Ιταλία Μιλάνο - Λίμνη Garda - Gardaland - Βερόνα - Βενετία - Ρώμη

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Λοιπόν, μετά το Μιλάνο οι επόμενες 11 φωτογραφίες είναι το χωριό Sirmione. ( η πρώτη φωτο είναι αυτή με το κάστρο). Μετά το Sirmione οι υπόλοιπες 3 είναι το Desenzano. Μετά οι υπόλοιπες 9 είναι η Peschiera.
Πριν το Gardaland είναι το Borghetto (δεν είναι χωριό της Λίμνης) και μετά το Gardaland ακολουθούν χωριά της λίμνης όπως: Lazise, Garda , Salo και Riva.

Ελπίζω να σε βοήθησα.
Ευχαριστώ.
 

paxinos

Member
Μηνύματα
163
Likes
151
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Και αφού περνάμε μία ολόκληρη μέρα στο Gardaland, την επόμενη αποφασίζουμε να γυρίσουμε την λίμνη. Περάσαμε από Lazise, Bardolino, Garda, Malcesine, με πλοιαράκι περάσαμε στην απέναντι πλευρά της λίμνης και πήγαμε Salo. ΄Ολα όμορφα αλλά το ωραιότερο ήταν η Riva del Garda!!!!!! Αρχοντική! Μας βρήκε η νύχτα και έτσι αποφασίσαμε να γυρίσουμε στη βάση μας στην Peschiera. View attachment 231187 View attachment 231188 View attachment 231189 View attachment 231190 View attachment 231191 View attachment 231192 View attachment 231193 View attachment 231194 View attachment 231195 View attachment 231196 View attachment 231197 View attachment 231198 View attachment 231199 View attachment 231200 View attachment 231201 View attachment 231202 View attachment 231203 View attachment 231204 View attachment 231205 View attachment 231206 View attachment 231207 View attachment 231208 View attachment 231209 View attachment 231210 View attachment 231211
Πολύ ωραιο το Malcesine φανταστικη η Riva del Garda οπως και το Limone sul Garda αλλά σαν την ομορφια του Sirmione δεν εχει κανενα αλλο χωριο στην λιμνη κατα την γνωμη μου...
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. όλα τα χωριά της λίμνης είναι πανέμορφα, αλλά σαν την Sirmione κανένα.
 

Traveller1980

Member
Μηνύματα
27
Likes
164
Πολύ ωραιο το Malcesine φανταστικη η Riva del Garda οπως και το Limone sul Garda αλλά σαν την ομορφια του Sirmione δεν εχει κανενα αλλο χωριο στην λιμνη κατα την γνωμη μου...
Το Sirmione και η Riva ήταν τα πιο ωραία! ΄Εχεις πάει Riva?
 

paxinos

Member
Μηνύματα
163
Likes
151
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Το Sirmione και η Riva ήταν τα πιο ωραία! ΄Εχεις πάει Riva?
Καλημερα.. και βεβαια!! εχω γυρισει ολη τη λιμνη!! Στο Sirmione εχω παει 5 φορες....!! εχω και φιλους πλεον εκει που εχουν ξενοδοχειο !! οποιος θελει να παει μπορει να μου στειλει μηνυμα για να εχει καλυτερες τιμες στο συγκεκριμενο ξενοδοχειο ....
 

panosperg21

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
τελεια η αφηγηση σου.ετοιμαζω κ εγω επισκεψη στην λιμνη για καλοκαιρινες διακοπες & γενικα επισκεψη των γυρων περιοχων. Φτανουμε στο μιλανο-μπεργκαμο & απο εκει θα νοικιασω αυτοκινητο να παμε στην λιμνη. ποσες μερες λες οτι χρειαζεται να περασεις εκει?4 μερες ειναι αρκετες? ωστε να δουμε κ το παρκο αλλα κ ολα τα γυρω γυρω που λες. Ευχαριστω πολυ
 

paxinos

Member
Μηνύματα
163
Likes
151
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
τελεια η αφηγηση σου.ετοιμαζω κ εγω επισκεψη στην λιμνη για καλοκαιρινες διακοπες & γενικα επισκεψη των γυρων περιοχων. Φτανουμε στο μιλανο-μπεργκαμο & απο εκει θα νοικιασω αυτοκινητο να παμε στην λιμνη. ποσες μερες λες οτι χρειαζεται να περασεις εκει?4 μερες ειναι αρκετες? ωστε να δουμε κ το παρκο αλλα κ ολα τα γυρω γυρω που λες. Ευχαριστω πολυ
Καλησπερα
Οι 4 ημερες ειναι αρκετες για να δεις και την Βερονα ... αν επιτρεπεται σε πια περιοχη θα μεινετε?
 

panosperg21

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Καλησπερα
Οι 4 ημερες ειναι αρκετες για να δεις και την Βερονα ... αν επιτρεπεται σε πια περιοχη θα μεινετε?
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση. λεω να νοικιασουμε απο μιλανο μπεργκαμο κ να παμε sirmione για 4 μερες που οπως λετε ειναιτο πιο ομορφο. μετα να γυρισουμε . βενετια, φλωρεντια & γυρω γυρω τοσκανη , κ μιας κ θα κατσουμε συνολικα 9ημερες κ θα φυγουμε παλι απο μιλανο, μπας κ προλαβουμε να κατεβουμε κ λιγο νοτια προς ποζιτανο!

φαντασου πριν ια βδομαδα γυρισαμε απο το 4 ταξιδι μας στην Ρωμη, αλλα λεμε κ για καλοκαιρινες διακοπες φετος για πρωτη φορα, να γυρισουε κ λιγο.
 
Last edited by a moderator:

paxinos

Member
Μηνύματα
163
Likes
151
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση. λεω να νοικιασουμε απο μιλανο μπεργκαμο κ να παμε sirmione για 4 μερες που οπως λετε ειναιτο πιο ομορφο. μετα να γυρισουμε . βενετια, φλωρεντια & γυρω γυρω τοσκανη , κ μιας κ θα κατσουμε συνολικα 9ημερες κ θα φυγουμε παλι απο μιλανο, μπας κ προλαβουμε να κατεβουμε κ λιγο νοτια προς ποζιτανο!

φαντασου πριν ια βδομαδα γυρισαμε απο το 4 ταξιδι μας στην Ρωμη, αλλα λεμε κ για καλοκαιρινες διακοπες φετος για πρωτη φορα, να γυρισουε κ λιγο.
Positano δεν προλαβαινεις να πας ειναι πολυ μακρια ... καλυτερα βαλε στο προγραμμα σου cinque terre... Vernazza ή Manarola.. αν μεινεις στο Sirmione.. hotel Aurora μιλα με τα παιδια και πες οτι εισαι φιλος του Νικου απο τους Παξους να σου κανουν καλυτερη τιμη... Positano επρεπε να ειχες βαλει οταν ησουν στην Ρωμη ..
 

panosperg21

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Positano δεν προλαβαινεις να πας ειναι πολυ μακρια ... καλυτερα βαλε στο προγραμμα σου cinque terre... Vernazza ή Manarola.. αν μεινεις στο Sirmione.. hotel Aurora μιλα με τα παιδια και πες οτι εισαι φιλος του Νικου απο τους Παξους να σου κανουν καλυτερη τιμη... Positano επρεπε να ειχες βαλει οταν ησουν στην Ρωμη ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom