Μηχανές Αναζήτησης Πτήσεων

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
556
Likes
446
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εχω μια απορια για τη scyscanner. Πατας ημερμηνια πτησεησ προορισμο κλπ και βγαζει τις τιμες κατα αυξουσα σειρα,βλεπω μια τιμη π.χ. 69 ευρω και οταν παταω να κανω κρατηση η τιμη εχει γινει 269!!! Μου το εχει κανει σχεδον σε καθε αποπειρα αλλη τιμη να δειχνει αρχικα και στο κλεισιμο να την αλλαζει. Τι δεν καταλαβαινω?
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Εχω μια απορια για τη scyscanner. Πατας ημερμηνια πτησεησ προορισμο κλπ και βγαζει τις τιμες κατα αυξουσα σειρα,βλεπω μια τιμη π.χ. 69 ευρω και οταν παταω να κανω κρατηση η τιμη εχει γινει 269!!! Μου το εχει κανει σχεδον σε καθε αποπειρα αλλη τιμη να δειχνει αρχικα και στο κλεισιμο να την αλλαζει. Τι δεν καταλαβαινω?
Δεν ανανεώνει τις τιμές ανά πάσα στιγμή.. Οπότε αν οι τιμές αλλάξουν από την τελευταία φορά που τις έλεγξε εσύ το βλέπεις μολις πατήσεις για να κάνεις κράτηση γιατί τότε ξαναελέγχει. Το έχω πάθει και γω πολλές φορές (κυρίως όταν κάποιες πτησεις είναι σε προσφορά και αυτή λήξει, αργεί να φανεί στο skyscanner)..
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
556
Likes
446
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Nαι αλλα αυτο την καθιστα καθολα αναξιοπιστη τουλαχιστον για μενα...Ασε που προσφατα ετυχε στο site της εταιρειας να υπαρχει κανονικα η χαμηλη τιμη που βγαζει το scyscanner πριν πατησεις για κρατηση ενω στο ιδιο οχι....:roll:
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Nαι αλλα αυτο την καθιστα καθολα αναξιοπιστη τουλαχιστον για μενα...Ασε που προσφατα ετυχε στο site της εταιρειας να υπαρχει κανονικα η χαμηλη τιμη που βγαζει το scyscanner πριν πατησεις για κρατηση ενω στο ιδιο οχι....:roll:
Καλά κάνεις και ψάχνεις και απευθείας στις αεροπορικές. Και γω δε βασίζομαι ποτέ μόνο στο skyscanner.. Aλλά βολεύει για να βλέπεις πιο site δίνει πιο φτηνά το ίδιο εισητήριο.. Π.χ τελευταία κλείνω απ'το petas γιατί το skyscanner μου έδειξε ότι είχε καλύτερες τιμές από το site της aegean και από το airtickets..
 

ko_ve

Member
Μηνύματα
36
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβαη
Skyskanner

Καταρχην με συγχωρειτε αλλα επειδη προκειται για μηχανη αναζητησης εισιτηριων,πιστευω οτι εδω επρεπε να το ανοιξω το θεμα.αν ειναι λαθος ας το διορθωσει ενας μοντ.

Καλα ρε παιδια τοσο καιρο πως και δεν ηξερα αυτο το site?

Φθηνές πτήσεις | Σύγκρινε δωρεάν αεροπορικά εισιτήρια στο gr.skyscanner.com

τωρα πριν λιγο μου το πε ενας φιλος μου,και εμεινα αναυδος.
σου βρισκει λεει ολες τις οικονομικες πτησεις αλλα με καλες εταιρειες αλλο παλι και τουτο.

Μπορει να μου πει κανενας αν εχει κλεισει απο αυτο το site αν υπαρχει καμια απατη η ψεμα η εξτρα χρεωσεις η ξερω γω να σε χρεωσαν κανονικα και να μην βρισκεις τα εισιτηρια.
μετα
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Το μήνυμά σου μεταφέρθηκε στο σωστό θέμα. Για το skyscanner έχουν γίνει διάφορες αναφορές στο forum, από τις οποίες αρκετές υπάρχουν στο παρόν τόπικ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.199
Likes
41.662
Καταρχην με συγχωρειτε αλλα επειδη προκειται για μηχανη αναζητησης εισιτηριων,πιστευω οτι εδω επρεπε να το ανοιξω το θεμα.αν ειναι λαθος ας το διορθωσει ενας μοντ.

Καλα ρε παιδια τοσο καιρο πως και δεν ηξερα αυτο το site?

Φθηνές πτήσεις | Σύγκρινε δωρεάν αεροπορικά εισιτήρια στο gr.skyscanner.com

τωρα πριν λιγο μου το πε ενας φιλος μου,και εμεινα αναυδος.
σου βρισκει λεει ολες τις οικονομικες πτησεις αλλα με καλες εταιρειες αλλο παλι και τουτο.

Μπορει να μου πει κανενας αν εχει κλεισει απο αυτο το site αν υπαρχει καμια απατη η ψεμα η εξτρα χρεωσεις η ξερω γω να σε χρεωσαν κανονικα και να μην βρισκεις τα εισιτηρια.
μετα
Απάτη δεν υπάρχει αλλά αν αμφιβάλλεις, μπορείς να κλείσεις και από το site της εταιρίας αφού εντοπίσεις την πτήση που σε ενδιαφέρει. Καλό ψάξιμο :rolleyes:
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
To site απλα σε μεταφερει σε αλλα ιντερνετ booking sites τυπου travelplanet24,petas.gr δινοντας τις φτηνοτερες δυνατες τιμες...δεν κλεινεις εισιτηρια απ το skyscanner
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δεν κλεινεις ετσι κι αλλιως αμεσα απο το skyscanner αλλα σε παραπεμπει σε σελιδες ταξιδιωτικων πρακτορειων ή αεροπορικων εταιριων και εκει κανεις την κρατηση βλεποντας και τις τελικες χρεωσεις.

Με προλαβε ο dimitrak...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.076
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Τι γνώμη έχετε για το myhellas.com;

Η συγκεκριμένη μηχανή κράτησης, Φτηνά αεροπορικά, Air Tickets, Πτήσεις, Ξενοδοχεία, Ενοικίασεις αυτοκινήτων | myHellas.com, έχει πολύ φτηνές τιμές σε σχέση με όλες τις υπόλοιπες μηχανές πχ μέσα στο Πάσχα 180 r/t ATH-LIS.

Όμως όταν ψάξει κανείς στη σελίδα τους για στοιχεία επικοινωνίας υπάρχει μόνο ένα τηλέφωνο εξυπηρέτησης από 800 χωρίς άλλα στοιχεία και ένας αριθμός άδειας ΕΟΤ 0312E61000013100. Επίσης, στη σελίδα περιγραφής του πρακτορείου φαίνεται ότι αυτός που τη σχεδίασε μάλλον δεν ήξερε ελληνικά, Σχετικά με εμάς | myHellas.com.

Kαμία γνώμη αν είναι ασφαλής η σελίδα για αεροπορικές κρατήσεις;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.150
Μέλη
38.989
Νεότερο μέλος
giota.charalampak

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom