Πολωνία Μεταφορά από/προς Modlin σε κέντρο Βαρσοβίας

Katjim

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
καλησπερα σας. έχουμε κλείσει για Βαρσοβια τον Φεβρουάριο για 3 μερες. Θα ήθελα την βοήθεια σας για το πως θα φτάσω στο κεντρο απο Μοντλιν. Διάβασα κ για Κρακοβια , ειναι ευκολο να παω κ πως? ευχαριστω εκ των προτέρων
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
καλησπερα σας. έχουμε κλείσει για Βαρσοβια τον Φεβρουάριο για 3 μερες. Θα ήθελα την βοήθεια σας για το πως θα φτάσω στο κεντρο απο Μοντλιν. Διάβασα κ για Κρακοβια , ειναι ευκολο να παω κ πως? ευχαριστω εκ των προτέρων
https://www.modlinbus.pl/en/ για 3 μερες μεινε Βαρσοβια.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Απορώ διαβάζετε αυτά που γράφονται εδώ;
Ή έστω το ψάχνετε, πριν ρωτήσετε;

Ναι το https://www.modlinbus.pl/en/ είναι η επίσημη εταιρία (μαζί με την OK Bus) που συνδέει την Βαρσοβία και το Μόντλιν. Υπάρχει και τρένο, http://en.modlinairport.pl/modlin-en-new/web/passenger/access/location-1.html

Μετρό έχει (ένα απλό google φτάνει)

ΥΓ Μη μου στέλνετε μνμ, με ερωτήσεις που έχει απαντηθεί. Δε έχω το χρόνο άλλα και την όρεξη να απαντάω το ίδιο και το ίδιο όλη την ώρα.

Είμαι μετά από 5 μπύρες, και που γράφω πάλι θαυμά είναι...
 
Last edited by a moderator:

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
156
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru
Μια καλή λύση αν πετάτε πολύ νωρις το πρωι απο το Chopin Airpost ειναι το uber. Με μόλις 35 zloty ήμουν σε μιςή ωρα στο αεροδρόμιο, απο το κέντρο της Βαρσοβίας.
 

armange

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Kαλησπέρα σε όλους,

Θα ήθελα παρακαλώ να με διαφωτίσετε περί μεταφοράς από Modlin/Kέντρο Βαρσοβίας. Πιο συγκεκριμένα θα ήθελα να μου πείτε αν έχετε χρησιμοποιήσει ποτέ ιδιωτική μεταφορά (να σας περιμένουν στο αεροδρόμιο και μετά να σας αφήσουν) και να μου συστήσετε κάποια εταιρία για online κράτηση. Βρίσκω στο internet το site με τα taxi www.ziptransfers.com και ένα άλλο site το http://shuttle24.pl/en/.

Aναμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας, ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Last edited:

PenelopeApos

Member
Μηνύματα
73
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία, Περσία
εγω σχεδόν πάντα χρησιμοποιώ αυτήν την μέθοδο ...shuttle bus....δεν την έχω χρησιμοποιήσει Πολώνία (προσεχώς θα συμβεί όμως) αλλά την έχω χρησιμοποιήσει Πράγα, Βουδαπέστη, Βιέννη , Ρώμη ,Μόναχο και Βερολίνο ..... εύκολη λύση ...σε αφήνουν στην πόρτα του ξενοδοχείου και με σχετικά μικρό κόστος.
 

Ftero

Member
Μηνύματα
18
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία-Μαυροβούνιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Έχω χρησιμοποιήσει στη βαρσοβία το shuttle 24 από το αεροδρόμιο modlin.Κοστίζει 30 ευρώ το αυτοκίνητο,ποσό που επιμερίστηκε στα τέσσερα άτομα της παρέας και φυσικά μας άφησε έξω από την πόρτα του σπιτιού που νοικιάσαμε.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Εμείς είμασταν 4 άτομα και πήραμε ταξί που βρήκαμε εκεί.. γύρω στα 50 ευρώ κόστισε (fixed price χωρίς ταξίμετρο δηλ.). Σίγουρα μπορείς να βρεις και φθηνότερη λύση.
 

armange

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Το shuttle είναι μέχρι στιγμής το πιο φτηνό που βρίσκω κι εφόσον μου λέτε ότι το έχετε χρησιμοποιήσει κι είναι αξιόπιστο θα επιλεξω αυτή τη λύση. Και πάλι ευχαριστώ!
 

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
Γεια σας θελω να ρωτησω πως μπορω να παω απο το αεροδρομιο chopin στην παλια πολη της βαρσοβιας..το ξενοδοχείο μας ειναι το ibis stare miasto. επισης θελω να ρωτησω συμφερει να βγαλουμε καρτα τριημερη για ολα τα μεσα μεταφορας? ειδα υπαρχει καρτα και για μεσα μεταφοράς μαζι με αξιοθέατα αξιζει λετε? 4 μερες θα ειμαστε βαρσοβια
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη (ξανά)
Η τριήμερη καρτα ειναι απο τις 7μμ της Παρασκευης μεχρι τις 8πμ της Δευτέρας. Κοστιζει 24 PLN το ατομο αλλα υπάρχει και ομαδικό έως 5 άτομα με 40PLN.
 

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
Η τριήμερη καρτα ειναι απο τις 7μμ της Παρασκευης μεχρι τις 8πμ της Δευτέρας. Κοστιζει 24 PLN το ατομο αλλα υπάρχει και ομαδικό έως 5 άτομα με 40PLN.
ναι το γνωριζω το κοστος δεν ξερω αν συμφερει ομως, οπως κ επισης αν βγαλω την καρτα που περιλαμβάνει κ εισοδο σε αξιοθεατα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.526
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom