Με αφετηρία τη Νέα Υόρκη....

Maria241

Member
Μηνύματα
19
Likes
10
Καλησπέρα και από μένα. Παντρεύομαι με το καλό τον Αύγουστο και θέλω γνώμες που θα μπορούσα να πάω μετά τη Νέα Υόρκη για ξεκούραση.... Για μένα η Νέα Υόρκη είναι όνειρο ζωής. Ο σύζυγος όμως θεωρεί ότι θα τον ταλαιπωρήσω έτσι αποφασίσαμε να πάμε 7 μέρες Νέα Υόρκη και άλλη μια εβδομάδα κάπου αλλού... Το δεύτερο μέρος δεν μπορώ να το αποφασίσω λόγω καιρού... Ο Σεπτέμβριος δεν είναι καλός μήνας.
Πριν ένα μήνα γυρίσαμε από ένα μαγευτικό ταξίδι στο Μπαλί.
 

Mariapp.

New Member
Μηνύματα
3
Likes
5
Καλησπέρα και από μένα. Παντρεύομαι με το καλό τον Αύγουστο και θέλω γνώμες που θα μπορούσα να πάω μετά τη Νέα Υόρκη για ξεκούραση.... Για μένα η Νέα Υόρκη είναι όνειρο ζωής. Ο σύζυγος όμως θεωρεί ότι θα τον ταλαιπωρήσω έτσι αποφασίσαμε να πάμε 7 μέρες Νέα Υόρκη και άλλη μια εβδομάδα κάπου αλλού... Το δεύτερο μέρος δεν μπορώ να το αποφασίσω λόγω καιρού... Ο Σεπτέμβριος δεν είναι καλός μήνας.
Πριν ένα μήνα γυρίσαμε από ένα μαγευτικό ταξίδι στο Μπαλί.
Πολυ ωραια επιλογη γαμηλιου.κι εγω εκει ειχα παει και περασα τελεια..Τωρα αν θελετε να πατε και καπου αλλου μπορειτε να πατε Μαιαμι για χαλαρωση η καπου Καραιβικη Κουβα κλπ...Αξιζει να πατε και νιαγαρα παντως..οποτε αν δεν θελετε μερη τυπου Μαιαμι πατε Καναδα ..Ειναι πολυ ωραια.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Καλησπέρα και από μένα. Παντρεύομαι με το καλό τον Αύγουστο και θέλω γνώμες που θα μπορούσα να πάω μετά τη Νέα Υόρκη για ξεκούραση.... Για μένα η Νέα Υόρκη είναι όνειρο ζωής. Ο σύζυγος όμως θεωρεί ότι θα τον ταλαιπωρήσω έτσι αποφασίσαμε να πάμε 7 μέρες Νέα Υόρκη και άλλη μια εβδομάδα κάπου αλλού... Το δεύτερο μέρος δεν μπορώ να το αποφασίσω λόγω καιρού... Ο Σεπτέμβριος δεν είναι καλός μήνας.
Πριν ένα μήνα γυρίσαμε από ένα μαγευτικό ταξίδι στο Μπαλί.
Cuba που ναι και διπλα
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Αν θες να κατεβειτε προς το νότο μπορειτε και χερσονησο Yucatan.Θα εχει και ξεκουραση,ωραιες παραλιες,cenotes,αξιοθεατα,καλο φαγητο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλησπέρα και από μένα. Παντρεύομαι με το καλό τον Αύγουστο και θέλω γνώμες που θα μπορούσα να πάω μετά τη Νέα Υόρκη για ξεκούραση.... Για μένα η Νέα Υόρκη είναι όνειρο ζωής. Ο σύζυγος όμως θεωρεί ότι θα τον ταλαιπωρήσω έτσι αποφασίσαμε να πάμε 7 μέρες Νέα Υόρκη και άλλη μια εβδομάδα κάπου αλλού... Το δεύτερο μέρος δεν μπορώ να το αποφασίσω λόγω καιρού... Ο Σεπτέμβριος δεν είναι καλός μήνας.
Πριν ένα μήνα γυρίσαμε από ένα μαγευτικό ταξίδι στο Μπαλί.
Canadian Rocky Mountains. Ενδεικτικά:
https://www.tourradar.com/n/canada-7-day#_
https://www.tourradar.com/t/82244#p=1_
 

Maria241

Member
Μηνύματα
19
Likes
10
Cuba που ναι και διπλα
Ο Λάζαρος δεν θέλει Κούβα!! Εγώ πάρα πολύ

Νομίζω η Καραϊβική δεν ενδείκνυται για Σεπτεμβριο. Θα ψάξω τώρα για τη χερσόνησο yucata. Πρώτη φορά την ακούω ενώ έχω διαβάσει πάρα πολλές ιστορίες εδώ!! Ευχαριστώ πολύ!
 
Last edited by a moderator:

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.803
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Μπορείτε να πάρετε εσωτερική πτήση προς δυτική ακτή, π.χ. Σαν Φρανσίσκο ή Λος Άντζελες, που έχει τα Universal Studios και ως του χρόνου τον Σεπτέμβριο θα έχει ανοίξει και το πάρκο Star Wars (αν είστε - ή είναι - φαν, θα τρελαθεί με την ιδέα). Αυτά συνδυάζονται πιθανώς και με κάποια εκδρομή στα κοντινά εθνικά πάρκα.
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ονειρεμένο Ταξίδι
οποιοδήποτε!!
Πόσο σας είχε κοστίσει η κρουαζιέρα και τι μήνα είχατε πάει;;
εμείς πήγαμε Δεκέμβριο , πήγαμε αεροπορικός από Νεα Υορκη στο Πουερτο Ρικο κάναμε εκεί δύο διανυκτερεύσεις και απο εκεί πήραμε το κρουαζιερόπλοιο. Για 7 μέρες σε καμπίνα με μπαλκόνι είχαμε πληρώσει 1000ε . Αν σε ενδιαφέρει μπορείς να κάνεις μια αναζήτηση σε αυτό το site www.seascanner.com εμείς όλες τις κρουαζιέρες απο αυτό τις κλείνουμε μακράν οι καλύτερες τιμές.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
εμείς πήγαμε Δεκέμβριο
Άρα σε εποχή που δεν έχει κυκλώνες στην Καραιβική, το yucatan κλπ. Σεπτέμβριο αυτά τα μέρη είναι υψηλού ρίσκου.
Το Σεπτεμβριο, το δίλλημα βουνό ή θάλασα έχει άλλη απάντηση: Βουνό. Γι αυτό (και λόγω καιρού) και οι τιμές στους ορεινούς προορισμούς είναι οι υψηλότερες της χρονιάς. Και τα βουνά στη Βόρεια Αμερική είναι απίθανα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.533
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom