Μια μικρή γεύση απο Ανταναναρίβο...

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Γεια σου tony , ευχαριστουμε για τις φωτο..οι κοτρωνες στις στεγες ειναι για να μη φευγουν τα ελενιτ με τον αερα φανταζομαι. Ωραιες εικονες αλλα και φτωχεια πολυ..

Κι εγω αναρωτιομουν αν στη φωτο 4 ειναι το μπαλκονι σου.
 

tony_gr

Member
Μηνύματα
35
Likes
21
Ναι, οι περισσότερες έχουν τραβηχτεί απο το μπαλκόνι του σπιτιού που έμενα στην Τάνα.
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Ωραιες φωτογραφιες, αλλα λυσε μου μια απορια. Τι ειδους τηλεπικοινωνιακο δικτυο χρειαζονται εκει, οταν δεν εχουν καν τα βασικα?
 

tony_gr

Member
Μηνύματα
35
Likes
21
Ωραιες φωτογραφιες, αλλα λυσε μου μια απορια. Τι ειδους τηλεπικοινωνιακο δικτυο χρειαζονται εκει, οταν δεν εχουν καν τα βασικα?
Ευχαριστώ axine! :D
Κοίτα, δεν έχεις και άδικο, αλλά δεν είναι οι κάτοικοι αυτοί που το χρειάζονται το τηλεπικοινωνιακό δίκτυο... είναι όλες οι εταιρίες που έχουν παραρτήματα εδώ όμως και απαιτούν μια βασική υποδομή για την ανάπτυξή τους. Ειδικά τώρα που γίνεται χαμός με τις ξένες πολυεθνικές, κυρίως για την εκμετάλλευση του φυσικού πλούτου της Μαδαγασκάρης. Όλα στο βωμό του χρήματος φίλε μου...:roll:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Οι τηλεπικοινωνίες χρειάζονται παντού! Σε όλη την αφρική (το χω δει στην Αίγυπτο και μου έχουν πει για αλλού), τα περισσότερα σπίτια δεν έχουν τρεχούμενο νερό και ούτε λόγος για αποχέτευση, αλλά ταυτόχρονα τα περισσότερα σπίτια έχουν δορυφορικό πιάτο, τηλεόραση και DVD...
Ο καθένας ιεραρχεί διαφορετικά τις ανάγκες του, υποθέτω....
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Οι τηλεπικοινωνίες χρειάζονται παντού! Σε όλη την αφρική (το χω δει στην Αίγυπτο και μου έχουν πει για αλλού), τα περισσότερα σπίτια δεν έχουν τρεχούμενο νερό και ούτε λόγος για αποχέτευση, αλλά ταυτόχρονα τα περισσότερα σπίτια έχουν δορυφορικό πιάτο, τηλεόραση και DVD...
Ο καθένας ιεραρχεί διαφορετικά τις ανάγκες του, υποθέτω....
Δεν εχεις αδικο Ταβερ, και εγω το ειδα στις γειτονιες των παλαιστινιων προσφυγων στη Δαμασκο, που δεν ειχαν καν δρομους (απορω πως εβαζαν στα σπιτια τους τα επιπλα!) και ηταν επιεικως αθλια, αλλα ολα μα ολα ειχαν δορυφορικο πιατο! Πες μας Τονυ, συμβαινει αυτο και στη Μαδαγασκαρη? Δηλαδη υπαρχει κατι που οι κατοικοι θεωρουν βασικη αναγκη, χωρις απαραιτητα να ειναι? Πχ αυτοκινητο η κατι αλλο... Και κατι ακομα που το εχω απορια: Ποσο επικινδυνα ειναι να ζεις εκει?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom