Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
www.yeego.com
υπενθυμιζω τη συγκεκριμενη μηχανη. τη χρησιμοποιω αποκλειστικα για καθε κρατηση που κανω στην Ελλαδα.
για ΣΚ Hilton 124ευρω(Β/Β).Ξερω ...οι αγανακτισμενοι εχουν ριξει τις τιμες αλλα και 124!!!!
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Γεια σας.Ειναι ευκολο να μου πειτε σε ποια πολη εχει 8 ευρω δημοτικο φορο και πως υπολογιζεται. Ανα ατομο΄ανα βραδυ ΄΄ανα δωματι﨨
Σας ευχαριστω πολυ.
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Γεια σας.Ειναι ευκολο να μου πειτε σε ποια πολη εχει 8 ευρω δημοτικο φορο και πως υπολογιζεται. Ανα ατομο΄ανα βραδυ ΄΄ανα δωματι﨨
Σας ευχαριστω πολυ.
Επαναληψη ερωτησεως.
Αν καποιος ξερει ΄'μπορει να με ενημερωσει. Ευχαριστω .
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.075
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Γεια σας.Ειναι ευκολο να μου πειτε σε ποια πολη εχει 8 ευρω δημοτικο φορο και πως υπολογιζεται.
Ωραία η ερώτησή σου για κουίζ!

Στο θέμα που ρώτησες, απ' το λίγο που έχω ταξιδέψει, έχω τύχει μόνο στο Ζακοπάνε στην Πολωνία να θέλουν δημοτικό φόρο σε ξενοδοχείο και η χρέωση ήταν 2 ζλότυ ανά άτομο ανά διανυκτέρευση. Αλλά ψάχνοντας σε διαφορετικές booking engines βρήκα τιμή που περιλάμβανε το δημοτικό φόρο και στο τέλος δεν επιβαρυνόσουν καθόλου.
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Τα 3 ευρω ανα ατομο ανα διανυκτερευση στη Ρωμη απο οτι εχω διαβασει ισχυουν.Το λενε φορο της πολης της Ρωμης (για μενα Δημοτικος Φορος).Απο 1-1 2011.Κατι τετοιο -αναλογο ζητω να μαθω για τα 8 ευρω ποια το εχει και για οποια αλλη πολη-χωρα ισχυει.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.075
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Nαι αλλά ακόμα και αν υπάρχει δημοτικός φόρος, μπορείς να ψάξεις και να κλείσεις από booking engines ή από sites μεγάλων αλυσίδων όπου δε σε χρεώνουν αυτό το ποσό.

Πχ νομίζω σε Hilton στην Ευρώπη δε σε χρέωνουν έξτρα με δημοτικούς φόρους.
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Μολις κοιταξα (ξανα) booking.com και hotels.com.Eιναι εξτρα φορος 3Ε ανα ατομο ανα διαν/ση οσον αφορα τη Ρωμη. Ρωταω που αλλου ξερετε να ισχυει .Στην Αθηνα 0.5% στο συνολο της διαμονης( Τελος παρεπιδημουντων) .Οσον αφορα τα 8 ευρω αναφερθηκαν στις σελιδες 26 και 27 της συζητησης απο τους χρηστες anny -;Notan 1975 sofianaxos τους οποιους παρακαλω για διευκρινιση έπι του θεματος .Ειναι Ευρω αυτα .......
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Μολις κοιταξα (ξανα) booking.com και hotels.com.Eιναι εξτρα φορος 3Ε ανα ατομο ανα διαν/ση οσον αφορα τη Ρωμη. Ρωταω που αλλου ξερετε να ισχυει .Στην Αθηνα 0.5% στο συνολο της διαμονης( Τελος παρεπιδημουντων) .Οσον αφορα τα 8 ευρω αναφερθηκαν στις σελιδες 26 και 27 της συζητησης απο τους χρηστες anny -;Notan 1975 sofianaxos τους οποιους παρακαλω για διευκρινιση έπι του θεματος .Ειναι Ευρω αυτα .......
Στην προηγούμενη ερώτησή σου δεν ήσουν συγκεκριμένος για να καταλάβουμε τί εννοείς και τί ακριβώς ψάχνεις.
Η αναφορά έγινε για συγκεκριμένο ξενοδοχείο στις Βρυξέλλες και αφορά σε 8 ευρώ δημοτικό φόρο ανά βραδιά και ανά δωμάτιο.
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Ευχαριστω πολυ .Αυτο ηθελα να μαθω .Πιο καλα να ειμαστε ενημερωμενοι παρα να μας ερχεται ξαφνικα.
 

alex_thess

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Καλησπέρα και από εμένα!
Και στην Φλωρεντία υπάρχει πλέον δημοτικός Φορός στα ξενοδοχεία! Δεν έχει σημασία πότε έγινε η κράτηση αλλά πότε θα κάνουμε check in στο ξενοδοχείο! Ο δημοτικός φόρος είναι ανα άτομο ανά διανυκτέρευση. Ισχυει για διαμονή απο τις 1 July και μετά!
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Καλησπέρα και από εμένα!
Και στην Φλωρεντία υπάρχει πλέον δημοτικός Φορός στα ξενοδοχεία! Δεν έχει σημασία πότε έγινε η κράτηση αλλά πότε θα κάνουμε check in στο ξενοδοχείο! Ο δημοτικός φόρος είναι ανα άτομο ανά διανυκτέρευση. Ισχυει για διαμονή απο τις 1 July και μετά!

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Δύο ερωτήσεις:
α) Από πότε άρχισε να ισχύει αυτός ο φόρος,
β) ξέρεις πόσος είναι ακριβώς και
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλησπέρα και από εμένα!
Και στην Φλωρεντία υπάρχει πλέον δημοτικός Φορός στα ξενοδοχεία! Δεν έχει σημασία πότε έγινε η κράτηση αλλά πότε θα κάνουμε check in στο ξενοδοχείο! Ο δημοτικός φόρος είναι ανα άτομο ανά διανυκτέρευση. Ισχυει για διαμονή απο τις 1 July και μετά!

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Δύο ερωτήσεις:
α) Από πότε άρχισε να ισχύει αυτός ο φόρος,
β) ξέρεις πόσος είναι ακριβώς και
Απο 1 Ιουλιου σου λεει... Κι εγω μια ερωτηση:
α) Ερευνα κανεις; Σε ποιες πολεις εχει φορο και ποσο;
Γιατι αμα τα θες για καμμια εργασια τα στοιχεια να σε βοηθησουμε βρε αδερφε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.365
Μέλη
38.973
Νεότερο μέλος
vkaravasili@d-mar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom