Γενικά Μιλια απο αεροπορικες!

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Ακριβώς....30 χιλ. αντί για 22 χιλ. Στα μακρινά θα είναι περισσότερα, στα κοντινά λιγότερα, όπως ακριβώς το είπες.
Έχω την εντύπωση ότι αυτός ο μήνας και ο επόμενος είναι οι κατάλληλοι να εξαργυρώσει κανείς μίλια και bonus πριν πάρουν την αναμενόμενη αύξηση οι μακρινοί προορισμοί με την Aegean- ειδικά όσοι είναι σε προσφορά με 10.000 bonus ανα διαδρομή.
Επίσης φοβάμαι ότι είναι δύσκολο να παραμείνει το πρόγραμμα bonus πιο ευνοϊκό για εξαργύρωση από το πρόγραμμα μιλίων (όταν ήδη οι διαδρομές εντός Ελλάδας απαιτούν 8000 bonus έναντι 6250 μιλιων). Πιστεύω ότι σύντομα θα ακολουθήσουν ανάλογες αλλαγές. Μακάρι να διαψευστώ γιατί τότε θα συμφέρουν τα bonus για μακρινά ταξίδια και τα μίλια για κοντινά.
 

done

Member
Μηνύματα
119
Likes
107
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
χιλή
ψιλοάσχετο και συγνώμη προκαταβολικά, αλλά είναι η απορία μου για την ημέρα...αξίζει να εξαργυρώσω 16500 μίλια για 3 ημέρες ενοικίαση αυτοκινήτου; (αν πληρώσω βρίσκω με περίπου 80 ευρώ)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Με πολύ λιγότερα μίλια (11.000) εξοικονομείς το ίδιο ποσό σε εισιτήριο μακρινού ευρωπαϊκού προορισμού μάλιστα. Αν σου περισσεύουν πολλά πολλά μίλια ή αν δεν εχεις σκοπό να κάνεις κάνεις ταξίδια στο άμεσο μέλλον, εξαργυρώνεις σε αυτοκίνητο.
Προσωπικά νομίζω ότι είναι καλύτερα να εξαργυρώσεις σε πτήση.
 

pkasta

Member
Μηνύματα
34
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Και ο δικός μου της ΟΑ εμφανίζεται σαν απενεργοποιημένος. Ακόμη περιμένω απάντηση στο email που τους έστειλα πριν καμιά βδομάδα...
Σου απάντησαν? Τους έστειλα κι εγώ αλλά τίποτα ακόμα. ...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Σου απάντησαν? Τους έστειλα κι εγώ αλλά τίποτα ακόμα. ...
Μου απάντησαν. Ίδια απάντηση με το #450. Δεν υπήρχε κίνηση. Και πτήση μεν μπορεί να μην υπήρχε αλλά υπήρχαν άλλες κινήσεις. Τέλος πάντων, δεν κάνω και τόσες πτήσεις όπως οι άλλοι και δε με πολυαπασχολεί. Έτσι κι αλλιώς, και μια πτήση να κερδίσω, σιγά τα ωά. Νά'χαμε να λέγαμε.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Σήμερα επικοινώνησαν μαζί μου από το airtickets επειδή ακυρώθηκε η πτήση μας για το Δεκέμβρη από Αθήνα προς Άμπου Νταμπι με aegean. Μπήκα στο site της aegean και όντως δεν έδειχνε πτήση με aegean για εκείνη τη μέρα αλλά με etihad και ξεκίναγε μερικές ώρες νωρίτερα. Από airtickets μου είπαν ότι μπορούν να μας αλλάξουν χωρίς κόστος για αυτή τη πτήση της etihad, συμφώνησα και μου έστειλαν τα νέα εισητήρια. Αυτό φαντάζομαι σημαίνει ότι θα χάσω τα μίλια που θα έπαιρνα αν ταξίδευα με aegean; Η etihad δεν ανήκει στην star alliance..
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αυτό φαντάζομαι σημαίνει ότι θα χάσω τα μίλια που θα έπαιρνα αν ταξίδευα με aegean; Η etihad δεν ανήκει στην star alliance..
Ε βέβαια. Μίλια παίρνεις μόνο αν πραγματοποιηθεί η πτήση (και είσαι και συ μέσα στο αεροσκάφος). Η etihad με την aegean δε συνεργάζονται όπως είπες και συ.
 
Μηνύματα
626
Likes
143
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Αυτό φαντάζομαι σημαίνει ότι θα χάσω τα μίλια που θα έπαιρνα αν ταξίδευα με aegean; Η etihad δεν ανήκει στην star alliance..
Έτσι ακριβώς. Πρέπει να ανήκει στην Star Alliance για να τα πάρεις και φυσικά, όπως είπε ο _antonis_, πρέπει να πραγματοποιήσεις πρώτα το ταξίδι :D
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Έτσι ακριβώς. Πρέπει να ανήκει στην Star Alliance για να τα πάρεις και φυσικά, όπως είπε ο _antonis_, πρέπει να πραγματοποιήσεις πρώτα το ταξίδι :D
Απότι φαίνεται ακυρωσαν και τη πτήση της επιστροφής.. Οπότε bye bye μιλια.. Δε με πήραν πάντως τηλ ακόμα για να αλλάξουμε τη πτήση της επιστροφής (την είχα κλείσει απευθείας από το site της aegean)..
 

taou

Member
Μηνύματα
123
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βρότσλαβ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
Καλημέρα.
Όταν λέει αγορά μιλίων αναβάθμισης και εξαργύρωσης, τι ακριβώς εννοεί;
γιατί να μην αγοράσω δηλαδή ένα εισιτήριο και να αγοράσω μίλια;
θα είναι πιο φθηνό;

έχει κανείς ιδέα, από τυχόν άλλα προγράμματα που γίνεται αυτό;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom