Γαλλία Μια μικρη βοηθεια για το Παρισι...

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Μια χαρά σχετικό είναι το λινκ που αναφερει η @vanda .. γράφει για RER αλλά και για TGV..
Μη μπερδέυετε τον κόσμο. Η ίδια η σελίδα εκείνη ξεκινάει γράφοντας ότι αφορά μετακινήσεις από το Παρίσι, κι αν ψάχνετε μετακινήσεις από το αεροδρόμιο πρέπει να πάτε σε άλλη σελίδα. Και δίνει αυτό το Link: http://parisbytrain.com/tgv-train-cdg-to-eurodisney/
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Αυτό ακριβώς.. οπότε θα κάνεις τη δουλειά σου όπως και νάχει.. δεν θα χαθείς.. μη φοβάσαι δεν μπερδεύετε κανείς που ξέρει λίγα αγγλικά.. εσύ πως δεν μπερδεύτηκες;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Αυτό ακριβώς.. οπότε θα κάνεις τη δουλειά σου όπως και νάχει.. δεν θα χαθείς.. μη φοβάσαι δεν μπερδεύετε κανείς που ξέρει λίγα αγγλικά.. εσύ πως δεν μπερδεύτηκες;
"Θα κάνεις τη δουλειά σου"; Άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε δηλαδή. Είναι ή δεν είναι λάθος link;
Εγώ γιατί να μπερδευτώ; Το link το είδα και έγραψα το σχόλιο γι αυτό εκ των υστέρων (με edit στο #338). Την πρόταση για TGV την έχoυμε ξαναγράψει στο forum, κι εγώ και άλλοι, δεν περίμενα το link να τη διαβάσω...
 

Georgevol

Member
Μηνύματα
78
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
καλησπερα.. καπου διαβασα οτι την πρωτη Κυριακη καθε μηνα η λεωφορος των Ηλυσιων πεδιων ειναι κλειστη για τα αυτοκινητα.. Γνωριζει καποιος αν ειναι για ολη την μερα ή συγκεκριμενες ωρες?Επισης ποια διαδρομη θεωρειτε καλυτερη, ξεκινημα απο την Αψιδα του Θριαμβου η το αντιστροφο?
 

JANIMA

Member
Μηνύματα
64
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Γεια σας σας παρακαλώ βοηθήστε με οταν πατάω στο google maps πως θα πάω από το porte Malliot στο ξενοδοχείο που χρειαζομαι την γραμμή 1 μου εμφανίζει τροποιημενη εξυπηρέτηση.. μονο σ αυτή τη γραμμή γιατί η απεργία επηρεάζει τη γραμμή 1 ?
Screenshot_20180524-203329.png
 
Last edited by a moderator:

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Το μήνυμα λέει ότι στο σταθμό Port Maillot δεν υπάρχει ανταπόκριση από τη γραμμή 1 του μετρό στη γραμμή C του RER.
Οι γραμμές του RER C,D & E είναι από τη διαχείριση των Γαλλικών Σιδηροδρόμων (SNCF) και ακολουθούν στις απεργίες τους.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Ξέχνα το google maps και κατέβασε την εφαρμογή Citymapper ή την εφαρμογή της RATP.
 

JANIMA

Member
Μηνύματα
64
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Γεια σας σε δυο μέρες φεύγω για παρίσι, θα ήθελα να μου προτείνετε καμία ατμοσφαιρική καφετέρεια σ ένα ωραίο μέρος με κρουασανάκια κλπ. κάνα ωραίο μπιστρό, και μαγαζιά για διασκέδαση το βράδυ .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom