Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

rebellos

Member
Μηνύματα
163
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Καλημέρα! Εχω κλείσει ενα 3ημερο Μιλάνο (20 με 23 απριλίου). Η διαμονή μου θα είναι στο Μπέργκαμο, γιατί υπάρχουν εκθέσεις και οι τιμες ηταν απαγορευτικες για αλλού... Δεν το ειχα δει πριν κλείσω αεροπορικά! Και τωρα είναι κρίμα να τα ΄χασω.. Θα υπάρχει αυτοκίνητο, ένα πρόγραμμα που σχεδίαζα είναι:
Παρασκευη: Αφιξη βράδυ στο Μπέργκαμο, βόλτα εκει...
Σαββατο: Όλη μέρα Μιλάνο.. Βράδυ επιστροφή Μπέργκαμο
Κυριακη: Εκδρομή απο Bergamo, Bellagio, Como και μετά Μιλάνο όση ώρα μας βγάλει...
Δευτέρα: Βόλτα στο Μπέργκαμο, μέχρι το μεσημέρι (16.30) που πετάμε για πίσω...

Πως το βλέπετε; Bergamo Milano είναι μια ώρα; Λεω να παρκάρω το αμάξι στις στάσεις του μετρό εκτός του κέντρου (Cascina gobba, Cologno nord) και απο εκει να πάρω το μετρό για το κέντρο. Εξάλλου αυτό θα γίνει μόνο το Σαββατο..
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
πολυ καλυτερο αυτο που θα κανεις, απο το να μεινεις 4 μερες Μιλανο. Την κυργιακη το βραδυ δε χρειαζεται να γυρισεις Μιλανο, κατσε περισοτερη ωρα στο Κομο, και γυρνα κατευθειαν Μπεργκαμο για υπνο.
 

athina73

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο ακόμη
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Mια χαρά μου φαίνεται το πρόγραμμά σου!!!Μπέργκαμο φανταστικά!!!!!όντως δεν χρειάζεται να πας ξανά Μιλάνο την Κυριακή το βράδυ!!!!Μια μέρα στο Μιλάνο είναι υπεραρκετή!!!!καλά να περάσεις!!!
 

rebellos

Member
Μηνύματα
163
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Το πάρκινγκ με απασχολεί, θα βρω πουθενά Κομο και Μπελατζιό ή θα πρέπει να τα σκάσω; Αν μου λέγατε και σημεία να τα βρω θα ήταν τέλεια!
 

Autoflan

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνια
Καλημερα στην παρεα,

Σκεφτομαι να παω μιλανο πασχα με ενα φιλο μου και θα ηθελα να μου πειτε αν γνωριζετε μερη γυρω απο το μιλανο που που μπορω να επισκεφθω με το τραινο και να ειναι ωραια??Εκτος απο το Κομο που θα παω σιγουρα και Λουγκανο..Και αξιζει να μεινω μια μερα Ελβετια??:)
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Δυστυχώς υπάρχουν ΠΟΛΛΑ γύρω από το Μιλάνο. Αν σκέφτεσαι για διανυκτέρευση στο Λουγκάνο δεν αξίζει τον κόπο, καλύτερα Γένοβα ή Τορίνο ή Βερόνα ή ή ή....
 

Autoflan

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνια
εγω σκεφτομουνα να μεινω μιλανο σε ενα ξενοδοχειο κοντα στο σιδηροδρομικο σταθμο για να με βολευει να παω στα γυρω μερη γιατι το Μιλανο ειναι το πολυ για δυο μερες.Βερονα εχω παει και μου αρεσε.Το μονο σιγουρο ειναι πως θελω να παω Κομο-Λουγκανο μονοημερη ,θα το δω για Γενοβα ακομα σκεφτομαι και Μπεργκαμο .Αλλα ψαχνω να βρω μερη να παω με το τραινο που να αξιζουν σε ευχαρισιστω;)
 

Autoflan

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνια
επειδη εχω παει μιλανο μου εριξε την ιδεα μια φιλη μου για πολωνια και με επεισε
 

rebellos

Member
Μηνύματα
163
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Παιδια τι θα λέγατε να αλλάξει η Κυριακη και αντι για Κομο, να πάω προς Λίμνη Γκάρντα και Βερόνα;; Περιμενω αποψεις! εχω ακουσεις για τον καιρο οτι αν εχει ομιχλη στις λιμνες δεν ειναι ωραια..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.548
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom