Μια βόλτα στα νησιά μαζί σου, μια βόλτα στην άγονη γραμμή

maria_va

Member
Μηνύματα
71
Likes
470
Το Καστελόριζο αφήνει το σημάδι του σε όσους το επισκέπτονται, κατάφερες να αποτυπώσεις το συναίσθημα και να μας κάνεις να ψάχνουμε τρόπο να πάμε...Απολαυστική η ιστορία σου..

Καθώς φαίνεται το ότι πήγες μόνος σε δυσκόλεψε μόνο με τις selfies, με τις μπύρες όλα καλά πήγαν..Κ Μάμος στο Καστελόριζο, τι να πω πια..
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.073
Likes
44.486
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Το Καστελόριζο αφήνει το σημάδι του σε όσους το επισκέπτονται, κατάφερες να αποτυπώσεις το συναίσθημα και να μας κάνεις να ψάχνουμε τρόπο να πάμε...Απολαυστική η ιστορία σου..
Δε γίνεται να μη σε στιγματίσει το Καστελλόριζο. Δεν είναι μόνο η ομορφιά του και η ιδιαιτερότητα του, αλλά και το όλο συναίσθημα που εκπέμπει. Πρέπει να πας! Σ' ευχαριστώ για όσα γράφεις. :)

Καθώς φαίνεται το ότι πήγες μόνος σε δυσκόλεψε μόνο με τις selfies, με τις μπύρες όλα καλά πήγαν..Κ Μάμος στο Καστελόριζο, τι να πω πια..
Κανένα πρόβλημα, υπάρχει εξοπλισμός κι οργάνωση.:cool:
Με τις μπύρες εννοείται ότι όλα θα πάνε καλά, το δουλεύουμε χρόνια άλλωστε. Μάμος παντού, μακράν από τις καλύτερες της σειράς αυτής, μαζί με Βεργίνα & Νύμφη.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.714
Likes
14.998
Από τα πιο ωραία ποσταρίσματα σου @psilos3 για μένα τουλάχιστον. Συγκινήθηκα, μου έπεσε το σαγόνι από την ομορφιά και με έκανες να ξανασκέφτομαι αιγαιοπελαγίτικες μπλε και λευκές γαλήνιες εικόνες, την στιγμή που είχα ήδη αρχίσει να στρέφω τις ονειροπολήσεις μου προς χειμερινούς προορισμούς... Λίγο καλοκαίρι ακόμα στο Αιγαίο φέτος, δεν θα με χάλαγε καθόλου τελικά...
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Επιβεβαιώνω για Γεράκι της Μάλτας, πέρασε πριν λίγο καιρό και από Σάμο. Και επειδή σίγουρα θα αναρωτιέστε, ανήκει σε Ελληνίδα η οποία το ενοικιάζει με την εβδομάδα. Οι 405.000 ευρώ που μου ζήτησαν μου φάνηκαν προσβλητικά λίγες, και τους απάντησα απαξιωτικά: "I'll pass".
Αμ πώς?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.889
Likes
40.631
Επιβεβαιώνω για Γεράκι της Μάλτας, πέρασε πριν λίγο καιρό και από Σάμο. Και επειδή σίγουρα θα αναρωτιέστε, ανήκει σε Ελληνίδα η οποία το ενοικιάζει με την εβδομάδα. Οι 405.000 ευρώ που μου ζήτησαν μου φάνηκαν προσβλητικά λίγες, και τους απάντησα απαξιωτικά: "I'll pass".
Αμ πώς?
Τουλαχιστον η πατριωτισσα θα συμβαλλει στο ΑΕΠ της χωρ...ααα συγγνωμη, της Μαλτας ειναι το γερακι :p
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.073
Likes
44.486
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Από τα πιο ωραία ποσταρίσματα σου @psilos3 για μένα τουλάχιστον. Συγκινήθηκα, μου έπεσε το σαγόνι από την ομορφιά και με έκανες να ξανασκέφτομαι αιγαιοπελαγίτικες μπλε και λευκές γαλήνιες εικόνες, την στιγμή που είχα ήδη αρχίσει να στρέφω τις ονειροπολήσεις μου προς χειμερινούς προορισμούς... Λίγο καλοκαίρι ακόμα στο Αιγαίο φέτος, δεν θα με χάλαγε καθόλου τελικά...
Σ' ευχαριστώ πραγματικά.
Ήταν πολύ δύσκολη η επιλογή των εικονών αυτή τη φορά. Τόσες πολλές και τόσο πετυχημένες που δεν ήξερα ποιες ν' αφήσω έξω για να μη γίνει κουραστικό το ποστ. Χαίρομαι που πέρασε η ομορφιά του Καστελλόριζου μέσα απ΄αυτό.
Όσο για το καλοκαίρι, κρατάει ακόμα, κάτι μπορεί να οργανωθεί. ;)

Επιβεβαιώνω για Γεράκι της Μάλτας, πέρασε πριν λίγο καιρό και από Σάμο. Και επειδή σίγουρα θα αναρωτιέστε, ανήκει σε Ελληνίδα η οποία το ενοικιάζει με την εβδομάδα. Οι 405.000 ευρώ που μου ζήτησαν μου φάνηκαν προσβλητικά λίγες, και τους απάντησα απαξιωτικά: "I'll pass".
Αμ πώς?
Δεν είναι ποσά αυτά για ν' ασχοληθούμε. Τι είμαστε, ψιλικατζήδες;
Είχα ακούσει πάντως για 120.000, εκτός αμα αναφέρονταν στην ημερήσια τιμή του...

Τουλαχιστον η πατριωτισσα θα συμβαλλει στο ΑΕΠ της χωρ...ααα συγγνωμη, της Μαλτας ειναι το γερακι :p
:haha::haha: Αν θυμάμαι καλά δεν έφερε Ελληνική σημαία.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.714
Likes
14.998
Σ' ευχαριστώ πραγματικά.
Ήταν πολύ δύσκολη η επιλογή των εικονών αυτή τη φορά. Τόσες πολλές και τόσο πετυχημένες που δεν ήξερα ποιες ν' αφήσω έξω για να μη γίνει κουραστικό το ποστ. Χαίρομαι που πέρασε η ομορφιά του Καστελλόριζου μέσα απ΄αυτό.
Όσο για το καλοκαίρι, κρατάει ακόμα, κάτι μπορεί να οργανωθεί. ;)

Από τα βαθυμπλε νερά της σπηλιάς, μέχρι την ελληνική σημαία δίπλα στη Ρω, ήταν υπέροχες όλες οι εικόνες. Πολλές μεν, αλλά δύσκολα αφαιρείς κάποια. Πάντα τέτοια ταξίδια εύχομαι! :swim:
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.073
Likes
44.486
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Από τα βαθυμπλε νερά της σπηλιάς, μέχρι την ελληνική σημαία δίπλα στη Ρω, ήταν υπέροχες όλες οι εικόνες. Πολλές μεν, αλλά δύσκολα αφαιρείς κάποια. Πάντα τέτοια ταξίδια εύχομαι! :swim:
Κάλλιστα θα μπορούσε να στηθεί μια ιστορία από μόνη της!
Όλα αυτά μάλιστα σε μόνο δύο ημέρες. Ήταν τρομερή η εναλλαγή εικονών και παραστάσεων.
Αντεύχομαι και ανταποδίδω, στα καινούρια ταξίδια που έρχονται.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Δεν είναι ποσά αυτά για ν' ασχοληθούμε. Τι είμαστε, ψιλικατζήδες;
Είχα ακούσει πάντως για 120.000, εκτός αμα αναφέρονταν στην ημερήσια τιμή του...
Τόσο είναι. Σε δολάρια 480.000. Για αυτό και εγώ αρνήθηκα. Nα μας πιάσουν και στο στόμα τους για τίποτα δεύτερους...
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
982
Likes
2.063
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολυνησία
υπέροχο, αγαπημένο Καστελλόριζο! Σ΄ευχαριστούμε ψηλέ!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.073
Likes
44.486
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
υπέροχο, αγαπημένο Καστελλόριζο! Σ΄ευχαριστούμε ψηλέ!
Να είσαι καλά! :)
Το Καστελλόριζο είναι πραγματικό στολίδι. Σίγουρα από τα πιο όμορφα & ιδιαίτερα νησιά μας.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Αφού έχω διαβάσει την ιστορία, την περιγράφω με λίγα λόγια στην σύζυγο. "Ωραίο το Καστελόριζο μπλα μπλα, δεν έχει παραλίες μπλα μπλα, οι μισοί κάτοικοι μένουν το χειμώνα στο Κας...".

Και ακολουθεί αιφνιδιαστική απάντηση, έχοντας ήδη αρχίσει να γελάει: "Ααα οι μισοί μένουν στο Κας, και οι άλλοι μισοί στο Τελόριζο?".

Γέλαγε επί μισή ώρα και εγώ :rolleyes: .....

Ε οκ, καλό ήταν και το παραδέχτηκα στο τέλος!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.074
Μηνύματα
879.683
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom