Μηχανές Αναζήτησης Πτήσεων

Μηνύματα
626
Likes
143
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Καλησπέρα!

Αναζητάω μία εφαρμογή/ιστοσελίδα/add-on/κτλ που να καταγράφει, να επεξεργάζεται και να παρουσιάζει στον ενδιαφερόμενο όλες τις προσφορές που "τρέχουν" ή πρόκεται να "τρέξουν" κάποια περίοδο από τις αεροπορικές εταιρίες που τον ενδιαφέρουν!

Για παράδειγμα: κάποιος μένει στη Θεσσαλονίκη και θέλει να ενημερώνεται κάθε βδομάδα ή ανά δύο βδομάδες για το ποιες προσφορές τρέχουν από τις αεροπορικές εταιρίες που πετάνε από Θεσσαλονίκη, τιμές, ευελιξία, προσφορές, κτλ.

Δλδ, όχι απλά να μπαίνει σε μία ιστοσελίδα και να βάζει συγκεκριμένες ημερομηνίες ώστε να βγάζει τις πιο καλές προσφορές, αλλά να ενημερώνεται διαρκώς για τις τρέχουσες και επικείμενες προσφορές! π.χ. αυτήν την περίοδο έχει προσφορά η Aegean για πτήσεις έως 31/12 ή π.χ. τέλη του μήνα θα τρέξει προσφορά για 48 ώρες από την RyanAir για πτήσεις που αφορούν Ιταλία και Γερμανία ή π.χ. το τάδε διήμερο θα μπορεί ο ενδιαφερόμενος να μπορεί να κλείσει εισιτήρια με 40 ή 50 % φθηνότερα στην τελική τιμή.

Υπάρχει μία τέτοια υπηρεσία/εφαρμογή; ή πρέπει να έχεις κάνει εγγραφή σε καμιά... 200αριά newsletters;! ^-^

Ευχαριστώ,
:)
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
να ρωτήσω κάτι?
παω να κλείσω εισιτήρια απο www.airfrance.us
και βγάζει άλλα αποτελέσματα απο www.airfrance.gr
στο .us είναι πιο φτηνά και καλύτερη πτήση
υπάρχει κάποια διαφορά?
να κλείσω μέσω του .us?
Αφου ειναι επίσημο σαητ αεροπορικής δεν νομιζω να αντιμετωπίσετε καποιο προβλημα. Ειναι το ιδιο πραγμα. Απλα ισως λαμβάνει υπόψην καποιες συναλλαγματικές ισοτιμίες κλπ και δίνει πιο φθηνα αποτελεςματα.
 

clairy_s

Member
Μηνύματα
22
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σμύρνη!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία!!!
Μήπως γνωρίζει κάποιος πώς μπορώ να κλείσω τα εισιτήρια μέσω του http://matrix.itasoftware.com/ ;;; Στο site λέει να δώσω τους κωδικούς σε κάποιον πράκτορα αλλά φαντάζομαι θα με χρεώσει (και λογικό) για τις υπηρεσίες. Στα site των εταιρειών δεν υπάρχουν οι πτήσεις;;
Κάποια βοήθεια;;;; :lol::lol::lol:
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
528
Likes
2.560
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Εχει κανεις ακουσει παραπονα,overbooking ή ακυρωσεις για αεροπορικα απο flipo η expedia ; Ποια εταιρια προτεινετε απο τις δυο; Στο επισημο site αεροπορικης εχει +200 ευρω ανα ατομο για πτηση στην Ασια σε σχεση με τα 2 αυτα site και ειμαστε ετοιμοι να κλεισουμε.
Ευχαριστω !
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εχει κανεις ακουσει παραπονα,overbooking ή ακυρωσεις για αεροπορικα απο flipo η expedia ; Ποια εταιρια προτεινετε απο τις δυο; Στο επισημο site αεροπορικης εχει +200 ευρω ανα ατομο για πτηση στην Ασια σε σχεση με τα 2 αυτα site και ειμαστε ετοιμοι να κλεισουμε.
Ευχαριστω !
Expedia. Εγγυηση. Μονο προχωρησε την κρατηση να δεις αν ισχυει η τιμη.
 

clairy_s

Member
Μηνύματα
22
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σμύρνη!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία!!!
Καλησπέρα συγνώμη αν είμαι off topic

Ψάχνω εισιτήρια από Σικάγο για Νέα Υόρκη και σε όλες τις σελίδες ακόμα και των εταιρειών τις βαλίτσες τις αγοράζεις έξτρα και μάλιστα σε ξεχωριστή συναλλαγή.

Μπήκα στο travelplan.gr και μου βγάζει τα ιδια εισιτήρια στην ουσία σε τιμές και ώρες μόνο που λέει οτι περιλαμβάνει αποσκευή χωρίς να δίνει περαιτέρω πληροφορίες. Γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω ή έχει κλείσει εισιτήρια;
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
310
Likes
169
με american που πεταξα εγω ναι την βαλιτσα την πληρωνεις εκει επιτοπου! 25 δολαρια αν θυμαμαι καλα ηταν.
 

clairy_s

Member
Μηνύματα
22
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σμύρνη!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία!!!
Καλησπέρα συγνώμη αν είμαι off topic

Ψάχνω εισιτήρια από Σικάγο για Νέα Υόρκη και σε όλες τις σελίδες ακόμα και των εταιρειών τις βαλίτσες τις αγοράζεις έξτρα και μάλιστα σε ξεχωριστή συναλλαγή.

Μπήκα στο travelplan.gr και μου βγάζει τα ιδια εισιτήρια στην ουσία σε τιμές και ώρες μόνο που λέει οτι περιλαμβάνει αποσκευή χωρίς να δίνει περαιτέρω πληροφορίες. Γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω ή έχει κλείσει εισιτήρια;
Μετά από τηλ στο travelplan και αφού μου είπαν ότι θα με πάρουν πίσω γιατί δεν γνωρίζουν μου απάντησαν προφανώς οτι είναι λάθος του συστήματος και δεν περιλαμβάνονται αποσκευές ακόμα κι αν εμφανίζεται ξεκάθαρα έτσι....Να αναρωτηθώ τι θα γινόταν αν απλά δεν περίμενα μεχρι την Δευτέρα να πάρω τηλ και τα έκλεινα τα εισιτήρια ή δεν έχει νόημα ;
 
Μηνύματα
14
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΙΜΙ
Ως μηχανη αναζητησεις για αεροπορικα , εγω εχω βολευτει με την skyscanner , η οποια κανει συγκριση ταξιδιωτικων γραφειων και σου προσφερει την καλυτερη τιμη.
Ταυτοχρονα μπορει να κανει αναζητηση τιμων για ξενοδοχεια απο διαφορα καλα sites
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.517
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom