Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
oxi den ekleisa akoma na to do! Thanks!

Να σου πω την αλήθεια, πρώτη φορά τη βλέπω αυτή τη δυνατότητα... Προσωπικά δε θα το ρίσκαρα πάντως δεν είμαι του τζόγου :haha: Προτιμώ τα ξεκάθαρα πράγματα
 
Last edited by a moderator:

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
βλέπω ένα site που λέγεται

PrivateUpgrades
δίνει κάποια ξενοδοχεία πολυτελείας ανα τον κόσμο και υπόσχεται στην κανονική τιμή των υπόλοιπων κάποια δώρα τα οποία συνήθως είναι
  • 100$ πίστωση σε καταναλωση στο ξενοδοχείο
  • δωρεαν πρωινό
  • αναβαθμιση δωματίου βασει διαθεσιμότητας
  • δωρεαν early check in & late checkout βασει διαθεσιμότητας
είναι κάποιος που το γνωρίζει ή έχει κάνει κρατηση μαζί τους?
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
βλέπω ένα site που λέγεται

PrivateUpgrades
δίνει κάποια ξενοδοχεία πολυτελείας ανα τον κόσμο και υπόσχεται στην κανονική τιμή των υπόλοιπων κάποια δώρα τα οποία συνήθως είναι
  • 100$ πίστωση σε καταναλωση στο ξενοδοχείο
  • δωρεαν πρωινό
  • αναβαθμιση δωματίου βασει διαθεσιμότητας
  • δωρεαν early check in & late checkout βασει διαθεσιμότητας
είναι κάποιος που το γνωρίζει ή έχει κάνει κρατηση μαζί τους?
Δε γνωρίζω το συγκεκριμένο γραφείο αλλά αυτες οι προσφορές όντως υπάρχουν αν κλείνει κάποιος ξενοδοχεία πολυτελείας μέσω ταξιδιωτικών πρακτόρων (πχ. οσα είναι συμβεβλημένα με το Virtuoso, Four Seasons, Ritz Carlton, Belmond, κλπ.). Συνήθως πληρώνεις την best available rate χωρίς περιορισμούς για της ημερομηνίες που θες, απολαμβάνοντας τα έξτρα προνόμια.
 

tdoumos

Member
Μηνύματα
52
Likes
40
Το Νοεμβρη του 22 εκλεισα σε 6 ξενοδοχεια σε 4 πολεις(Βαρκελωνη, Παρισι, Βιεννη, Μπρατισλαβα). Τα 5 μεσω agoda και το ενα μεσω destinia.
Σε κανενα δεν υπηρξε θεμα εκτος απο το destinia στην Βιεννη οπου θελαν στην ρεσεψιον να με ξαναχρεωσουν σχεδον διπλασια τιμη απο αυτο που ειχα προπληρησει, αλλα με λιγο ψαξιμο η υποδοχη εοιβεβαιωσε οτι ειχα ηδη προπληρωσει στον agent.
Για την 25 Μαρτιου εκλεισα παλι μεσω agoda στην Αγια Ναππα, 78€/βραδια με πρωινο μπουφε πολυτελειας σε 5στερο που κανονικα η τιμη του ειναι 120 και τον Ιουνιο χτυπαει 200ρι
Google Travel Nissiblu Beach Resort

Υπάρχουν κολπα για να πετυχεις τετοιες τιμες. Θελει αρκετο ψαξιμο και υπομονη. Οποιος ενδιαφερεται μου στελνει η αλλιως μπορω να το γραψω και δω.
Οποιος εχει ψαχτει και με νετφλιξ θα καταλαβει τι εννοω.
 

Attachments

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Έκλεισα με agoda προν
Είναι αξιόπιστο το agoda? Βρηκα προσχθες μια καλη προσφορά σε ξενοδοχείο με μεγάλη διαφορά από τα υπόλοιπα site αλλά το «φοβήθηκα» από διαφορά σχόλια που είδα στο φόρουμ εδώ.
Να επιβεβαιώσω και εγώ ότι έκλεισα για Ελλάδα και πραγματοποίησα τη διαμονή μέσω agoda και όλα οκ. Επίσης είχε επιλογή <<ότι ο τύπος του δωματίου θα σας ανατεθεί κατά την άφιξη στο ξενοδοχείο>> το οποίο με είχε κανει να παραξενευτώ στην αρχή, αλλά επειδή αυτή τη φορά ήθελα μονόκλινο για 2 ημέρες δεν με πολύ απασχολούσε. Αλλά όλα καλά. Είχα μονόκλινο, τελευταία στιγμή και σε μεγάλη διαφορά από τα υπολοιπα site. Αλλά όπως ειπώθηκε και παραπάνω θέλει λίγο ψάξιμο. Υπόψιν, όπως συμβαίνει και με τα αεροπορικά, όσο το σύστημα βλέπει ότι ψάχνεις για μια συγκεκριμένη χρονική περίοδο τόσο ανεβάζει τις τιμές ………οποτε θέλει σύνεση
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.419
Likes
5.232
Υπόψιν, όπως συμβαίνει και με τα αεροπορικά, όσο το σύστημα βλέπει ότι ψάχνεις για μια συγκεκριμένη χρονική περίοδο τόσο ανεβάζει τις τιμές ………οποτε θέλει σύνεση
Σε αντίθεση με την booking που όσο ψάχνεις τόσο σου δίνει προσφορές.
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Παιδιά έχω κλείσει σε Hilton μέσω booking. Επειδή είναι η πρώτη φορά που κλείνω μέσω booking Αμερική, υπάρχει περίπτωση να φτάσω τίποτα εκεί και μα πουν δεν βρίσκω την κράτηση κτλ κτλ?
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Παιδιά έχω κλείσει σε Hilton μέσω booking. Επειδή είναι η πρώτη φορά που κλείνω μέσω booking Αμερική, υπάρχει περίπτωση να φτάσω τίποτα εκεί και μα πουν δεν βρίσκω την κράτηση κτλ κτλ?
μεσω booking ψιλοαπίθανο το βλέπω αλλά το ιδανικο είναι να στειλεις ενα μειλ απευθειας στο ξενοδοχειο για επιβεβαιωση της κρατησης , εγω έτσι κανω πάντα...
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.419
Likes
5.232
Παιδιά έχω κλείσει σε Hilton μέσω booking. Επειδή είναι η πρώτη φορά που κλείνω μέσω booking Αμερική, υπάρχει περίπτωση να φτάσω τίποτα εκεί και μα πουν δεν βρίσκω την κράτηση κτλ κτλ?
Οποιεσδήποτε ερωτήσεις κάνεις στο ξενοδοχείο, φρόντισε να είναι αποκλειστικά μέσω booking, ποτέ με εξωτερικά δικά σου μηνύματα. Υπάρχει σύνδεσμος συνομιλίας και στην ιστοσελίδα και στην εφαρμογή για κινητά.
Δεν θα συμβεί τίποτε είναι πολύ αξιόπιστη η κράτηση αλλά και να συμβεί πάλι η booking θα σε καλύψει.
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Βασικά πήρα τηλέφωνο επειδή είμαι και μέλος στη συγκεκριμένη σελίδα και μου έστειλαν την επιβεβαίωση σαν confirmation email και από την πλευρά τους.... Ελπίζω να μην έκανα πατατιά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.776
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom