Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
ελα τωρα ειναι μακαροναδα θαλασσινων στην ουσια, μην εντυπωσιάζεσαι από το χρώμα. αστακομακαρονάδα δεν εχεις φαει? να ψησουμε τον Traveller να μας βρει ενα αξιοπρεπες στην Αθηνα να μας παει για να το δοκιμασεις?
για τον άλλο μήνα υπολογίστε και μένα να μας πάει βόλτα ο traveller :bleh:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Φυσικά! Ειδικά στο Μιλάνο τα καταστήματα είναι μέρος των αξιοθεάτων.
Μην ξεχνάς ότι ένα από τα εξαγώγιμα προϊόντα της Ιταλίας είναι και τα ρούχα καθώς και τα κάθε είδους αξεσουάρ. :clap::clap:
Ακριβώς...ειδικά το Μιλάνο! Αχ...κρίμα που δεν μπορώ να μείνω παραπάνω... εμένα μου αρέσει η Ιταλία γενικότερα! Έχω μια μίνι μουρλαμάρα....ένα πράγμα σαν την μουρλαμάρα του Θάνου για την Βαρκελώνη! :roll::lol:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
για τον άλλο μήνα υπολογίστε και μένα να μας πάει βόλτα ο traveller :bleh:
λέω να ανοίγαμε ένα ξεχωριστο τόπικ με θέμα { μακαρονάδα με τόν traveller }
και να δήλωνε συμμετοχή ποιός θέλει να συνοδέψει τον φίλτατο traveller σε gourmet βραδυά :bleh::bleh::bleh::bleh::bleh:
 

AlexG

Member
Μηνύματα
144
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα γίνονται...
two thumbs up για τα ινφο του μερουλινιου - σποτ ον.
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
αγαπημενοι ιταλοφιλοι,
το ταξιδι που προκειται να κανω σε λιγες μερες(με τα δικα σας φωτα για Φλωρεντια σιενα κτλ) θα ολοκληρωθει στο μιλανο....θα ηθελα παρα πολυ να επισκεφτω τη λιμνη κομο ...αλλα εχω περιορισμενο χρονο γιάυτο θελω να μου πειτε τη γνωμη σας. Φτανω στο Μιλανο παρασκευή μεσημερι κ πεταω κυριακη στις 6.30!υπαρχουν προδιαγραφες να παρω μια γευση ή να αφιερωσω το λιγο χρονο στο Μιλανο για να το απολαυσω καλυτερα??:p
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
αγαπημενοι ιταλοφιλοι,
το ταξιδι που προκειται να κανω σε λιγες μερες(με τα δικα σας φωτα για Φλωρεντια σιενα κτλ) θα ολοκληρωθει στο μιλανο....θα ηθελα παρα πολυ να επισκεφτω τη λιμνη κομο ...αλλα εχω περιορισμενο χρονο γιάυτο θελω να μου πειτε τη γνωμη σας. Φτανω στο Μιλανο παρασκευή μεσημερι κ πεταω κυριακη στις 6.30!υπαρχουν προδιαγραφες να παρω μια γευση ή να αφιερωσω το λιγο χρονο στο Μιλανο για να το απολαυσω καλυτερα??:p

Τί ν απολαύσεις στο Μιλάνο??Τις βιτρίνες??Έφυγες για Κόμο...
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
συμφωνώ με sapienza,εντάξει δε λέω και το Μιλάνο καλό είναι αλλά τέτοια εποχή μεσ την κάψα ,ούτε συζήτηση,κατ ευθείαν για λίμνες......το καλύτερο!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.493
Likes
29.065
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τί ν απολαύσεις στο Μιλάνο??Τις βιτρίνες??Έφυγες για Κόμο...
Ε, ντάξει, είπαμε είναι μόνο λίγο ενδιαφέρον, αλλά όχι κι έτσι... Μια βόλτα στη Galleria & στην οροφή του Duomo, και μια βόλτα στα Navigli επιβάλλονται. Ίσως και μια επίσκεψη στο Cenacolo...
 

shristod

Member
Μηνύματα
135
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο?
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
αγαπημενοι ιταλοφιλοι,
το ταξιδι που προκειται να κανω σε λιγες μερες(με τα δικα σας φωτα για Φλωρεντια σιενα κτλ) θα ολοκληρωθει στο μιλανο....θα ηθελα παρα πολυ να επισκεφτω τη λιμνη κομο ...αλλα εχω περιορισμενο χρονο γιάυτο θελω να μου πειτε τη γνωμη σας. Φτανω στο Μιλανο παρασκευή μεσημερι κ πεταω κυριακη στις 6.30!υπαρχουν προδιαγραφες να παρω μια γευση ή να αφιερωσω το λιγο χρονο στο Μιλανο για να το απολαυσω καλυτερα??:p
Υποθέτω ότι αυτό το 6.30 είναι πρωϊ και όχι απόγευμα.

Χωρίς να θεωρώ το Μιλάνο κάτι σπουδαίο, στη θέση σου θα έμενα στο Μιλάνο, ο χρόνος που έχεις είναι αρκετά περιορισμένος για να αφιερώσεις ένα κομμάτι του σε ταξίδι, έστω και αν είναι των 50km.Ειδικά αν δεν έχεις ξαναπάει Μιλάνο, θα βρεις πράγματα να κάνεις για μια μέρα, μην περιμένεις βέβαια ότι θα περιλαμβάνει "απολαύσεις" η παραμονή...

Πανέμορφο το Κόμο και δεν το συγκρίνω με το Μιλάνο (άλλωστε άλλο πράγμα το ένα άλλο το άλλο) αλλα κρίμα να πας και να γυρίσεις τρέχοντας, νομίζω :roll:
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Ρε παιδιά τί δεν προλαβαίνει?Μια ώρα είναι το Κόμο απ το Μιλάνο...Εγώ τον Μάιο πήγα για 2ώρες στο Κόμο,έφαγα το παγωτάκι μου,ήπια το εσπρεσάκι μου,έκανα και μια βόλτα στη λίμνη με το βαρκάκι...Δεν μπορεί να διαθέσει το Σάββατο στο Κόμο?Ήμαρτον!!
Εγώ προτείνω Παρασκευή να μείνει Μιλάνο-βιτρίνες-Duomo-Naviglio grande,
Σαββάτο τρένο για Lago Maggiore(Stressa,Isole bella-madre-dei pescatori) και Κυριακή Como απ το πρωί μέχρι το μεσημέρι!!!Αν θές όλα τα προλαβαίνεις....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.230
Μηνύματα
884.361
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom