Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

tigerakos

Member
Μηνύματα
70
Likes
2
Βερολίνο είναι δύσκολο να βρεις διαμέρισμα για 8 άτομα? Θα πάμε μια παρέα 8 άτομα και δυσκολευόμαστε να βρούμε κάποια σχετικά οικονομική λύση για διαμονή καθώς ήμαστε φοιτητές όλοι.
 

giorgosmessa

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Άλλο ένα πολύ χρήσιμο τοπικ για ένα πολύ σημαντικό κομμάτι του ταξιδιού.

Το hotelclub δεν το ήξερα αλλά με μια πρώτη ματιά φαίνεται αρκετά οργανωμένο και αξιόπιστο.

Μέχρι τώρα είχα χρησιμοποιήσει, για ψαξιμο κυρίως, το www.octopustravel.com

Αν μπορείτε να αναφέρετε και πως γίνεται η πληρωμή, μέσω του site ή απλά βλέπεις διαθεσιμότητα και κάνεις την κράτηση.

Γενική συμβουλή: Ψάξτε σε όσες περισσότερες μηχανές αναζήτησης μπορείτε καθώς έχω παρατηρήσει διαφορές στις τιμές των ξενοδοχείων με την ζυγαριά να γέρνει πότε προς τη μια και πότε προς την άλλη.

Kali mas xronia kai tou xronou akoma pio makria
με αυτο το site το octopus εχεις κλεισει ποτε?
γιατι θελω να κλεισω τωρα μια προσφορα που εχει αλλα οι τιμες που λεει διαφερουν παρα πολυ με τις τιμες που εχει το ξενοδοχειο στο site του
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το octopus γενικά θεωρείται από τα αξιόπιστα σάιτ, οπότε εγώ θα έκλεινα στη θέση σου.
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
με αυτο το site το octopus εχεις κλεισει ποτε?
γιατι θελω να κλεισω τωρα μια προσφορα που εχει αλλα οι τιμες που λεει διαφερουν παρα πολυ με τις τιμες που εχει το ξενοδοχειο στο site του
έχω κλέισει εγώ και δεν είχα κανένα πρόβλημα. αν θυμάμαι καλά έκλεισα στην Φλωρεντία στο ξενοδοχείο Μικαελάντζελο. Σου στέλνει επιβεβαίωση κράτησης μετά πό μία ημέρα. Τουλάχιστον τότε που έκλεισα εγώ έτσι έγινε.
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Βερολίνο είναι δύσκολο να βρεις διαμέρισμα για 8 άτομα? Θα πάμε μια παρέα 8 άτομα και δυσκολευόμαστε να βρούμε κάποια σχετικά οικονομική λύση για διαμονή καθώς ήμαστε φοιτητές όλοι.
Για δες αυτό
Accommodation Berlin / B&B Berlin / Vacancies - Suche

νομίζω θα βρεις και με 4 δωμάτια.
Φίλοι μου (6 άτομα, ο ένας από αυτούς πηγαινοέρχεται συχνά), είχαν κλείσει μέσω αυτού του site. Θεωρείται αξιόπιστο και χρηστικότατο!
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
με αυτο το site το octopus εχεις κλεισει ποτε?
γιατι θελω να κλεισω τωρα μια προσφορα που εχει αλλα οι τιμες που λεει διαφερουν παρα πολυ με τις τιμες που εχει το ξενοδοχειο στο site του
Πρόσεψε μόνο, το τρόπο πληρωμής.
Συνήθως η τιμή είναι φθηνότερη, όταν χρεώνεσαι με την κράτηση. Γίνεται ακριβότερη, όταν χρεώνεσαι με την προσέλευση στο χοτελ.
Εγώ ευχαριστημένη πολύ, είμαι με το www.booking.com

Το www.venere.com το έχεις δει?
To www.tripadvisor.com βολεύει για αναζήτηση καλύτερων τιμών (περιλαμβάνει πολλά sites κρατήσεων)

Ελεξε επίσης τις ώρες του check-in, που έχει το ξενοδοχείο.

Kαλό ταξίδι:clap::clap:
 

harmim

Member
Μηνύματα
56
Likes
9
Παιδια ισχυει οτι αν κλεισεις ξενοδοχεια απο site του εξωτερικου πετυχαινει κανεις καλυτερες τιμες σε σχεση με ελληνικα sites?To ιδιο iσχυει και για τα τουριστικα πρακτορεια?Εχει κανεις καποια sιte-πρακτορεια να προτεινει?
 
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
ΘΙΒΕΤ, ΠΕΡΟΥ
εχει κλεισει καποιος απο το YEEGO.COM ξενοδοχειο; εχει πολυ μεγαλη διαφορα απο τα αλλα sites. επειδη θελω να κλεισω για Μιλανο τον Ιουνιο οποιος γνωριζει ας απαντησει. ευχαριστω
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Έκλεισα τον Δεκέμβριο που μας πέρασε ξενοδοχειο στο Βερολίνο.
Δεν είχα πρόβλημα, μια χαρά πήγαν όλα.
 

coco jelado

Member
Μηνύματα
27
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
.........
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Ανακάλυψα πρόσφατα και το Vacation rentals, private rooms, sublets by the night - Accommodations on Airbnb , δεν το έχω δοκιμάσει για να μπορέσω να το προτείνω ανεπιφύλακτα αλλά ενθουσιάστηκα όταν το βρήκα. Περιλαμβάνει σπίτια, διαμερίσματα, βίλλες κλπ ιδιωτών σε 139 χώρες και πραγματικά έχει σε πολλά πολύ καλές τιμές. Επίσης όποιος ενδιαφέρεται για Χαβάη γιατί το έψαχνα πολύ πρόσφατα ως πιθανό προορισμό δείτε κι αυτά: Hawaii vacation rentals,vacation homes,villas,beach rentals,house rental,condos and beach houses in Hawaii. Hawaii Big Island Hotels | Maui Vacation & Beach Hotels | Maui Hotel Deals ? Seaside Hotels Hawaii
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.517
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom