Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Εδώ και μέρες δε μπορώ να βρω εισιτήρια online για να δω το Last Supper στο Μιλάνο.
Μετά από post μου στο forum μου προτάθηκε να πάω πρωί-πρωί μπας και βρω εκεί.

Αυτή η λύση πως σας φαίνεται;

http://www.leonardo-ambrosiana.it/en/acquisto-biglietti-cumulativi-con-il-cenacolo/
Πολυ προτιμοτερη απο το να σκασεις 44ε για ενα εισιτηριο!!σιγουρα θα βρεις εκει αν δε θες να το χεις εννοια τοτε κλεισει ονλινε
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πολυ προτιμοτερη απο το να σκασεις 44ε για ενα εισιτηριο!!σιγουρα θα βρεις εκει αν δε θες να το χεις εννοια τοτε κλεισει ονλινε
πριν πουμε προτιμοτερη πρεπει να πει αν εχει διαθεσιμοτητα κ το κοστος. που θα ειναι πολυ πιο πανω απο το ποσο που ανεφερες στη συγκριση που εκανες. .
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
πριν πουμε προτιμοτερη πρεπει να πει αν εχει διαθεσιμοτητα κ το κοστος. που θα ειναι πολυ πιο πανω απο το ποσο που ανεφερες στη συγκριση που εκανες. .
Το εισιτηριο εκει κανει 12ε...διαθεσιμοτητα λογικα θα εχει..το κοστος το λεει στο λινκ 26ε...και αν καταλαβα καλα ειναι μαζι και μ αλλο αξιοθεατο..και πιστεψε με 44ε ειναι πολλα για ενα αξιοθεατο οταν τα ιδια λεφτα την ιδια περιοδο για το ιδιο αξιοθεατο περσυ τα δωσαμε 2 ατομα αλλα οχι 1!!τωρα ο καθενας οπως το βλεπει
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ελεος... δεν παει Περιστερι-Κουκουβαουνες...Ευρωπη θα ειναι.
για τη διαδρομη το καλυτερο ΜΜΜ σε αερα κ γη ειναι το frecciarossa 1000 κ δη η executive του.
Κοίτα, το καλύτερο μέσο στην πραγματικότητα είναι ένα Lear Jet, αλλά είπα να προτείνω κάτι με ιταλικό χρώμα :)
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Καλησπέρα σας. Φέτος αποφασίσαμε να κάνουμε ένα τουρ σε 3-4 ευρωπαικές πόλεις σύμφωνα με ότι φθηνά εισιτήρια βρίσκουμε. Το προγραμμα έχει Βουκουρέστι Κ Μιλάνο. (απο 3 διανυκτερεύεις).

Το προβλημα μου είναι ότι μετά το Μιλάνο θέλω να μετακινηθώ σε μία άλλη πόλη της Ιταλίας έτσι ώστε να πάρω πτήση για Βερολίνο. Ενδεικτικά μου βγάζει καλή τιμή από Βενετία για Βερολίνο. Οι τιμές τρένου Μιλάνο - Βενετία είναι συμφέρουσες

Το θέμα μου! Θέλω κάπου να πάμε κ για Μπανιο. Υπάρχει κάποια αξιόλογη πρόταση κοντά στην Βενετία; Να επιλέξω την Βενετία ως βάση; Θα θυμίζει κάτι εκεί γύρο καλοκαιρινό προορισμό; (Δεν περιμένω ότι θα βρω κάτι αντίστοιχο με ελλάδα αλλά μη πήξουμε στο τσιμένο και 10 μέρες)
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλημέρα! Νομίζω οτι κάπου έχεις μπερδευτεί στον ενθουσιασμό σου να πας παντού... Και Βουκουρέστι και Μιλάνο και Βενετία και Βερολίνο και κάπου για μπάνιο σε 10 μέρες; Τι θες, να φας το ταξίδι σου στις μετακινήσεις και τα αεροδρόμια;
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Στην κάθε πόλη έχω δει κριτικές και έχω μιλήσει με άτομα που έχουν πάνε ήδη. Βουκουρέστι - Μιλάνο θα κάνουμε απο 3 διανυκτερεύσεις. Ο επόμενος προορισμός θα έχει 3-4 ανάλογα. Και Βερολίνο άλλες 3-4. Ανάλογα το κόστος και το τελικό πρόγραμμα. Με τις πρωινές πτήσεις που βρίσκω θεωρώ ότι προλαβάινω άνετα να κάνουμε με καλή οργάνωση ένα καλό πρόγραμμα. Δεν περιμένω ότι θα γνωρίσω ενδελεχώς το κάθε μερος. Θεωρώ όμως ότι είναι μια καλή ευκαιρία και δω τα βασικά έως και αρκετά πράγματα. Οι 3 προορισμοί είναι σίγουροι πάντως!

Έχεις να προτείνεις κάτι για μέρος που να είναι "Καλοκαιρινό" κοντά στο Μιλάνο;

Ευχαριστώ!
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Από το Μιλάνο μπορείτε πολύ εύκολα να πάτε σε κάποια τοποθεσία της Λιγυρίας για τα μπάνια σας, π.χ. στο Camogli. Βγαίνει άνετα και σε μονοήμερη. Με τη Λιγυρία όμως απομακρύνετε λίγο από τη Βενετία.

Σε κάθε περίπτωση δε θα πνιγείτε στο τσιμέντο. Ακόμα κι αν δεν πάτε στη θάλασσα, το Κόμο είναι δίπλα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.896
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom