με βοηθουσε πολυ! Ευχαριστω και παλι!!
 

Argyroulaev

Member
Μηνύματα
11
Likes
4
Η σελίδα της EUROSTAR.

https://www.eurostar.com/rw-en

' Εχει τιμές(ανάλογα την θέση),προσφορές κτλ.

Edit: Ακυρο.Τώρα πρόσεξα οτι θα περάσετε με αυτοκίνητο.
Δεν πιραζει καλε,σε ευχαριστω πολυ που απαντησες!! Μηπως ξερεις χρεωσεις για να περασουμε απλα το eurotunnel ποσο παει??
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.197
Δεν πιραζει καλε,σε ευχαριστω πολυ που απαντησες!! Μηπως ξερεις χρεωσεις για να περασουμε απλα το eurotunnel ποσο παει??
Δυστυχώς δεν ξέρω.Δεν έχω καταλάβει γιατί δεν πας κατευθείαν Αγγλία με το σκυλάκι και πας μέσω Παρισιού;Πόση διαφορά στην τιμή έχει το ένα με το άλλο;
 

Argyroulaev

Member
Μηνύματα
11
Likes
4
Δυστυχώς δεν ξέρω.Δεν έχω καταλάβει γιατί δεν πας κατευθείαν Αγγλία με το σκυλάκι και πας μέσω Παρισιού;Πόση διαφορά στην τιμή έχει το ένα με το άλλο;
Γιατι η aegean και η british μου ζητανε 800 με 900 ευρω για cargo και προφανως δεν εχω να τα δωσω!!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.114
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Αααα μπραβο!φιλη μου που πηγε Μεξικο και πηρε 3 γατια πληρωσε κανα 250ε(αν θυμαμαι καλα,πανε και 2 χρονια)και τα χε κλεισει και τελευταια στιγμη και την μια γατα την ειχε πανω μαζι της!για ευρωπαικη πολη δεν θα πρεπε να ναι λιγοτερα??
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.197
Γιατι η aegean και η british μου ζητανε 800 με 900 ευρω για cargo και προφανως δεν εχω να τα δωσω!!
Ναι αυτό το κατάλαβα και σεβαστό.Για Παρίσι πόσο θα πληρώσεις πάλι με την Aegean και γιατί έχει μεγάλη διαφορά από Αγγλία;Αυτό ρωτούσα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom