Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Επειδή δεν έχω χρησιμοποιήσει μετρό, γκισε έχει σε κάθε στάση;
Γκισε μπορει να ειναι κλειστο σε καποιες στασεις. Σε καθε σταση εχει αυτοματο μηχανημα. Μπορεις κ on line, έχει δικη του app την κατεβαζεις κ ακυρωνεις απο την οθονη σου, η με sms. Η παραδοσιακά απο μια τεράστια λιστα πωλητηριων..
https://www.atm.it/it/ViaggiaConNoi/Biglietti/Pagine/Doveacquistare.aspx
 

giorgos t

Member
Μηνύματα
54
Likes
3
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Θα πάω απευθείας πτήση Milano.
Ποιο αεροδρόμιο μου προτείνετε?
Η alitalia παει linate & η aegean πάει Μαλπένσα, μου βγαίνει λίγο πιο οικονομικά με Alitalia με τη καινουργια πτήση που πάει Linate. Να την προτιμήσω?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Θα πάω απευθείας πτήση Milano.
Ποιο αεροδρόμιο μου προτείνετε?
Η alitalia παει linate & η aegean πάει Μαλπένσα, μου βγαίνει λίγο πιο οικονομικά με Alitalia με τη καινουργια πτήση που πάει Linate. Να την προτιμήσω?
Αν κ το θεμα ειναι για τραινα...φυσικά ναι. Λινατε εισαι κεντρο, που να τρεχεις στο άλλο.
 

giorgos t

Member
Μηνύματα
54
Likes
3
oxi πλέον θα μείνω μόνο Μιλάνο τελικά.
Απλά για το ποιο αεροδρόμιο βολεύει καλύτερα και αν είναι εξίσου καλή η alitalia με aegean.
(βλέπω στο site της alitalia οτι αν διαλέξω economy, δε μπορώ να επιλέξω ο 1ας απο τους 2 να έχει βαλίτσα, γίνεται αυτο?)

Ευχαριστώ και πάλι
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.Απλά για το ποιο αεροδρόμιο βολεύει καλύτερα και
2.αν είναι εξίσου καλή η alitalia με aegean.
2.(βλέπω στο site της alitalia οτι αν διαλέξω economy, δε μπορώ να επιλέξω ο 1ας απο τους 2 να έχει βαλίτσα, γίνεται αυτο?)
1. Λινατε=κεντρο. Κατανοητο?...
2. Οχι δεν ειναι εξισου καλη. Ειναι καλύτερη...
3.ναι. Οταν κανεις e checkin. 25E.
 

Maria_Giann

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Το Σαν Σιρο ειναι η τελευταία σταση της γραμμής Μ5 (μωβ χρωμα) του Μετρό, αν μένετε κεντρικά η αλλαγη γίνεται απο την πράσινη γραμμή ( Μ2) στη στάση Γκαριμπάλντι, πριν πατε βέβαια θα δεις και στον χάρτη τι σας βολευει, ανάλογα και με το που θα βρίσκεστε φυσικα.
Καλησπέρα! Όταν λες ότι η αλλαγή γίνεται από την Μ2 εννοείς ότι θα πάρω μετρό, θα κατέβω σε άλλη στάση και από εκεί θα πάρω άλλο για Σαν Σιρο;
 

lefos1986

Member
Μηνύματα
60
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
Singapore-Indonesia
Καλησπέρα σε όλους και από μένα.Την άλλη Παρασκευή πετάμε για Μιλάνο και η άφιξή μας στο Bergamo αναμένεται στις 11:05 και θα θελα να κάνω κράτηση εισιτηρίου με Teravision.Μπήκα στο site της εταιρίας και έχει συγκεκριμένα δρομολόγια.Γνωρίζει λοιπόν κανείς αν κλείσω εγώ τα εισιτήρια για συγκεκριμένο δρομολόγιο και λόγω καθυστέρησης της πτήσης μου δεν το προλάβω,αν χάνω τα χρήματα ή αν μπορώ να πάρω το επόμενο λεωφορείο?Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Το ιδιο ισχυει και για το malpensa express; επισης για κοντινη εξορμηση για περιοδο φλεβαρη προτεινετε κομο η μπεργκαμο;κατι που να μην εχει ταλαιπωρια
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Ναι, το ίδιο. Αν ο καιρός είναι καλός την περίοδο εκείνη το Κόμο είναι ένα τσιγάρο δρόμος.
 

Nicolas

Member
Μηνύματα
192
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Θα δεις στον χάρτη την περιοχή που θα μείνετε, αν ειναι κοντα στην μωβ γραμμη του μετρό θα μπείτε κατευθειαν εκει, αλλιώς θα πρεπει να κάνετε αλλαγη απο άλλη γραμμη εκει που συναντιούνται ή να πατε με καποιο αλλο μέσο στην πλησιέστερη σταση της Μ5.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.785
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom