Γενικά Βέλγιο Μικρό μέρος στην Ευρώπη με κοντινές εκδρομές

nicpag

Member
Μηνύματα
81
Likes
76
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλησπέρα σε όλους. Μετά το πρώτο μου ταξίδι με την κοπέλα μου στο εξωτερικό , στο Βερολίνο , με έχεις πιάσει μια μανία και ψάχνω το επόμενο ταξίδι :p Αυτή τη φορά όμως θα ήθελα κάτι διαφορετικό . Θα ήθελα να μείνουμε σε ένα μέρος κάπου στην Ευρώπη για 4-5 μέρες το οποίο όμως να μην χρειάζεται πάνω από 1-2 μέρες για να το γυρίσουμε έτσι ώστε τις υπόλοιπες μέρες να τις αφιερώσουμε σε βόλτες στις γύρω περιοχές και στις γύρω πόλεις(είτε μονοήμερες είτε σε κάποιο μέρος με μια μέρα διαμονή) .

Καμία ιδέα; :D
 

livoe

Member
Μηνύματα
30
Likes
124
Καλησπέρα σε όλους. Μετά το πρώτο μου ταξίδι με την κοπέλα μου στο εξωτερικό , στο Βερολίνο , με έχεις πιάσει μια μανία και ψάχνω το επόμενο ταξίδι :p Αυτή τη φορά όμως θα ήθελα κάτι διαφορετικό . Θα ήθελα να μείνουμε σε ένα μέρος κάπου στην Ευρώπη για 4-5 μέρες το οποίο όμως να μην χρειάζεται πάνω από 1-2 μέρες για να το γυρίσουμε έτσι ώστε τις υπόλοιπες μέρες να τις αφιερώσουμε σε βόλτες στις γύρω περιοχές και στις γύρω πόλεις(είτε μονοήμερες είτε σε κάποιο μέρος με μια μέρα διαμονή) .

Καμία ιδέα; :D
Ρώμη?:)
 

nicpag

Member
Μηνύματα
81
Likes
76
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Last edited by a moderator:

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Για διαφορετική επιλογή, Mονακό. 1-2 μέρες να το δεις και τις υπόλοιπες μονοήμερες στις γύρω περιοχές.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Έχω ακούσει ότι το Βέλγιο είναι πολύ ωραίο για τέτοια φάση. Θα προτείνατε να μείνουμε Βρυξέλλες και να πάμε κοντινές εκδρομές ή Μπριζ;
Mόλις είδα το ερώτημά σου, αμέσως το Βέλγιο μου ήρθε στο μυαλό! Βρυξέλλες και από εκεί Μπριζ και Γάνδη..
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πολύ καλή επιλογή αλλά καλύτερα θα ήταν να αύξανε το χρόνο στις Βρυξέλλες από 1-2 σε 2-3 ημέρες.
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Έχω ακούσει ότι το Βέλγιο είναι πολύ ωραίο για τέτοια φάση. Θα προτείνατε να μείνουμε Βρυξέλλες και να πάμε κοντινές εκδρομές ή Μπριζ;
Νομίζω πως θα ήταν πολύ καλή φάση....έχω ακούσει απο αρκετους φίλους πως το Μπριζ είναι πανέμορφο και ειδικά την άνοιξη. Καλύτερα να μείνετε Βρυξέλες και να κάνετε εκδρομές απο εκεί ή μπορείτε να πάτε κατευθείαν Μπριζ με το τρένο για 2 μέρες και επιστροφή Βρυξέλες για τις υπόλοιπες.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Πολύ καλή επιλογή αλλά καλύτερα θα ήταν να αύξανε το χρόνο στις Βρυξέλλες από 1-2 σε 2-3 ημέρες.
Συμφωνώ!
Σε 2-3 μέρες βλέπεις τα βασικά αξιοθέατα στις Βρυξέλλες και μετα από μία διανυκτέρευση στις άλλες δύο πόλεις..
 

nicpag

Member
Μηνύματα
81
Likes
76
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Έχω διαβάσει διάφορες ιστορίες εδώ μέσα και γενικά μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ότι θα μας άρεσε καλύτερα αν είχαμε ως βάση το Μπριζ και πηγαίναμε μονοήμερες(ή με μια διαμονή) σε Γάνδη , Αμβέρσα ή/και Ρότερνταμ . Αλλά και πάλι δεν ξέρω γιατί δεν έχω πάει...όποιος έχει πάει τι πιστεύει;αξίζει κάτι τέτοιο;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.979
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom