Γενικά Μιλια απο αεροπορικες!

giota235

Member
Μηνύματα
139
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Εμενα με πηραν τηλεφωνο και μου την εδωσαν δωρεαν για παντα.
Για να κανεις αίτηση στην alpha χρειάζεται να έχεις ήδη κάποιον λογαριασμό στην ίδια τράπεζα;
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Για να κανεις αίτηση στην alpha χρειάζεται να έχεις ήδη κάποιον λογαριασμό στην ίδια τράπεζα;
Δεν γνωριζω. Εγω ειχα ετσι κ αλλιως. Σιγουρα βοηθαει παντως στην εγκριση του αιτηματος για εκδοση καρτας το να διατηρεις λογαριασμο.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Προφανώς θα πρέπει να υπάρχει λογαριασμός στην τράπεζα (ή η αίτηση για πιστωτική να γίνει ταυτόχρονα με το άνοιγμα λογαριασμού).
Η πίστωση που σου δίνει η τράπεζα δεν πρέπει να αντικρίζεται με μια κατάθεση?
Και από που θα πληρώνεται το χρεωστικό υπόλοιπο της κάρτας?
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Για να κανεις αίτηση στην alpha χρειάζεται να έχεις ήδη κάποιον λογαριασμό στην ίδια τράπεζα;
Δεν ξέρω τι ισχύει σήμερα, αλλά όταν έκανα εγώ αίτηση για πιστωτική στην Alpha, ούτε λογαριασμό είχα, ούτε οποιαδήποτε άλλη σχέση με την τράπεζα. Και μια χαρά εγκρίθηκε.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
Οι ποντοι απο τη diners bonus μετατρεπονται σε μιλια με την αναλογια 1:1 η εχει αλλαξει κατι;
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Οι ποντοι απο τη diners bonus μετατρεπονται σε μιλια με την αναλογια 1:1 η εχει αλλαξει κατι;
Σε μιλια μετατρεπονται οι ποντοι αν εχεις aegean visa bonus. Για ολες τις υπολοιπες καρτες, μπορεις να αγορασεις αεροπορικα με ποντους αλλα απαιτουνται περισσοτεροι ποντοι σε σχεση με τα μιλια.
 

La_viajera

Member
Μηνύματα
21
Likes
94
Επόμενο Ταξίδι
Tel Aviv
Ονειρεμένο Ταξίδι
Colombia
Προφανώς θα πρέπει να υπάρχει λογαριασμός στην τράπεζα (ή η αίτηση για πιστωτική να γίνει ταυτόχρονα με το άνοιγμα λογαριασμού).
Η πίστωση που σου δίνει η τράπεζα δεν πρέπει να αντικρίζεται με μια κατάθεση?
Και από που θα πληρώνεται το χρεωστικό υπόλοιπο της κάρτας?
Δεν είναι απαραίτητο να υπάρχει λογαριασμός στην εκάστοτε τράπεζα για την έκδοση της πιστώτικης. Πρέπει απλώς να πληρούνται κάποια εισοδηματικά κριτήρια. Η πληρωμή γίνεται εύκολα σε ΑΤΜ μόνο με την κάρτα. :)
 

Apostolosm

Member
Μηνύματα
144
Likes
529
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική!
Καλησπέρα.
Εχω λογαριασμό Miles and smiles με την turkish.
Εαν πετάξω με καποια αλλη εταιρεια της συμμαχιας χρησιμοποιώ τον αριθμό της turkish στην κράτηση μου για να λάβω τα μίλια?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Καλησπέρα.
Εχω λογαριασμό Miles and smiles με την turkish.
Εαν πετάξω με καποια αλλη εταιρεια της συμμαχιας χρησιμοποιώ τον αριθμό της turkish στην κράτηση μου για να λάβω τα μίλια?
Ναι θα βάλεις miles and smiles και τον αντίστοιχο αριθμό.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Καλησπέρα.
Εχω λογαριασμό Miles and smiles με την turkish.
Εαν πετάξω με καποια αλλη εταιρεια της συμμαχιας χρησιμοποιώ τον αριθμό της turkish στην κράτηση μου για να λάβω τα μίλια?
Ναι, αρκεί το πρόγραμμα επιβράβευσης της Turkish να δίνει μίλια στο ναύλο της πτήσης της άλλης εταιρείας.
 

patrizia

Member
Μηνύματα
179
Likes
171
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κινα
Πέταξα πρόσφατα με ryannair και η μία πτήση πραγματοποιήθηκε με την airmalta που συνεργάζονται δικαιούμαι μίλια? Πρέπει να εγγραφώ στο miles and more?
Η διαμονή ήταν από booking.com αλλά για να πάρω μίλια πρέπει να έχω miles and more?
H aegean λέει πως πρέπει να κάνεις κράτηση από το site της το ίδιο ισχύει και για τις εταιρείες που ανήκουν στο miles and more?
Γενικα όλα αυτά δεν μπορούν να μπουν στο miles and bonus? πρέπει να πετάς με αυτήν και τις συνεργαζομενες και να κλείνεις δωμάτια από κει για να πάρεις μίλια?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.589
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom