Μηχανές Αναζήτησης Πτήσεων

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
αν κλείσω από τα sites των αεροπορικών βγαίνει 20-25 ακριβότερα. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Θα απαντήσω με 2 ερωτησεις:
1.Μα καλα σε ταξιδι πολλών εκατονταδων ευρώ θα συζητάμε για 20-25 ακομα για να εισαι ησυχος ?
2. Μια υποθεση: μια οποιαδηποτε πτηση σου ακυρωνεται, καθυστερει κλπ. η εσύ ακυρωνεις κατι. Με ποιον θα ηθελες να συνεννοηθεις? Με το κεντρο της AF στο Παρισι, Αθηνα η με καποιο ενδιαμεσο τριτοκοσμικο σε καποια χαμενη χωρα του κοσμου?
 

Giann_

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Θα απαντήσω με 2 ερωτησεις:
1.Μα καλα σε ταξιδι πολλών εκατονταδων ευρώ θα συζητάμε για 20-25 ακομα για να εισαι ησυχος ?
2. Μια υποθεση: μια οποιαδηποτε πτηση σου ακυρωνεται, καθυστερει κλπ. η εσύ ακυρωνεις κατι. Με ποιον θα ηθελες να συνεννοηθεις? Με το κεντρο της AF στο Παρισι, Αθηνα η με καποιο ενδιαμεσο τριτοκοσμικο σε καποια χαμενη χωρα του κοσμου?
Συμφωνώ, απλά ο λόγος που το σκέφτομαι ακόμα είναι ότι όταν είχα χρησιμοποιήσει τα συγκεκριμένα sites δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Παρ'όλα αυτά, ναι, αν δεις το επιπλέον ποσό με τις αεροπορικές σε σύγκριση με το συνολικό ποσό του ταξιδιού δεν είναι τίποτα. Στο site της AF λέει ότι κερδίζεις 375 μίλια για το Ρώμη-Αβάνα, στο site της KLM λέει 3175 όταν πάω να κάνω την κράτηση. Κάνω κάτι λάθος ή δεν βλέπω κάτι;
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Για Ρώμη- Αβάνα είναι πολύ λίγα τα 375 μίλια. Μήπως λείπει ένα μηδενικό στο τέλος;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1. όταν είχα χρησιμοποιήσει τα συγκεκριμένα sites δεν είχα κάποιο πρόβλημα.
2.Κάνω κάτι λάθος ή δεν βλέπω κάτι;
1. Μου θυμιζεις την ερωτηση φιλου: γιατί να πληρωνω τον ΟΓΑ αφου ειμαι υγιεστατος. Το ζειν επικινδυνως ειναι τρόπος ζωης, δεν προσπαθω να σε πεισω. Καλη τυχη.
2. Προφανως ναι. Στο σαιτ του flying blue, miles calculator για ivory καρτα δινει 4810. One way. Υποψη με Υ booking class. Αλλα δινουν πιο χαμηλα. Βρες το booking class πρωτα.
 

Giann_

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
1. Μου θυμιζεις την ερωτηση φιλου: γιατί να πληρωνω τον ΟΓΑ αφου ειμαι υγιεστατος. Το ζειν επικινδυνως ειναι τρόπος ζωης, δεν προσπαθω να σε πεισω. Καλη τυχη.
2. Προφανως ναι. Στο σαιτ του flying blue, miles calculator για ivory καρτα δινει 4810. One way. Υποψη με Υ booking class. Αλλα δινουν πιο χαμηλα. Βρες το booking class πρωτα.
Ξέρω είναι χαζό αυτό που ρωτάω..btw θα κοιτάξω από τα επίσημα sites για εισιτήρια! Ίσως έδινε 375 μίλια bonus extra, δεν ξέρω.. Θα το ψάξω πάντως.. Αν είμαστε 2 ή 3 στο ταξίδι, μπορούν να βγάλουν και οι άλλοι flying blue cardπου δεν ταξιδεύουν τόσο συχνά, να κερδίσουν τα μίλια και μετά να τα μεταφέρουν σε μένα ή σε άλλον;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αν είμαστε 2 ή 3 στο ταξίδι, μπορούν να βγάλουν και οι άλλοι flying blue cardπου δεν ταξιδεύουν τόσο συχνά, να κερδίσουν τα μίλια και μετά να τα μεταφέρουν σε μένα ή σε άλλον;
Αν κ εκτος θεματος:οχι.
 

stefan323

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Παιδια καλησπερα και απο μενα,καινουριος στην ομαδα!
Αγχος,πολυ αγχος!
Εκλεισα αεροπορικα μεσω gotogate για Νεα Υορκη το Σεπτεμβρη με air serbia!
Μετα διαβασα(δυστυχως),τα αρνητικα σχολια για το gotogate και με εχει πιασει τρελο αγχος!
Η κρατηση εγινε σημερα και υποτιθεται εντος 24ωρου θα μου στειλουνε τα e-tickets απο το gotogate!
Υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω με τη συγκεκριμενη "εταιρια" gotogate?(η σελιδα τους στο fb βαθμολογειτε 1/5)
Εστω καποια εμπειρια αγχολιτικη;;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.381
Likes
14.292
Παιδια καλησπερα και απο μενα,καινουριος στην ομαδα!
Αγχος,πολυ αγχος!
Εκλεισα αεροπορικα μεσω gotogate για Νεα Υορκη το Σεπτεμβρη με air serbia!
Μετα διαβασα(δυστυχως),τα αρνητικα σχολια για το gotogate και με εχει πιασει τρελο αγχος!
Η κρατηση εγινε σημερα και υποτιθεται εντος 24ωρου θα μου στειλουνε τα e-tickets απο το gotogate!
Υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω με τη συγκεκριμενη "εταιρια" gotogate?(η σελιδα τους στο fb βαθμολογειτε 1/5)
Εστω καποια εμπειρια αγχολιτικη;;
Αφού έγινε η κράτηση(χρεώθηκες ήδη ; )τι μπορείς να κάνεις τώρα;Σχεδόν τίποτα.Επιβεβαίωσε την κράτηση σου από το site της αεροπορικής όταν πάρεις τα e-tickets και να εύχεσαι να μην χρειασθείς υποστήριξη από την εταιρεία κράτησης.Εκεί φαντάζομαι ότι θα αναφέρονται τα αρνητικά σχόλια για αυτήν.
 

stefan323

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Ευχαριστω ρε αδερφε για την αμεση απαντηση!
Εχουν δεσμευθει κανονικα τα χρηματα απο τη πιστωτικη!
Μπηκα στο site της air serbia με τον αριθμο κρατησης που μου στειλανε απο τη gotogate,και υπαρχουν κανονικα τα στοιχεια μας και η πτηση και ολα τα παρελκομενα(ωρα πτησης,αποσκευες κτλπ),αλλα θεση δεν φαινεται ακομα,προτου μου στειλουνε τα etickets απο την gotogate...
Μπαινω και βλεπω 1/5 απο κριτικες και χλωμιασα!!
Λογικα "το προβλημα" στο οποιο αναφερονται τα αρνητικα σχολια ειναι σε περιπτωςη Που χρειαστω καποια αλλαγη στα εισιτηρια;;!!(εδωσα +190€ για flexible εισιτηριο για να εχω δωρεαν αλλαγη ημερομηνιων αν στραβωσει κατι)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.381
Likes
14.292
Ευχαριστω ρε αδερφε για την αμεση απαντηση!
Εχουν δεσμευθει κανονικα τα χρηματα απο τη πιστωτικη!
Μπηκα στο site της air serbia με τον αριθμο κρατησης που μου στειλανε απο τη gotogate,και υπαρχουν κανονικα τα στοιχεια μας και η πτηση και ολα τα παρελκομενα(ωρα πτησης,αποσκευες κτλπ),αλλα θεση δεν φαινεται ακομα,προτου μου στειλουνε τα etickets απο την gotogate...
Μπαινω και βλεπω 1/5 απο κριτικες και χλωμιασα!!
Λογικα "το προβλημα" στο οποιο αναφερονται τα αρνητικα σχολια ειναι σε περιπτωςη Που χρειαστω καποια αλλαγη στα εισιτηρια;;!!(εδωσα +190€ για flexible εισιτηριο για να εχω δωρεαν αλλαγη ημερομηνιων αν στραβωσει κατι)
Τι εννοείς θέση δεν φαίνεται;Για ποια θέση μιλάς και πως θα φαίνεται η θέση τόσους μήνες πρίν;

Επίσης πρόβλημα μπορεί να παρουσιασθεί πρίν η κατά την διάρκεια του ταξιδιού(μεγάλες καθυστερήσεις,ακυρώσεις,απεργίες κτλ).Εκεί φαίνεται η υποστήριξη του πρακτορείου(ηλεκτρονικού ή φυσικού).Πιθανόν η συγκεκριμένη εταιρεία να μην παίρνει καλά σχόλια σε αυτόν τον τομέα.΄Οπως είπαμε τώρα πλέον δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.Να εύχεσαι να πάνε όλα καλά.
 

stefan323

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Με συγχωρεις!
Οταν λεω θεση εννουσα αριθμο εισιτηριου!(η θεση ειναι στο check in)
Απο τη στιγμη που θα μου ερθει ο αριθμος εισιτηριου λογικα αυριο,μιλαω και με την air serbia αμεσα για επιβεβαιωςη και ειμαι κομπλε λογικα!Υπαρχει περιπτωση να με ενοχλησουν οι ιδιοι για επιπλεον χρηματα;Γιατι το διαβασα κ αυτο!
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Με συγχωρεις!
Οταν λεω θεση εννουσα αριθμο εισιτηριου!(η θεση ειναι στο check in)
Απο τη στιγμη που θα μου ερθει ο αριθμος εισιτηριου λογικα αυριο,μιλαω και με την air serbia αμεσα για επιβεβαιωςη και ειμαι κομπλε λογικα!Υπαρχει περιπτωση να με ενοχλησουν οι ιδιοι για επιπλεον χρηματα;Γιατι το διαβασα κ αυτο!
Αυτό που μπορεί να σου συμβεί είναι να σου πουν οτι τιμή έχει αλλάξει και είναι συν 100 ευρω για παράδειγμα. Αν δεν δεχτείς τότε θα ακυρώσουν το εισητήριο σου πιθανόν να κρατήσουν ενα ποσο σαν έξοδα διαχείρισης και να σου επιστρέψουν τα χρήματα μέτα απο 15-20 μέρες,
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.552
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom