Ιταλία Μοναχικές διακοπές μιλανο

Grerena

Member
Μηνύματα
1.326
Likes
17.497
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικές
Ταξίδι-Όνειρο
Tromso, Las Vegas
καλημερα :) σκεφτομουν βασικα για μια απλη βολτα απο Μιλανο με τρενο . μεχρι Βαρενα και Μοναστερο για εναν καφε & μετα επιστροφη. για 2 ωριτσες περιπου . οχι βολτα με καραβακι...
Μπορείς να πας και μόνο Βαρένα, η οποία "γεμίζει" άνετα ένα 3ωράκι. Είναι μια πανέμορφη παραλίμνια πόλη.
Πάρε το μονοπάτι Walk of Lovers και πήγαινε στο Cipresi για καφέ και στη Monastero, που είναι δίπλα για χάζι στους κήπους της. Εμένα η ομορφιά της λίμνης από αυτήν την οπτική γωνία μου έκοψε την ανάσα.
Κοίτα:
IMG_6713.JPG
IMG_6716.JPG
IMG_6724.JPG
IMG_6727.JPG
IMG_6729.JPG
IMG_6732.JPG
IMG_6740.JPG


Μην απορρίπτεις όμως και το Belaggio. Αν βρεις βολικά δρομολόγια είναι ..... μια απλωτή δρόμος. Μόλις 15' απόσταση με το ferry και θα έχεις κάνει και την βαρκάδα σου.

Αν είσαι τυχερή και έχει και καλό καιρό ... θα είναι μαγευτικά.
 

angie82

Member
Μηνύματα
93
Likes
193
Αγαπητή σε ευχαριστώ παρα πολυ για την συμβουλη σου, τα κατεφερα & πραγματοποιησα και αυτο το ταξιδι. όσο αφορα την Βαρεννα και Villa Monastero πηγα ακριβως εκει που με ανέδειξες και με τις φωτος σου και ηταν απλα μαγικά!!!!:);):clap:
Την ιστορία μου θα την ανεβάσω σύντομα. Οι πολεις που επισκεφθηκα αυτην την φορα ηταν 5 και σε ολες πρωτη φορα. οπως πρωτη φορα και με τρενο απο την μια πολη στην αλλη.

Ευχαριστω
 

Grerena

Member
Μηνύματα
1.326
Likes
17.497
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικές
Ταξίδι-Όνειρο
Tromso, Las Vegas
Αγαπητή σε ευχαριστώ παρα πολυ για την συμβουλη σου, τα κατεφερα & πραγματοποιησα και αυτο το ταξιδι. όσο αφορα την Βαρεννα και Villa Monastero πηγα ακριβως εκει που με ανέδειξες και με τις φωτος σου και ηταν απλα μαγικά!!!!:);):clap:
Την ιστορία μου θα την ανεβάσω σύντομα. Οι πολεις που επισκεφθηκα αυτην την φορα ηταν 5 και σε ολες πρωτη φορα. οπως πρωτη φορα και με τρενο απο την μια πολη στην αλλη.

Ευχαριστω
Πραγματικά χαίρομαι πάρα πολύ που πήγες και πέρασες ωραία.
Ξέρεις, μερικές φορές νιώθω ότι είναι λίγο ρίσκο να προτείνω προορισμό σε κάποιον, γιατί παίζει ρόλο και το γούστο και η διάθεση. Μπορεί τελικά αυτό που άρεσε σε εμένα να μην αρέσει στον άλλον.
Εσύ πάντως τη διάθεση σίγουρα την έχεις (το να πας μόνη σου το αποδεικνύει), αλλά και η Ιταλία και ειδικότερα οι λίμνες της Β. Ιταλίας είναι εγγύηση.
Μου έδωσες μεγάλη χαρά και εννοείτε ότι πολύ θα ήθελα να διαβάσω και την ιστορία σου.
Άλλη μία ιστορία τύπου: alone - your story?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.251
Μέλη
38.916
Νεότερο μέλος
NioviG

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom