Τουρκία Με τον Πεθερό στήν Πόλη

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
κλεισε απο το Booking...λιγο πολυ το ιδιο ερχεται....
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Οσον αφορά το ξενδοχειο που εμεινες το maywood, τους εχω στειλει εδω και 5 ημερες μεσω του site τους μια φορμα κρατησης απο 26-10-2011 εως 31-10-2011, τους εχω στειλει 2 mail γιατι δεν μου απαντησαν, παρολα ταυτα δεν μου εχουν απαντησει ακομη, πραγμα που το θεωρω απαραδεκτο. Ξερει καποιος να μου προτεινει καποιο αλλο καλο ξενοδοχειο απο δικη του εμπειρια στην ιδια περιοχη? ο μηνας περναει και πρεπει να κανω κρατηση τωρα (πριν πτωχευσουμε).

Μου κάνει εντύπωση ,εγω δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με το reservation και μάλιστα την προηγούμενη βδομαδα που έμεινα εκεί τους έκανα και ξενάγηση στην σελίδα του travelstories.gr

στείλε τους απλό email οχι μέσω της φορμας τους
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
κλεισε απο το Booking...λιγο πολυ το ιδιο ερχεται....

Απο το booking δωμάτια για 26-31/10 τέλος ......
ψάξε σε άλλα sites


Διαφορές στην τιμή δεν υπάρχουν μεγάλες αλλά αν θές καλύτερη τιμή -10% επι του συνόλου θα πληρώσεις cash σε ευρώ με την αναχώρηση σου .
 

makkis76

Member
Μηνύματα
24
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Μου κάνει εντύπωση ,εγω δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με το reservation και μάλιστα την προηγούμενη βδομαδα που έμεινα εκεί τους έκανα και ξενάγηση στην σελίδα του travelstories.gr

στείλε τους απλό email οχι μέσω της φορμας τους
Το εχω κανει , οχι μια αλλα δυο φορες και δεν μου απαντησαν ποτε. Τελος παντων φαινοταν να ειναι καλη ευκαρια οχι μονο για τα δικα σου καλα σχολια και τα σχολια ων υπολοιπων Ελληνων στο booking αλλα και γιατι προσφεραν μεταφορα από το αεροδρομιο στο ξενοδοχειο αν εκλεινες μεσω του site τους.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Το εχω κανει , οχι μια αλλα δυο φορες και δεν μου απαντησαν ποτε. Τελος παντων φαινοταν να ειναι καλη ευκαρια οχι μονο για τα δικα σου καλα σχολια και τα σχολια ων υπολοιπων Ελληνων στο booking αλλα και γιατι προσφεραν μεταφορα από το αεροδρομιο στο ξενοδοχειο αν εκλεινες μεσω του site τους.

ΤΟ free transfer στην πράξη είναι 40 λίρες στην τσέπη ( taxi )

To έχω γράψει και το ξαναγράφω για το Maywood
είναι το απόλυτο best value for money για κάποιον που πάει στην Κωνσταντινούπολη .
Ιδανικό location ,τιμές off season 60-65 ευρώ και high season 80
δίπλα σε σταση Τραμ , 150 μέτρα απο αρχαιολογικό μουσείο Τοπ καπί και 250 απο Αγιά Σοφιά κτλ.......
spice bazaar με τα πόδια όπως και eminonu και γέφυρα Γαλατά

θέλετε και άλλα ?????;)
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Χρηστο μια και ξαναπηγες προσφατα πόσο ειναι η ισοτιμια ευρώ - λίρας ;
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
ΚΙΚΙ
1 ευρώ για 2,51 λίρες τουρκίας επίσημη ισοτιμία απο ATM
Τον Μαρτη ήταν περίπου 1 - 2,20
σε ευχαριστω Χρηστο , μία ερωτηση ακόμα ,να πάρω μαζι μου ευρω και να τα αλλαζω εκει ή να σηκωνω λιρες απο μηχανημα ;
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
νομιζω οτι και η προταση του χρήστου θα ειναι να παίρνεις χρήματα μεσω atm...
καλυτερη ισοτιμία θα πετύχεις....
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
σε ευχαριστω Χρηστο , μία ερωτηση ακόμα ,να πάρω μαζι μου ευρω και να τα αλλαζω εκει ή να σηκωνω λιρες απο μηχανημα ;

εννοείται απο ATM ( λίγες αναλήψεις αλλά με μεγάλα ποσά )

Η τράπεζα μου με χρέωσε για καθε ανάληψη 4 ευρώ έξοδα ανεξαρτήτου ποσού .
Μια ερώτηση στην τράπεζα σου νομίζω οτι θα είναι πολύ χρήσιμη

ευρώ είχα πάνω μου μόνο για να πληρώσω cash το ξενοδοχείο

πότε πάτε ??? που θα μείνετε ???
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
αυτο σκεφτομουν και εγω καλιτερα αναληψη.
σε άλλες χωρες που σηκωσα χρηματα απο Εθνική μου χρέωνε 2.50 την συναλλαγη ανεξαρτητως ποσού.
θα παω 01-05 Νοεμβριου , βρηκα με Aegean 122 ευρω και το εκλεισα .
Η Πόλη μου αρεσει παρα πολύ για την ακριβεια ειναι η πιο όμορφη πόλη που εχω δει και ειναι η τεταρτη φορά που θα παω. Επειδη εχω δει ολα τα αξιοθεατα λεω να κλεισω στο Au pera hotel που συνιστα η Dafni στο κεντρο κοντα στην Ιστικαλ ( να ειμαι και κοντά στα προφιτερολ inci !!! )
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Συμφωνώ οτι μετά την 2η φορά το Pera είναι επίσης ιδανικό location αν έχεις ήδη δει το Sultanahmet για πιο ευκολη πρόσβαση στο Inci και σε πιο πολύ κόσμο βαβούρα μαγαζιά .

καλά να περάσετε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.377
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom