Γενικά Μικρές Κυκλάδες

KaloGourouni

Member
Μηνύματα
44
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Εννοείται να πας Κουφονήσια! Απο τις πιο ωραιες παραλίες που έχω δει, βρίσκονται εκει... Σε ολες πας με τα πόδια! Εχω και προταση διαμονής...Δασκαλιό λεγεται και είναι στη χώρα.
Πολυ ζεστοι και φιλοξενοι ανθρωποι. Μας πήραν απο το λιμανι, μας υποδεχτηκαν με αγκαλιες και μας κερασαν σαν να ήμασταν φιλοι τους! Μου εκανε πραγματικα εντυπωση! Όσο για το δωματιο, κρεβάτι με ουρανό, πεντακαθαρο, μπροστα στη θαλασσα και με απιστευτη θέα το πέλαγος και το νησι της Κερου (το οποιο το βράδυ - οταν εχει φεγγάρι -μοιαζει με γυναικείο ξαπλωμένο σώμα!) Σου στέλνω το λινκ http://www.e-kyklades.gr/showroom/tourism/DASKALIO?lang=el Ζήτησε το δωματιο Ορχιδέα!
Για ουζάκι το βράδυ στο Καρνάγιο! Τραπεζάκια πανω σε ενα λιμανάκι κατω απο το Μύλο για ρομαντζάδα...
Ευχαριστώ πολύ!
 

DROSOSTALIDA

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετικές Αλπεις
Καλημέρα σας.
Ηθελα να ρωτήσω κι εγω για το κυφονήσι, που απο τις περιγραφες με εχει μαγέψει... Ειναι καλή ιδεα για 2-3 φίλες ή είναι κατάλληλος προορισμός μόνο για ζευγάρι? Φυσικά δεν εννοω αν εχει κανένα τρελό clubbing αλλά υπάρχει κανένα καλοκαιρινό μπαράκι που μπορεί να μείνει κανείς εξώ ως το πρωί... ή μόνο χαλαρά, καθιστά και νωρίς?
Ευχαριστώ :)
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Εχει καποια μπαρακια αλλα ειναι lounge φαση! Γενικά Κουφονήσια πας για παραλίες, ψαρι & χαλαρωση... Βεβαια δεν εψαξα κιολας γιατι ειχα παει με την κοπελα μου και δεν θελαμε κατι αλλο αλλα δεν επεσε και κατι διαφορετικο στην αντιληψη μου!
Αν ψαχνεις άλλα πραγματα, διαλεξε αλλο νησακι!
 
Last edited:

DROSOSTALIDA

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετικές Αλπεις
Σ ευχαριστώ πολύ.
Βλέπω ψαχνοντας οτι μάλλον υπάρχουν ένα-δυο...
αν ισχύει, θα ήταν αρκετά.
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Καλημέρα σας.
Ηθελα να ρωτήσω κι εγω για το κυφονήσι, που απο τις περιγραφες με εχει μαγέψει... Ειναι καλή ιδεα για 2-3 φίλες ή είναι κατάλληλος προορισμός μόνο για ζευγάρι? Φυσικά δεν εννοω αν εχει κανένα τρελό clubbing αλλά υπάρχει κανένα καλοκαιρινό μπαράκι που μπορεί να μείνει κανείς εξώ ως το πρωί... ή μόνο χαλαρά, καθιστά και νωρίς?
Ευχαριστώ :)
Εμείς είδαμε και αρκετές παρέες..Κυρίως ξένοι (π.χ. πολλές κοπέλες μαζί κτλ.). Βέβαια, υπερτερούν αριθμητικά τα ζευγάρια... Μπαράκια υπάρχουν 4-5 πολύ καλά, π.χ. ο μύλος (παλιός ανεμόμυλος που έχει γίνει μπαράκι), το εν πλω, το κύμα (δίπλα ακριβώς στο...κύμα, όπως λέει το όνομά του), το σχολειο για ροκ καταστάσεις, το ξακουστό σε όλες τις Μικρές Κυκλάδες Σορόκος και άλλα. Πιστεύω ότι φτάνουν και περισσεύουν!
Δες και αυτό:

http://www.koufonisia.gr/?page_id=2058
 

DROSOSTALIDA

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετικές Αλπεις
Σ' ευχαριστώ πολυ για τις πληρφορίες ikarialover!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
@DROSOSTALIDA Είναι καλή ιδέα και μοναδική εμπειρία, σε συνδυασμό με κάτι ακόμα ειδικά!
Έχει και μπαράκια, έχει και νύχτα να βγεις, αν σου έχει μείνει φυσικά κουράγιο απο την ολοήμερη περιήγηση στις παραλίες...
Εγώ πάντως πέρυσι πήγα μέσα Αυγούστου,με αντροπαρέα, και βρήκαμε φουλ κόσμο, και είχε και επιλογές για το βράδυ μας!
Μη το σκέφτεσαι.
Πολύ καλή επιλογή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.810
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom