1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Μάιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Με αφετηρία τη Νέα Υόρκη....

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γαμήλια Ταξίδια' που ξεκίνησε από το μέλος Maria241, στις 26 Σεπτεμβρίου 2018.

1. Maria241

Maria241 Member

Καλησπέρα και από μένα. Παντρεύομαι με το καλό τον Αύγουστο και θέλω γνώμες που θα μπορούσα να πάω μετά τη Νέα Υόρκη για ξεκούραση.... Για μένα η Νέα Υόρκη είναι όνειρο ζωής. Ο σύζυγος όμως θεωρεί ότι θα τον ταλαιπωρήσω έτσι αποφασίσαμε να πάμε 7 μέρες Νέα Υόρκη και άλλη μια εβδομάδα κάπου αλλού... Το δεύτερο μέρος δεν μπορώ να το αποφασίσω λόγω καιρού... Ο Σεπτέμβριος δεν είναι καλός μήνας.
    Πριν ένα μήνα γυρίσαμε από ένα μαγευτικό ταξίδι στο Μπαλί.

2. Mariapp.

Mariapp. New Member

Πολυ ωραια επιλογη γαμηλιου.κι εγω εκει ειχα παει και περασα τελεια..Τωρα αν θελετε να πατε και καπου αλλου μπορειτε να πατε Μαιαμι για χαλαρωση η καπου Καραιβικη Κουβα κλπ...Αξιζει να πατε και νιαγαρα παντως..οποτε αν δεν θελετε μερη τυπου Μαιαμι πατε Καναδα ..Ειναι πολυ ωραια.

Maria241 likes this.
  3. maria91

maria91 Member

Cuba που ναι και διπλα

4. yllos

yllos Member

Επόμενο Ταξίδι:
    London
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Περού
    Αν θες να κατεβειτε προς το νότο μπορειτε και χερσονησο Yucatan.Θα εχει και ξεκουραση,ωραιες παραλιες,cenotes,αξιοθεατα,καλο φαγητο.

Maria241, agmi and Klair like this.
  5. taver

taver Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Iles Kerguelen
    Canadian Rocky Mountains. Ενδεικτικά:
    https://www.tourradar.com/n/canada-7-day#_
    https://www.tourradar.com/t/82244#p=1_

6. Maria241

Maria241 Member

Ο Λάζαρος δεν θέλει Κούβα!! Εγώ πάρα πολύ

Νομίζω η Καραϊβική δεν ενδείκνυται για Σεπτεμβριο. Θα ψάξω τώρα για τη χερσόνησο yucata. Πρώτη φορά την ακούω ενώ έχω διαβάσει πάρα πολλές ιστορίες εδώ!! Ευχαριστώ πολύ!

Last edited by a moderator: 28 Σεπτεμβρίου 2018
  7. Maria241

Maria241 Member

Μεξικό!!!!
    Τέλεια επιλογή αλλά με αγχώνει λίγο ο καιρός!

maria91 likes this.
  8. marianino

marianino Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    οποιοδήποτε!!
    μπορείς να κάνεις μια κρουαζιέρα στην Καραϊβική... εμείς έτσι το είχαμε συνδυάσει

Στάθης and Maria241 like this.
  9. Maria241

Maria241 Member

Πόσο σας είχε κοστίσει η κρουαζιέρα και τι μήνα είχατε πάει;;

Στάθης likes this.
  10. Pel

Pel Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Και πού δεν θέλω;
    Μπορείτε να πάρετε εσωτερική πτήση προς δυτική ακτή, π.χ. Σαν Φρανσίσκο ή Λος Άντζελες, που έχει τα Universal Studios και ως του χρόνου τον Σεπτέμβριο θα έχει ανοίξει και το πάρκο Star Wars (αν είστε - ή είναι - φαν, θα τρελαθεί με την ιδέα). Αυτά συνδυάζονται πιθανώς και με κάποια εκδρομή στα κοντινά εθνικά πάρκα.

Maria241 likes this.
  11. marianino

marianino Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    οποιοδήποτε!!
    εμείς πήγαμε Δεκέμβριο , πήγαμε αεροπορικός από Νέα Υόρκη στο Πουερτο Ρικο κάναμε εκεί δύο διανυκτερεύσεις και απο εκεί πήραμε το κρουαζιερόπλοιο. Για 7 μέρες σε καμπίνα με μπαλκόνι είχαμε πληρώσει 1000ε . Αν σε ενδιαφέρει μπορείς να κάνεις μια αναζήτηση σε αυτό το site www.seascanner.com εμείς όλες τις κρουαζιέρες απο αυτό τις κλείνουμε μακράν οι καλύτερες τιμές.

12. taver

taver Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Iles Kerguelen
    Άρα σε εποχή που δεν έχει κυκλώνες στην Καραιβική, το yucatan κλπ. Σεπτέμβριο αυτά τα μέρη είναι υψηλού ρίσκου.
    Το Σεπτεμβριο, το δίλλημα βουνό ή θάλασα έχει άλλη απάντηση: Βουνό. Γι αυτό (και λόγω καιρού) και οι τιμές στους ορεινούς προορισμούς είναι οι υψηλότερες της χρονιάς. Και τα βουνά στη Βόρεια Αμερική είναι απίθανα...