Ηνωμένο Βασίλειο Μεταφορά από/προς το αεροδρόμιο Gatwick

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Ναι, μεσημέρι 1.40
 

klima

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλημερα σε ολους... για να κανω ενα update σε οτι αφορα την μεταφορα απο και προς το αεροδρομιο Gatwick.
Εκει που τελικα .....μαλλον :haha:.....καταληγουμε ειναι transfer με την εταιρεια greatbritaincars η οποια μου εδωσε προσφορα για μια διαδρομη μαζι με "meet & greet" χρεωση 57λιρες ενω εαν κλεισω και την επιστροφη θα μου κοστισει 106λιρες τελικο κοστος. Παρακολουθουν την πτηση οποτε ακομα και καθυστερηση να εχεις δεν αγωνιας...μας φορτωνει απο το αεροδρομιο και μας αφηνει εξω απο την πορτα μας....το ιδιο και στην επιστροφη. Η ωρα αφιξης μας ειναι λιγο επικινδυνη, δλδ θα χρειαστει να χρησιμοποιησω μεσα μεταφορας μεταμεσονυχτια...και με ενα εννιαχρονο μαζι δεν ειναι και τοσο ευκολο οποτε και μπηκα στη διαδικασια να ψαχτω. Ουσιαστικα η διαφορα που χρεωνομαι για την επιστροφη σε σχεση με το να επελεγα τη φθηνοτερη λυση του τρενου ειναι 23λιρες. Θα γραψω κι εντυπωσεις αφου το χρησιμοποιησω...επισης να ρωτησω στην παραπανω περιπτωση πρεπει να δωσω φιλοδωρημα?
:airplane:
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
θα ειμαστε λονδινο απο τεταρτη μεσημερι μεχρι κυριακη πρωι. Απο gatwich θα παμε με ανεπαφη καρτα μεχρι london bridge και μετα με συμφερει oyster αν καταλαβα καλα ετσι; Τι θα πρεπει να προσεξω; Δυστυχως ειμαι με δεδομενα κινητου κ δεν εχω γρηγορη συνδεση ιντερνετ να ψαξω με την ησυχια μου.... Πρεπει να χτυπησω οπωσδηποτε την ανεπαφη στο london bridge για να μην συνεχισει να με χρεωνει.... ετσι; το ξενοδοχειο ειναι στα docklands οποτε θελει oyster για ζωνη 3 ; δεν νομιζω να βγαλουμε travel card γιατι δεν θα χρησιμοποιησουμε το 2 σε 1 .... Η μεγιστη χρεωση ανα μερα ποια ειναι; το μετρο τελικα τι ωρα κλεινει; δεν εβγαλα ακρη.... υπαρχει κανενα application που να σου προτεινει συγκινωνιες; ή google map?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
θα ειμαστε λονδινο απο τεταρτη μεσημερι μεχρι κυριακη πρωι. Απο gatwich θα παμε με ανεπαφη καρτα μεχρι london bridge και μετα με συμφερει oyster αν καταλαβα καλα ετσι; Τι θα πρεπει να προσεξω; Δυστυχως ειμαι με δεδομενα κινητου κ δεν εχω γρηγορη συνδεση ιντερνετ να ψαξω με την ησυχια μου.... Πρεπει να χτυπησω οπωσδηποτε την ανεπαφη στο london bridge για να μην συνεχισει να με χρεωνει.... ετσι; το ξενοδοχειο ειναι στα docklands οποτε θελει oyster για ζωνη 3 ; δεν νομιζω να βγαλουμε travel card γιατι δεν θα χρησιμοποιησουμε το 2 σε 1 .... Η μεγιστη χρεωση ανα μερα ποια ειναι; το μετρο τελικα τι ωρα κλεινει; δεν εβγαλα ακρη.... υπαρχει κανενα application που να σου προτεινει συγκινωνιες; ή google map?
Λονδίνο υπόγειο χάρτη σε android
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
θα ειμαστε λονδινο απο τεταρτη μεσημερι μεχρι κυριακη πρωι. 1.Απο gatwich θα παμε με ανεπαφη καρτα μεχρι london bridge και μετα με συμφερει oyster αν καταλαβα καλα ετσι; Τι θα πρεπει να προσεξω; Δυστυχως ειμαι με δεδομενα κινητου κ δεν εχω γρηγορη συνδεση ιντερνετ να ψαξω με την ησυχια μου.... 2. Πρεπει να χτυπησω οπωσδηποτε την ανεπαφη στο london bridge για να μην συνεχισει να με χρεωνει.... ετσι; 3.το ξενοδοχειο ειναι στα docklands οποτε θελει oyster για ζωνη 3 ; δεν νομιζω να βγαλουμε travel card γιατι δεν θα χρησιμοποιησουμε το 2 σε 1 .... 4. Η μεγιστη χρεωση ανα μερα ποια ειναι; 5. το μετρο τελικα τι ωρα κλεινει; δεν εβγαλα ακρη.... 6. υπαρχει κανενα application που να σου προτεινει συγκινωνιες; ή google map?
1. Καλά κατάλαβες.
2.Ναι
3.Ναι
4. 8,20 λίρες
5. Γύρω στις 00:30 πρέπει να είναι τα τελευταία, αν και διαφερει λιγάκι από γραμμή σε γραμμή. Παρασκευή/Σάββατο έχει και όλη νύχτα σε κάποιες γραμμες https://tfl.gov.uk/campaign/tube-improvements/what-we-are-doing/night-tube
6. https://tfl.gov.uk/ κοιτάς τα πάντα εδώ.
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Ξέρει κανεις ποσο νωρίς ξεκινούν οι διαδρομές του gatwick express από Victoria??
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57

tolismark

Member
Μηνύματα
79
Likes
35
Παιδιά καλησπερα και καλη χρονια! Εχω κανονισει ενα ταξιδι για Λονδινο με easy jet φτάνουμε στο Gatwick στις 4 Απριλίου στις 21:50 με προορισμό το Paddington στο Λονδινο. Απο το Gatwick μπορω να παρω μονο το Gatwick express ή υπαρχει και καποιος οικονομικότερος τροπος?
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Παιδιά καλησπερα και καλη χρονια! Εχω κανονισει ενα ταξιδι για Λονδινο με easy jet φτάνουμε στο Gatwick στις 4 Απριλίου στις 21:50 με προορισμό το Paddington στο Λονδινο. Απο το Gatwick μπορω να παρω μονο το Gatwick express ή υπαρχει και καποιος οικονομικότερος τροπος?
Καλησπέρα. Μπορείς να πάρεις λεωφορείο για Βικτώρια κι απο έκει μετρό για Paddington.

https://bookings.easybus.com/
 

MANKATER

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Παιδιά καλησπερα και καλη χρονια! Εχω κανονισει ενα ταξιδι για Λονδινο με easy jet φτάνουμε στο Gatwick στις 4 Απριλίου στις 21:50 με προορισμό το Paddington στο Λονδινο. Απο το Gatwick μπορω να παρω μονο το Gatwick express ή υπαρχει και καποιος οικονομικότερος τροπος?
Καλησπέρα και καλή χρονιά. Θα σου πρότεινα να πάρεις τρένο. Γλυτώνεις από τον κίνδυνο τυχόν μποτιλιαρίσματος και καθυστερήσεων. Από Γκάτγουικ πας Βικτόρια και μετεπιβίβαση για Πατιγκτον https://www.nationalrail.co.uk/
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.386
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom