Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Δεν το αμφισβητώ απλά έχω δει στο booking που έλεγε σε κάποιες κρατήσεις ότι περιλαμβάνονται όλοι οι φόροι και οι χρεώσεις.
Πάντως αν έχεις απόδειξη ξανα στείλε στον μεσάζοντα και πες να σου αναλύσει γιατί να πληρώσεις έξτρα και ότι το σωστό είναι να μην πληρώσεις κάτι άλλο.
Εδώ αναφέρει πως περιλαμβάνονται φόροι και χρεώσεις.. θα στείλω μπας και!!
 

Attachments

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Μωρέ συμφωνώ σε όλα, και προφανώς το πρόσεξα πριν το κλείσω . Ελεγε πως περιλαμβάνονται φόροι και χρεώσεις! Οπότε θεωρητικά στους φόρους μπορεί κάποιος να πει ότι είναι και ο φόρος διαμονής μέσα!
Δες στα "ψιλά γράμματα" στην καταχώρηση του ξενοδοχείου. Στο booking πχ το γράφει ξεκάθαρα, ότι θα πληρώσεις τόσο για city taxes στο κατάλυμα.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Δες στα "ψιλά γράμματα" στην καταχώρηση του ξενοδοχείου. Στο booking πχ το γράφει ξεκάθαρα, ότι θα πληρώσεις τόσο για city taxes στο κατάλυμα.
Δεν αναφέρει κάτι το τσεκαρα ήδη... Έστειλα μέιλ και αναμένω απάντηση!
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.961
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Πριν 2 μήνες ήμουν Μπολόνια Ρώμη Βενετία και πριν 4 μήνες Ντουμπάι Αμπού Ντάμπι και δεν πλήρωσα ποτέ επιπλέον δημοτικό φόρο!
Προφανώς είχες πέσει στην περίπτωση που ενσωματώθηκε στην τιμή. Ειδικά για Ρώμη και Βενετία έιμαι απόλυτα σίγουρος ότι είχα πληρώσει μετρητοίς τον εξτρα δημοτικό φόρο στο κατάλυμα.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Προφανώς είχες πέσει στην περίπτωση που ενσωματώθηκε στην τιμή. Ειδικά για Ρώμη και Βενετία έιμαι απόλυτα σίγουρος ότι είχα πληρώσει μετρητοίς τον εξτρα δημοτικό φόρο στο κατάλυμα.
Κι εγώ τα ίδια. Πάντα έξτρα στο κατάλυμα ο φόρος στην Ιταλία.


Εδώ αναφέρει πως περιλαμβάνονται φόροι και χρεώσεις.. θα στείλω μπας και!!
Αναφέρει ότι περιλαμβάνονται φόροι της τάξεως των 50 ευρώ. Δεν αναφέρει (κακώς) καθαρά πως υπάρχουν κι άλλοι φόροι που πληρώνονται κατά τη διαμονή, όπως συμβαίνει στο Άμστερνταμ. Δυστυχώς συμβαίνει μερικές φορές το agoda να μην αναφέρει επιπλέον χρεώσεις, σε αντίθεση με booking, expedia, κλπ.
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.303
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
όπου έχω πάει στην Ιταλία το έχω πληρώσει έξτρα και μάλιστα στη Ρώμη μου έιχαν πει ότι είναι φόρος του Πάπα. όταν δεν τον πλήρωσες έξτρα είμαι 99% σίγουρη ότι έκαναν αυτό
Κάποιες φορές επειδή στα περισσότερα καταλύματα είναι μικρός το ενσωματώνουν στην τιμή μέσω της εκάστοτε πλατφόρμας για λόγους μάρκετινγκ.
Δυστυχώς πολλές φορές ο πελάτης δυσαρεστείται όταν του ζητάς έξτρα χρήματα οπότε πολλοί τα ενσωματώνουν και ας μην είναι σωστό μπας και γλιτώσουν αδικαιολόγητη γκρίνια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom