Μηχανές Αναζήτησης Πτήσεων

Aptaliko

Member
Μηνύματα
57
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Περί travelplanet24.com

Δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο σωστό μέρος αλλά ...

θέλω να ταξιδέψω για Αγία Πετρούπολη και βρήκα μέσω του "travelplanet24.com" τα πιο φθηνά εισιτήρια με αεροπλάνο. Έχει κανείς εμπειρία για την αξιοπιστία του συγκεκριμένου site;

Ευχαριστώ.
 

Aptaliko

Member
Μηνύματα
57
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ναι είναι αξιόπιστο...
Ευχαριστώ για την απάντηση και επειδή είναι η πρώτη φορά που κλείνω με αυτόν τον τρόπο συγχωρέστε μου κάποιες αφελείς ερωτήσεις.

Στην τελική τιμή θα συμπεριλαμβάνονται φόροι και τυχόν προμήθειες ή θα έχω κάποια έξτρα στην πορεία; Επίσης τι είδους ειστηρία θα έχω στα χέρια μου όταν θα φτάσω στο αεροδρόμιο;

Ευχαριστώ.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.147
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ευχαριστώ για την απάντηση και επειδή είναι η πρώτη φορά που κλείνω με αυτόν τον τρόπο συγχωρέστε μου κάποιες αφελείς ερωτήσεις.

Στην τελική τιμή θα συμπεριλαμβάνονται φόροι και τυχόν προμήθειες ή θα έχω κάποια έξτρα στην πορεία; Επίσης τι είδους ειστηρία θα έχω στα χέρια μου όταν θα φτάσω στο αεροδρόμιο;

Ευχαριστώ.
To travelplanet χρεωνει 6,80 ευρω νομιζω για κρατηση online και 10 ευρω το ατομο για τηλεφωνικη κρατηση. Τα εισιτηρια σου θα ειναι σε ηλεκτρονικη μορφη (οπως ολα τα αεροπορικα εισιτηρια). Θα λαβεις mail για επιβεβαιωση της κρατησης. Μετα αν θες εκτυπωνει το mail για να εχεις τον αριθμο κρατησης μαζι σου και τα στοιχεια της πτησης, αν θες μπορεις να κανεις και online check in, αν θες δεν κανεις τιποτα και πας μονο με το διαβατηριο ή την ταυτοτητα (αν μπορεις να ταξιδεψεις με αυτην) σου.
Ειναι αξιοπιστο παντως.
 

vagis8

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΔΥΤΙΚΗ ΑΚΤΗ ΗΠΑ
Δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο σωστό μέρος αλλά ...

θέλω να ταξιδέψω για Αγία Πετρούπολη και βρήκα μέσω του "travelplanet24.com" τα πιο φθηνά εισιτήρια με αεροπλάνο. Έχει κανείς εμπειρία για την αξιοπιστία του συγκεκριμένου site;

Ευχαριστώ.
Πέρυσι πήγα Λονδίνο και έκλεισα ξενοδοχείο μέσω του travelplanet24. Αξιόπιστο δεν έχεις κανένα πρόβλημα και σε αρκετά ξενοδοχεία πιο οικονομικό από το booking

Εγώ πάντως προτείνω σε όλους οι οποίοι έχετε αποφασίσει που να πάτε, να κάνετε χρήση των τοπικών αεροπορικών εταιριών. Π.χ thai για ταυλάνδη singapore airlines για συγκαπούρη κλπ. Βγάζουν κατα καιρούς διάφορες προσφορές τις οποίες δεν δίνουν σε εταιρίες τύπου airticket.gr ή σε άλλα ταξιδιωτικά γραφεία με αποτέλεσμα να μην τις απολαμβάνουν όλοι οι πελάτες. Μπορεί έτσι να πετύχεις πραγματικά καλές προσφορές.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.494
Likes
29.094
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Βγάζουν κατα καιρούς διάφορες προσφορές τις οποίες δεν δίνουν σε εταιρίες τύπου airticket.gr ή σε άλλα ταξιδιωτικά γραφεία με αποτέλεσμα να μην τις απολαμβάνουν όλοι οι πελάτες. Μπορεί έτσι να πετύχεις πραγματικά καλές προσφορές.
Δεν ισχύει αυτό.
 

John-Rebus

Member
Μηνύματα
50
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσυβηρικός
Ψάχνοντας κάποιο εισιτήριο, το skyscanner μου έβγαλε ως φθηνότερο site, για το συγκεκριμένο δρομολόγιο, το youbookit.net. Φαίνεται να είναι μόνο διαδικτυακό και δίνει ένα ελληνικό τηλέφωνο 801... (όπου δεν το σηκώνει κανείς, αν και Σάββατο απόγευμα). Ψάχνοντας λίγο καλύτερα, είδα ότι δεν φαίνεται να είναι τελικά ελληνικό site, αν και είναι στα ελληνικά. Επίσης, μου έκανε εντύπωση πως αν προχωρήσεις τη κράτηση, η σελίδα που συμπληρώνεις τα στοιχεία σου, αλλά και της πιστωτικής δεν είναι https. Βέβαια, δίνει στους όρους και τραπεζικούς λογαριασμούς.

Έχει κλείσει κανείς κάτι μέσω αυτού του site;; Σας φαίνεται αξιόπιστο;
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Ψάχνοντας κάποιο εισιτήριο, το skyscanner μου έβγαλε ως φθηνότερο site, για το συγκεκριμένο δρομολόγιο, το youbookit.net. Φαίνεται να είναι μόνο διαδικτυακό και δίνει ένα ελληνικό τηλέφωνο 801... (όπου δεν το σηκώνει κανείς, αν και Σάββατο απόγευμα). Ψάχνοντας λίγο καλύτερα, είδα ότι δεν φαίνεται να είναι τελικά ελληνικό site, αν και είναι στα ελληνικά. Επίσης, μου έκανε εντύπωση πως αν προχωρήσεις τη κράτηση, η σελίδα που συμπληρώνεις τα στοιχεία σου, αλλά και της πιστωτικής δεν είναι https. Βέβαια, δίνει στους όρους και τραπεζικούς λογαριασμούς.

Έχει κλείσει κανείς κάτι μέσω αυτού του site;; Σας φαίνεται αξιόπιστο;
Ναι και δεν είχα κανένα πρόβλημα.:rolleyes:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Επίσης, μου έκανε εντύπωση πως αν προχωρήσεις τη κράτηση, η σελίδα που συμπληρώνεις τα στοιχεία σου, αλλά και της πιστωτικής δεν είναι https. Βέβαια, δίνει στους όρους και τραπεζικούς λογαριασμούς.
Και μόνο αυτό είναι λόγος να μην ψωνίσεις από κει.
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Είδα το σχόλιο του Defkalion και παρατήρησα αυτό που είπες. Δεν σε είχα διαβάσει καλά. Εγώ δεν θυμάμαι να είχα συναντήσει τέτοιο θέμα, πάντως. Είμαι σίγουρος ότι αν είχα, δεν θα είχα κλείσει. Οπότε, δοκίμασε ξανά κι αν συνεχίζει έτσι, μην το κλείσεις. Είναι ριψοκίνδυνο, έτσι όπως το παρουσιάζεις.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.402
Likes
14.358
Ψάχνοντας λίγο καλύτερα, είδα ότι δεν φαίνεται να είναι τελικά ελληνικό site, αν και είναι στα ελληνικά. Επίσης, μου έκανε εντύπωση πως αν προχωρήσεις τη κράτηση, η σελίδα που συμπληρώνεις τα στοιχεία σου, αλλά και της πιστωτικής δεν είναι https. Βέβαια, δίνει στους όρους και τραπεζικούς λογαριασμούς.

Έχει κλείσει κανείς κάτι μέσω αυτού του site;; Σας φαίνεται αξιόπιστο;
Εχεις δίκιο,το ιδιο ειχα παρατηρήσει πριν ένα μήνα περίπου.Ετσι δεν προχώρησα στην κράτηση που με ενδιέφερε.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.595
Μέλη
38.927
Νεότερο μέλος
Vagkouk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom