Μηχανές Αναζήτησης Πτήσεων

Μηνύματα
776
Likes
618
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Υπάρχει στο kayak.com το travel fare alert, που είναι νομίζω εβδομαδιαίο. Δοκίμασέ το, το είχα δοκιμάσει αλλά παλαιότερα και λειτουργούσε μια χαρά.
 

vmanos2

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
To kayak.com το κοίταξα αλλά δεν είναι τόσο καλό γιατί απλα σου στέλνει ενα συγκεντρωτικό email με τις τιμές μια φορά την μέρα/εβδομάδα απο οτι κατάλαβα. Εγω θέλω κατι πιο άμεσο, με το που βρει καλύτερη τιμή να με ειδοποιεί αμέσως..

Οσο για το skyscanner, το site αυτό το βρίσκω φανταστικό και μπορείς να βρεις πολύ φτηνά εισιτήρια αλλά δεν μπορεί να σε ειδοποιεί κάπως..

Ψάχνοντας λίγο στο google και εγώ είδα αυτό το post Comparing online fare alerts - Travel - MiamiHerald.com που παρουσίαζε υπηρεσίες που κάνουν κάτι σαν και αυτό που ψάχνω αλλά δεν βρήκα κατι πολύ καλό ή κάποια που ήταν αρκετά καλά δεν είχαν όλες τις πόλεις (Αθηνα) όπως τα παρακάτω:
1. http://www.expedia.com/daily/highlights/fare_alert/default.asp
2. http://leisure.travelocity.com/Promotions/0,,TRAVELOCITY|4028|mkt_main,00.html
 

paradise2you

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ταξίδι-Όνειρο
Aμαζονιος
Τελευταια χρησιμοποιώ το http://www.travelplanet24.com/gr που εχει αναβαθμιστει κ ειναι σε πολυ καλο επιπεδο.
Προσφερει συνδυασμο πτησεων με διαφορετικες εταιρειες στο πηγαινε η στο ελα ετσι ωστε να βγουν πολυ οικονομικοτερα ναυλα

Σας προτεινω να το δοκιμασετε!
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
γεια σας.ψαχνω εδω και αρκετο καιρο για ενα ταξιδι.σκεφτομαι να κλεισω μεσω ιντερνετ αν και φοβαμαι γιατι ειναι η πρωτη φορα αλλα λεω να το τολμησω.διαβασα για ολα τα site με ξενοδοχεια που λετε αλλα δεν ειδα να αναφερετε πολυ το expedia.βρηκα καλες τιμες,ειναι αξιοπιστο?να κλεισω μ'αυτο ή μπα?
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Το αναφέραμε και είναι αρκετά γνωστό ήδη σε όλους μας. Όσο για την αξιοπιστία του, νομίζω ότι δεν χωράει αμφισβήτηση.
 

angelapos

Member
Μηνύματα
23
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Πελοπόννησος
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Και εγώ χρησιμοποιώ πάντα το κορυφαίο skyscanner .

Απίστευτα βολικό, βάζεις ή πόλη ή χώρα αναχώρησης/άφιξης και σου βγάζει από τα πιο φτηνά μέχρι τα ακριβότερα.

Με 2-3 κλικ έχεις αναλυτικές πληροφορίες για την πτήση, και επίσης ένα πολύ χρήσιμο εργαλείο είναι ότι μπορείς να δεις τις τιμές μιας διαδρομής όλο το χρόνο ή το μήνα που θες να ταξιδέψεις.

Καταπληκτικό επίσης, που σου βάζει ιδέες αν διαλέξεις να ταξιδέψεις από πχ Ελλάδα σε όλο τον κόσμο, όπου σου βγάζει τα πιο φτηνά εισιτήρια.

Επίσης ένα άλλο που χρησιμοποιώ και εγώ έτσι για να τσεκάρω μήπως υπάρχει και κάποια άλλη προσφορά είναι το whichbudget

Το καλό με αυτό το σάιτ είναι ότι μπορείς να βάλεις τη χώρα/πόλη προορισμού και σου βγάζει τις πιο φτηνές πτήσεις που πάνε εκεί. Πολύ χρήσιμο για πολλαπλά απανωτά ταξίδια/προορισμούς, με βοήθησε πάρα πολύ.

Αυτά!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.236
Μηνύματα
884.555
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom