Μηχανές Αναζήτησης Πτήσεων

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Μερικές ακόμα

Ακόμα για όποιον ενδιαφέρεται διαθέτω πρόγραμμα αναζήτησης low cost πτήσεων για όλη την ευρώπη από όλη την ευρώπη που σου δίνει τιμές για όλες σχεδόν της low cost πτήσεις με αναζήτηση περιόδου, Σ/Κ ή και εβδομάδας σε real time.

π.χ έρχεται 4ήμερο, θες να πας κάπου, δεν ξέρεις που, αλλά το μόνο που θέλεις είναι να φυγεις για ευρώπη φτηνά. Επιλέγεις αναχώρηση από Αθήνα πρός όλους τους προορισμούς βάζεις ημερομηνίες και όλες οι πτήσεις έρχονται στην οθόνη σας σορταρισμένες από τη φθηνότερη πρός την ακριβότερη. Αν υπάρχει ενδιαφέρον δώστε χώρο να ανεβάσω το πρόγραμμα. Το έχω αγοράσει από ebay πριν 2 χρόνια και με έχει σώσει από τότε. Το παρέχω δωρεάν φυσικά για να μην πεί κανένας ότι κάνω εμπόριο εδώ μέσα. ;)

............................

Εnjoy!!
κατέβασα σήμερα και εγκατέστησα το πρόγραμμα. Του ζήτησα για 5 με 10 Ιουλίου από Αθήνα για παντού και δε βρήκε τίποτα. Γιατί άραγε; Ούτε βέβαια για το τριήμερο που έρχεται. Δούλεύει τελικά το μαραφέτι;
 

fosia

Member
Μηνύματα
36
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
είναι υπό συζήτηση
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Εγώ έχω χρησιμοποιήσει το ebookers.com και το kayac.com αρκετές φορές.
 

elpihonmar

Member
Μηνύματα
117
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις
Έχω μία απορία.Θέλω να βρώ ποιές εταιρίες (φτηνές και μη) πετάνε απευθείας από Θεσσαλονίκη και σε τί προορισμούς. Γνωρίζω τη sky, kai easyjet.
Ξέρετε κάποιες άλλες? φτηνές και μη.
 

maredia

Member
Μηνύματα
121
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
In my new place
Ταξίδι-Όνειρο
Φλοριανόπολις, Βραζιλία
Δε γνωρίζω φθηνές εταιρείες από Θεσσαλονίκη αλλά ξέρω το www.todomondo.it το οποίο έχει πάρα πολύ καλές τιμές σε εισιτήρια και ξενοδοχεία και κάποιες μέρες έχει σούπερ προσφορές για μακρινά ταξίδια όπως 400 ευρώ πτήση μετ΄επιστροφής για Μαυρίκιο και άλλα πολλά.Απλά οι πτήσεις ξεκινούν από Ιταλία, κάτι που δε νομίζω ότι αποτελεί μεγάλο πρόβλημα..
 

greeklad

Member
Μηνύματα
172
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Πρόσφατα ανακάλυψα και αυτή εδώ.

http://matrix.itasoftware.com

Ψάχνει τη φτηνότερη τιμή για 30 μέρες και δουλεύει πολύ καλά με τις international πτήσεις.
 

ARBI

Member
Μηνύματα
34
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Εχω δοκιμάσει το airtickets.gr και έμεινα ευχαριστημένος, αν αι μερικές φορές ο τιμές μπορεί να είναι λίγο υψηλότερες από το αν μπείς κατ'ευθείαν στο site της αεροπορικής εταιρείας. Αρα θέλει λίγο ψάξιμο.
Επίσης Ενδιαφέρουσα σελίδα είναι η http://www.kayak.co.uk/
 

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
151
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Στο pamediakopes.gr έχουν προσθέσει ένα option για αναζήτηση +/-3 ημέρες. Πολλές φορές έχουμε μια ευελιξία στις ημέρες ταξιδιού και για να βρούμε τη φθηνότερη τιμή κάνουμε 10 αναζητήσεις. Σαν ιδέα είναι εξαιρετικό. Φαίνεται όμως να μη παίζει πολύ καλά. Μάλλον για πιο γρήγορα αποτελέσματα, κρατούν κάποια cache όπως στο skyscanner, αλλά δε γράφουν λεπτομέρειες.

Btw, δεν έχει αναφερθεί καθόλου το Cicada.gr Travel > Αεροπορικά εισιτήρια, ξενοδοχεία, ταξιδιωτικά πακέτα, αυτοκίνητα, ακτοπλοϊκά εισιτήρια. που το προτιμώ από το airtickets.gr (και έχει όλα τα αεροδρόμια)

Α και κάτι τελευταίο, από το σελίδα του αεροδρομίου που έχω γράψει και εδώ είδα ότι ξεκινούν απευθείας πτήσεις με τη Baboo για Νίκαια, αν και οι τιμές δεν είναι τόσο low-cost.
 

Mhtsaina82

Member
Μηνύματα
63
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΝΑΧΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟ ΙΤΑΛΙΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤ
γεια σας παιδια ψαχνω πτηση για μοναχο τον φεβρουαριο 2 ατομα και οι τιμες που εχω βρει ειναι
airtickets 216
site lufthansa 198.44
και pamediakopes 194.44
για help ποιο να εμπιστευτω απο τα τρια???
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
air berlin κοίταξες? είχα πάει περυσι το Φεβρουάριο και είχα βρεί πολύ καλές τιμές..
 

rania

Member
Μηνύματα
38
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Δύσκολη ερώτηση
travelplanet24.com το είπε κανείς ?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δε νομίζω πάντως ότι έχει νόημα να μιλάμε για εμπιστοσύνη σε κάποιο από τα τρία παραπάνω σάιτς. Όλα είναι αναμφίβολης εγκυρότητας, δε θα έχεις πρόβλημα με κανένα νομίζω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.180
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom