Πακιστάν "Μη ξεχάσεις ν'αγοράσεις σεντόνια και πετσέτες για τα προικιά!" (by hydronetta & isabelle)

Μηνύματα
301
Likes
1.820
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ωκεανία
Αφού στο travelstories δεν έχει love κουμπί όπως στο facebook, δηλώνω από εδώ την λατρεία μου προς αυτή την μαγική ιστορία, τις εκπληκτικές εικόνες και την μοναδική διήγηση του αγαπημένου hydronetta, που άμα ποτέ εκδόσει βιβλίο θα είμαι από τις πρώτες στην ουρά για το αυτόγραφο!!! :clap::clap::clap:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Αφού στο travelstories δεν έχει love κουμπί όπως στο facebook, δηλώνω από εδώ την λατρεία μου προς αυτή την μαγική ιστορία, τις εκπληκτικές εικόνες και την μοναδική διήγηση του αγαπημένου hydronetta, που άμα ποτέ εκδόσει βιβλίο θα είμαι από τις πρώτες στην ουρά για το αυτόγραφο!!! :clap::clap::clap:
Ανασακοφτικες:haha: φωτογραφιες!!ταξιδι δις ανασακοφτικο!!:clap:
Το τοπίο είναι ο πρωταγωνιστής, εμείς απλά θεατές που το εξυμνούμε.
Έχω την εντύπωση ότι όλοι οι δισταγμοί κι οι αμφιβολίες που είχαμε πριν φτάσουμε, έκαναν τις εικόνες διπλά και τρίδιπλα όμορφες. Φταίει και κείνο το φως και η διαύγεια στα βουνά. Και ότι είμασταν μακρυά, τόσο μακρυά από την πληκτική καθημερινότητα σε κάτι που δεν το πνίγει ο μαζικός τουρισμός.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Θεωρώ πως οι admin του travelstories θα πρέπει σύντομα να επεκτείνουν τον χώρο του avatar του @hydronetta γιατί τα βλέπω να φτάνουν τα 100000 και δεν ξέρω αν χωράνε.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Kαταπληκτικό ταξίδι, πολύ αυθεντικό προορισμός,μπράβο παιδιά.
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.163
Άντε να προσθέσω κι εγώ το κάτιτις μου, μετά και από σχετική άδεια του συγγραφέως!

Άφιξη στο Σκαρντού με τα φτερά της ΡΙΑ

IMG_5484.JPG

Μια ακόμη βουτιά των Ιμαλαιών στον καθρέφτη του Ινδού.

pakistan_0059b.JPG

Και μια φωτογραφία-ντοκουμέντο για το αρχείο σας, αδιάψευστο τεκμήριο ιδεολογικής παρέκκλισης. Την επόμενη φορά που το ροζ γουρούνι επιχειρήσει να παραμυθιάσει το φόρουμ για δήθεν σκληρά ταξίδια στην μπίχλα και τον βούρκο, απλά ανασύρετε την παρακάτω φωτό και του κλείνετε το στόμα για πάντα.
Ιδού: Five o clock tea στο ξενοδοχείο στο Σκαρντού.

IMG_5495_1.JPG
 

happy_dreamer

Member
Μηνύματα
159
Likes
141
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
Αχ ... τι να πω!! Μαγικές φωτογραφίες και υπέροχη αφήγηση όπως πάντα! Για άλλη μια φορά υποκλίνομαι...Είμαι μεγάλη φαν! Πες κι άλλα.....
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.415
Likes
7.755
Αν και θα έπρεπε να μείνει ως το αγωνιώδες ερώτημα μεχρι το τέλος της ιστορίας, μια αναποδιά μας ανάγκασε να επιστρέψουμε στο Ισλαμπαμπαντ μόλις το τελευταίο απόγευμα πριν την αναχώρηση.
Εντούτοις βγήκα στη γύρα για σεντόνια αλλά είχα πάρει τις πληροφορίες μου που να κινηθώ στοχευμένα. Είχα ρωτήσει ενδιάμεσα καλές κυριούλες ποιό είναι το πιο φίνο μαγαζί. Από κοινού η απάντηση: Khaadi.
Ομολογώ το μαγαζί ήταν σούπερ και κυριλέ κυρίως για ρούχα. Ατυχώς τα σεντόνια είχαν βγεί σε προσφορά (9.90 ευρώ το υπερδιπλο!!) και είχαν εξαφανιστεί σαν ζεστά ψωμάκια. Αρκέστηκα σε ένα κουβερλι για τη προίκα και ένα shalwar kameez για λόγου μου
Το οποιο μας εχεις ταξει να το δουμε live, ετσι? :)
 

fantasia13

Member
Μηνύματα
163
Likes
86
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινικη Αμερικη
Μπραβο σας παιδια!!!
Καταπληκτικο ταξιδι....τι να πω οτι δεν ζηλευωωω...
Περιμενουμε την συνεχεια...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.572
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom