1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Μάιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Μεταφορά χρημάτων στο εξωτερικό. Έμβασμα, Revolut ή Transferwise?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γενικά Περί Ταξιδιών' που ξεκίνησε από το μέλος tripdreamer1975, στις 17 Σεπτεμβρίου 2019.

1. tripdreamer1975

Επόμενο Ταξίδι:
    Κάπου μακριά
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Λος Ρόκες
    Παρακαλώ θα ήθελα τα φώτα του forum για ένα θέμα που δεν γνωρίζω.
    Θέλω να στείλω μια προκαταβολή στην Ταϋλάνδη. Ποιός είναι ο πιο οικονομικός τρόπος να γίνει αυτό? Τραπεζικό έμβασμα από ελληνική τράπεζα, Revolut μεταφορά ή ίσως το Transferwise, το οποίο δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει?

2. LULLU

LULLU Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Μαροκο..
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νιγηρας-Μαλι
    εγω παντα μεσω τραπεζας τα στελνω..αποφευγω την Εθνικη γιατι σε ανακρινει (γιατι πως και ποσα φορολογικες δηλωσεις) ..

tripdreamer1975 likes this.
  3. SotirisV

SotirisV Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Κούβα
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νέα Ζηλανδία
    Transferwise πολύ καλό και οικονομικό σε όποιες μετατροπές νομίσματος έχω εμπειρία, πολύ καλύτερο από οποιαδήποτε κλασσικό έμβασμα μέσω τράπεζας (αυτός είναι και ο σκοπός της δημιουργίας του εξάλλου).

GKCAPO and tripdreamer1975 like this.
  4. tripdreamer1975

Επόμενο Ταξίδι:
    Κάπου μακριά
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Λος Ρόκες
    Ευχαριστώ. Σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω τον άλλο μήνα για πρώτη φορά και βλέπουμε.

Ευχαριστώ. Σε ανάλογη περίπτωση παλαιότερα εμένα δεν μου ζήτησε η Εθνική κάτι παραπάνω, μόνο μια "γερή" προμήθεια.