Τουρκία Με τον Πεθερό στήν Πόλη

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Πες μας και που ακριβως εφαγες αυτο το προφιτερολ;;; :bleh:

Ειχαμε μείνει στο www.hotelisa.net στην αριστερη όχθη και βρίσκονταν σε ένα διπλανό στενάκι. Ήταν μια κλασική τρατορία την οποία δεν έχω συγκρατήσει.
Έψαξα όμως λίγο, και νομίζω ότι είναι το www.palazzaccio.com με κάθε επιφύλαξη, βεβαια.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Αρχικό μήνυμα απο XRISTOS71
www.sultanahmetkofteci.com

Τα καλύτερα κεφτεδάκια που φάγαμε στην Πόλη !!!!!!!!
[

Διαφωνω καθετα ,εκτος αν δεν φαγατε αλλου:p

γιά πές και εσύ ελενάκι που εφαγες τα καλύτερα?
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Kfteci Ramiz
αναλογο μαγαζι ... αλλα πολυ καλυτερο:D
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
ναι.....το είδα μετά που το ανέφερες...σε αυτο που εφαγε ο χρήστος εφαγα και εγώ την προηγούμενη φορά που ημουν στην Πόλη και ισως ξαναφάω αν βρεθώ μπροστά του.. αλλα δεν μου έκανε κλικ...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Επειδή στο προηγούμενο ταξίδι το κρέας είχε την τιμητική του στο προσεχώς λέμε να το ρίξουμε στο ψάρι μιας και είναι καλοκαίρι .

Εχω τσεκάρει ηδη καποια αλλά θα ήθελα προτάσεις απο μέλη του forum και οσο αφορά βραδυνή διασκέδαση περα του Reina και 360 που μου είναι ήδη γνωστά
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
εχε υπ'οψιν και το Angelique που ειναι στην ιδια περιοχη με το reina...δεν έχω παει προσωπικά αλλα αν θυμαμαι καλα έχει αναφερθει στο φορουμ με πολύ θετικά σχολια...
Anjelique Istanbul
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Καλά κανείς δεν τρώει ψάρι στην πόλη ???? ουτε ενας δεν προτείνει κάτι ?????

Για την περιοχή του Nisantasi τί γνώμη έχετε ??
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.960
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
xristo άσε τα ψάρια και τα φαγητά μη μου παχύνεις και χαλάσει το θεικό κορμί σου!:D
ξεσκίσου στα χαμάμ και τα ταμάμ..και άν τύχεις σκ στην πόλη με την καλή σου πήγαινε στο ortakyo που έχει και φανταστικό παζάρι δίπλα στο τζαμί που ειναι μέσα στην θάλασσα..
ρώτα για τις ψαροταβέρνες μέσα και γύρω απο την ψαραγορά τους..
είδα και πολύ τουριστικές απλησίαστες σε τιμές..πρόσεξέ το αυτό!!
τα καλύτερα μεζεδοπωλεία στο γαλατά σεράι.απο εκεί κατηφορίστε,περπατήστε πάνω στην γέφυρα με τους ψαράδες και βγείτε στην αιγυπτιακή αγορά..
Σου τοχα πεί αν πας σίγουρα θα θέλεις και άλλες πολλές φορές!!:clap:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
και άν τύχεις σκ στην πόλη με την καλή σου πήγαινε στο ortakyo που έχει και φανταστικό παζάρι δίπλα στο τζαμί που ειναι μέσα στην θάλασσα
Ξέρουμε ωρες ? μερες ? για το παζάρι ??? πρωί που πήγα τον Απρίλη ημουν μονος μου ,μονο το τζαμί εβγαλα φωτό και έφυγα .


ρώτα για τις ψαροταβέρνες μέσα και γύρω απο την ψαραγορά τους..
Είναι η περιοχή ερχόμενοι απο αεροδρόμιο ( Κουμ Καπί ??? η καπως έτσι αν θυμαμαι )

τα καλύτερα μεζεδοπωλεία στο γαλατά σεράι.απο εκεί κατηφορίστε,περπατήστε πάνω στην γέφυρα με τους ψαράδες και βγείτε στην αιγυπτιακή αγορά..
Ναι εκει πήγα και με πεθερό ,θα ξαναπάω και τώρα .Πολύ νεολαία πολύ κόσμος καλά.


Σου τοχα πεί αν πας σίγουρα θα θέλεις και άλλες πολλές φορές!!
Και εγω σου είχα πει ότι είμαι σίγουρος οτι θα μου αρεσει απο την πρώτη φορά ,πόσο μάλλον τώρα.
Ειδικά εγω που δεν εχω βγει ακόμα απο ευρώπη μου φάνηκε τελειο αυτό το χαρμάνι αρωμάτων δύσης -ανατολής .
Ανυπομονώ περισσότερο απο την πρώτη φορά .
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Ξέρουμε ωρες ? μερες ? για το παζάρι ??? πρωί που πήγα τον Απρίλη ημουν μονος μου ,μονο το τζαμί εβγαλα φωτό και έφυγα .

πηγα κυριακή βραδακι και ολη η περιοχη διπλα στο τζαμι ηταν ενα απεραντο παζαρι μεχρι αργα που φυγαμε...υπηρχε παρα πολυς κόσμος που καθοταν στα παγκακια η στα τραπεζακια των καντινων και ετρωγαν κουμπιρ..λιγο πιο πανω υπηρχαν αλλες καντινες που πουλουσαν κρεπες με διαφορα υλικα όπως φρουτα,ξηρους καρπους,μερεντα και ηταν τυλιγμενες σαν σουβλάκι...άλλες μυδια σουβλάκι...ηταν εντυπωσιακό και πρωτογνωρο για μενα αυτό το σκηνικό των καντινών...το τζαμι ειναι υπό ανακαινηση ....αλλα ειλικρινα μου αρεσε παρα πολυ ....μια υπέροχη βραδιά διπλα στον βόσπορο με τα φωτάκια της γεφυρας να αλλαζουν συνεχώς χρώματα και τα καραβακια να λάμπουν μεσα στο βράδυ...αν εχεις χρονο κανε μια βολτα εκει χρήστο...στο νισαντασι δεν πηγα αν και ηθελα πολύ...αλλα δεν το καταφερα...
τωρα για ψαροταβερνες....την δευτερη φορα που πήγα φαγαμε υπεροχο λαβρακι σε μια ταβερνα στο karakoy ..αφου περασεις την γεφυρα του γαλατα προς το Πέρα στο δεξί σου χέρι....υπάρχουν πολλές ψαροταβερνες εκει...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.960
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Η αγορά στο ortakoy γίνεται μονο σκ.απο το πρωι μεχρι το βραδυ.παρε ταξί να σε πανε ξέρουν αυτοι.έχει τζέρτζελο και πολύ χρώμα..
για την ψαραγορά δεν εννοώ αυτή του κουμ καπί.ειναι η κεντρική τους γύρω απο την istikal cadesi αν θυμάμαι καλά..πήγα με τα πόδια..πίσω στα στενάκια.
αντε άνοιξη θα παω παλι αν θέλει ο αλλάχ!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.613
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom