Πακιστάν "Μη ξεχάσεις ν'αγοράσεις σεντόνια και πετσέτες για τα προικιά!" (by hydronetta & isabelle)

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
... Επόμενο ταξίδι πού θα πάτε μπας και χωθώ κι εγώ; Φωτογραφίες δε βγάζω, ανέξοδος είμαι και μαγειρεύω κιόλας .

Πληροφοριακά ΔΕΝ έχω πάει σε καμία από τις ακόλουθες χώρες (ή έχω πάει εντελώς επιδερμικά σε κάποιες από αυτές), οπότε διαλιέχτε ....
http://www.travbuddy.com/maps/6959999
Καλά, έτσι και γίνει κάτι τέτοιο, μιλάμε για συνδυασμό τζακ ποτ!

(Γουρουνάκι, τα κόκκινα γράμματα για σένα τα'βαλα μήπως και μάθεις τι σημαίνει σωστός συνταξιδιώτης).

Βεβαια, από κοινές απάτητες χώρες δεν έχουν μείνει πολλά πράγματα, αλλά με λίγη καλή προσπάθεια όλο και κάτι θα βρούμε. (Τα υπόλοιπα σε Π.Μ.)

(για την Ανταρκτική σας προϊδεάζω ότι σύντομα θα βγει από τη λίστα...)
http://www.travbuddy.com/maps/6959999
Φτου γαμώτο ατυχία! Αυτό ακριβώς που ήθελα να προτείνω δηλαδή; :p
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.933
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Φοβερός συνδυασμός!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ιστορία από το γουρουνάκι, σχολιασμός από την Ισαβέλλα, φωτογραφίες από το Ζυρίνη, τέλειο αποτέλεσμα.
Μπράβο σας.
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Μπράβο ρε παιδιά @hydronetta κ @isabelle !!! Να πω ότι έχω σκάσει από τη ζήλια μου; Το χω και χρόνια στο μυαλό μου το Πακιστάν.... Πάντως εςεις και οι περιπέτειες σας, μου κρατάτε την καλύτερη παρέα τώρα που έμεινα μονόχειρ, με βγαλμένο τον αγκώνα και με κάταγμα οστού , ξάπλα στον καναπέ του χωριού μου (στη Λεσβό´´ δεν έχω παράπονο ). Άντε να διαβάσουμε κ τη συνέχεια ...
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μπράβο ρε παιδιά @hydronetta κ @isabelle !!! Να πω ότι έχω σκάσει από τη ζήλια μου; Το χω και χρόνια στο μυαλό μου το Πακιστάν.... Πάντως εςεις και οι περιπέτειες σας, μου κρατάτε την καλύτερη παρέα τώρα που έμεινα μονόχειρ, με βγαλμένο τον αγκώνα και με κάταγμα οστού , ξάπλα στον καναπέ του χωριού μου (στη Λεσβό´´ δεν έχω παράπονο ). Άντε να διαβάσουμε κ τη συνέχεια ...
:eek: Περαστικά…. μουρέλιμ'
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Περαστικά κι από μένα φιλαράκι @Vito!
Ελπίζω ο τσαλακωμένος αγκώνας να μην ανατρέπει τα ταξιδιωτικά σου σχέδια για Γεωργία Αμπχαζία; Όσο για το Πακιστάν, μην το κρατάς μονάχα στο μυαλό σου, πρόσθεσέ το σύντομα και στον ταξιδιωτικό σου χάρτη. Κομμένο και ραμμένο στα μέτρα σου. Ξέρω τι σου λέω. ;)
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Περαστικά κι από μένα φιλαράκι @Vito!
Ελπίζω ο τσαλακωμένος αγκώνας να μην ανατρέπει τα ταξιδιωτικά σου σχέδια για Γεωργία Αμπχαζία; Όσο για το Πακιστάν, μην το κρατάς μονάχα στο μυαλό σου, πρόσθεσέ το σύντομα και στον ταξιδιωτικό σου χάρτη. Κομμένο και ραμμένο στα μέτρα σου. Ξέρω τι σου λέω. ;)
Ευτυχώς πρόλαβα και πραγματοποίησα το ταξίδι. Μοναδική Αμπχαζια κ φιλόξενη ΓΕωργια! Πάντως τα μέρη αυτά μπορει να μην είχαν τον μοναδικό Ινδοκαυκασο αλλά είχαν έναν εξίσου εξαιρετικό Καύκασο. Με αυτά που διαβάζω με βλέπω σύντομα να περιπλανιέμαι από σπίτι σε σπίτι και από ποτάμι σε ποτάμι και από βουνό σε βουνό στα βουκολικα μέρη της κοιλάδας hunza. Μα για πες μου, ποσό διήρκησε το ταξίδι σας; ..με βάλατε σε σχεδιασμούς και πλάνα ....
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Ευτυχώς πρόλαβα και πραγματοποίησα το ταξίδι. Μοναδική Αμπχαζια κ φιλόξενη ΓΕωργια! Πάντως τα μέρη αυτά μπορει να μην είχαν τον μοναδικό Ινδοκαυκασο αλλά είχαν έναν εξίσου εξαιρετικό Καύκασο. Με αυτά που διαβάζω με βλέπω σύντομα να περιπλανιέμαι από σπίτι σε σπίτι και από ποτάμι σε ποτάμι και από βουνό σε βουνό στα βουκολικα μέρη της κοιλάδας hunza. Μα για πες μου, ποσό διήρκησε το ταξίδι σας; ..με βάλατε σε σχεδιασμούς και πλάνα ....
:clap::clap::clap:
Eύγε νεε μου.
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Ευτυχώς πρόλαβα και πραγματοποίησα το ταξίδι. Μοναδική Αμπχαζια κ φιλόξενη ΓΕωργια! Πάντως τα μέρη αυτά μπορει να μην είχαν τον μοναδικό Ινδοκαυκασο αλλά είχαν έναν εξίσου εξαιρετικό Καύκασο. Με αυτά που διαβάζω με βλέπω σύντομα να περιπλανιέμαι από σπίτι σε σπίτι και από ποτάμι σε ποτάμι και από βουνό σε βουνό στα βουκολικα μέρη της κοιλάδας hunza. Μα για πες μου, ποσό διήρκησε το ταξίδι σας; ..με βάλατε σε σχεδιασμούς και πλάνα ....
Σωστος!!!
Διάρκεια ταξιδιού στο Πακιστάν 18 μέρες. Πάρε εσύ την απόφαση και μη σε νοιάζει τίποτε. Όλες οι λεπτομέρειες και τα κονέ θα σου δωθούν στο πιάτο!

υ.γ. Καύκασο πού; Svaneti, Tusheti ή και τα δύο;
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Σωστος!!!
Διάρκεια ταξιδιού στο Πακιστάν 18 μέρες. Πάρε εσύ την απόφαση και μη σε νοιάζει τίποτε. Όλες οι λεπτομέρειες και τα κονέ θα σου δωθούν στο πιάτο!

υ.γ. Καύκασο πού; Svaneti, Tusheti ή και τα δύο;
Τέλεια! Αυτό θα πει περιποίηση ... Θα βάλω κ νότο για να χει και έξτρα σασπένς ;)

Όσο για τον Καύκασο , ο δρόμος με έβγαλε στο svaneti και stepantsmida. Δυστυχώς ο δρόμος για tusheti δεν είχε ανοίξει τον Μάιο . Μελλοντικά δεν θα μου γλυτώσει. Θα το εντάξω μαζί με αζερμπαιτζαν Αρμενία κ Ναγκόρνο !
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Τέλεια! Αυτό θα πει περιποίηση ... Θα βάλω κ νότο για να χει και έξτρα σασπένς ;)
Μεγάλο ζόρι να τα συνδυάσεις. Όταν το κλιμα είναι κατάλληλο για το νότο, τα βόρεια ορεινά περάσματα είναι κλειστά, κι όταν η εποχη είναι κατάλληλη για τα βουνά, από Ισλαμαμπαντ και κάτω λιώνεις από τη ζέστη. Τι νομίζεις δηλαδή, δεν μας γαργάλισε κι εμάς η σκέψη; Ακόμα κλαίμε κοιτάζοντας τη Λαχώρη (και όχι μόνο) απάτητη στο χάρτη, αλλά πού θα μας πάει...!

Όσο για τον Καύκασο , ο δρόμος με έβγαλε στο svaneti και stepantsmida. Δυστυχώς ο δρόμος για tusheti δεν είχε ανοίξει τον Μάιο . Μελλοντικά δεν θα μου γλυτώσει. Θα το εντάξω μαζί με αζερμπαιτζαν Αρμενία κ Ναγκόρνο !
Πολύ καλός συνδυασμός γεωγραφικά! Εγώ τα έκανα όλα (Γεωργία-Αμπχαζία-Αρμενία-Ναγκόρνο πλην Αζερμπαιτζαν) σε ένα ταξίδι, είχα όμως στη διάθεσή μου έναν ολοκληρο μήνα.
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Τι έπαθε ο μπόμπιρας; του πήραν το μπιφτέκι του;;;

Αλήθεια, την ιστορία πού θα την πουλήσετε τελικά; Στο National Geographic ή στη Royal Geographic Society; Ποιος δίνει τα πιο πολλά;
@panius δεν έχεις τον αλλάχ σου :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom