Ηνωμένο Βασίλειο Μονη στο Λονδινο...Μια απο τις ωραιοτερες εμπειριες της ζωης μου...

altsi

Member
Μηνύματα
33
Likes
40
Επόμενο Ταξίδι
Νυρεμβεργη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολος ο κοσμος
bamba ευχαριστω ,χαιρομαι που σαρεσε κ σενα..Οντως το Λονδινο ειναι μια ανεξαντλητη
πολη ,για ολα τα γουστα...Το επομενο μου ταξιδι θα ειναι (εκτος απροοπτου...) στο βουκουρεστι.Επελεξα αυτη την πολη γιατι τα βαλκανια θεωρω οτι εχουν μια μαγεια...Εσυ εχεις προγραμματισει καποιο ταξιδι μοναχικο ή μη?
 

binio_panp

Member
Μηνύματα
64
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Πολύ ωραία η ιστορία σου altsi, μπράβο πάντα όμορφα ταξίδια με παρέα ή χωρίς δεν έχει σημασία.Το δεύτερο ταξίδι μου εκτός Ελλάδος ήταν στο Bud Hersfeld στην Κεντρική Γερμανία (έξω από τη Φραγκφούρτη) !!Αρκετά δύσκολο αν σκεφτεί κανείς πως από το αεροδρόμιο της Φραγκφούρτης έπρεπε να αλλάξω δύο διαφορετικά τραίνα για να βρεθώ στο κατά τα άλλα υπέροχο Bud Hersfeld!!!!
 

altsi

Member
Μηνύματα
33
Likes
40
Επόμενο Ταξίδι
Νυρεμβεργη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολος ο κοσμος
silversurfer ευχαριστω!!!

binio_panp ευχαριστω πολυ!! Το ταξιδι αυτο στο Bud Hersfeld ,το εκανες μονη? Θα πρεπει να ηταν πολυ καλη εμπειρια...Δεν εχει τυχει να ταξιδεψω εξωτερικο χρησιμοποιωντας τρενο ,αλλα πιστευω οτι θα ηταν πολω ωραια!!Ετοιμαζεις καποιο ταξιδι για το αμεσο μελλον? Καλα ταξιδια κ σε σενα! :)
 

KatiaC

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Αλτσι πολύ ωραία η περιγραφή σου!!! Σκεφτομαι και εγώ να πάω Λονδίνο μόνη μου τον Ιανουάριο (το πρώτο μου ταξίδι εξωτερικό, δεν μπορώ να περιμένω άλλο να συντονιστώ με άλλα άτομα) και μου δώσες "κουράγιο".
Πόσο σου στοίχισε το ταξίδι περίπου?
Εγω βέβαια μένω Κρήτη και απο οτι έχω δει δεν έχει απευθείας πτήσεις οπότε έχω ενα έξτρα έξοδο.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Αλτσι πολύ ωραία η περιγραφή σου!!! Σκεφτομαι και εγώ να πάω Λονδίνο μόνη μου τον Ιανουάριο (το πρώτο μου ταξίδι εξωτερικό, δεν μπορώ να περιμένω άλλο να συντονιστώ με άλλα άτομα) και μου δώσες "κουράγιο".
Πόσο σου στοίχισε το ταξίδι περίπου?
Εγω βέβαια μένω Κρήτη και απο οτι έχω δει δεν έχει απευθείας πτήσεις οπότε έχω ενα έξτρα έξοδο.
Γεια σου κοπελια!...να πας Λοδινο ειναι τελεια.. απο Ηρακλειο ή Χανια με ενδιαμεση σταση Αθηνα για Ιανουαριο μετα τις γιορτες , εχει εισιτηριο με 180 ευρώ ,αν τα κλεισεις τωρα . Οσο καθυστερεις τοσο θα ανεβαινει η τιμή http://gr.skyscanner.com/ , αλλιώς περιμενε ανοιξη με Ryanair απο Χανια πας απευθείας , περσυ το Πασχα! ειχα παει με 120 ευρώ , μπορει να βρεις και με 80 ευρώ με ryanair απο Χανια ( με λιγο ασχετες ωρες ομως, οπως αφιξη κατα τις 10 το βραδυ...αλλα βλεπω και Aegean τα φτηνα εισητηρια τετοιες ωρες τα εχει..τελσπα...εσυ θα δεις ωρες που σε βολευουν)
Δωμάτιο μονοκλινο γυρω στα 60-80 ευρώ τη μερα (φωτιά!) απο πχ www.booking.com (υπαρχουν και αλλα αντίστοιχα site)
Μετακινήσεις για μια εβδομαδα με Oyster card ισως 50 ευρώ μαζι με αεροδρομια.. Τα υπολοιπα εξοδα εξαρτώνται απο τις προσωπικες σου αναγκες και γουστα
Τωρα για το τι θα κανεις στο Λονδινο και πως θα φτιαξεις προγραμμα..Τα οσα μύρια που εχουν γραφτει εδω μεσα!! Μονο ορεξη να διαβάζεις... :) δες και αυτο απο τα προσφατα http://www.travelstories.gr/community/threads/Λονδίνο-μόνη-ή-με-γκρουπ.49736/page-15#post-549449
 
Last edited:

KatiaC

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Γεια σου κοπελια!...να πας Λοδινο ειναι τελεια.. απο Ηρακλειο ή Χανια με ενδιαμεση σταση Αθηνα για Ιανουαριο μετα τις γιορτες , εχει εισιτηριο με 180 ευρώ ,αν τα κλεισεις τωρα . Οσο καθυστερεις τοσο θα ανεβαινει η τιμή http://gr.skyscanner.com/ , αλλιώς περιμενε ανοιξη με Ryanair απο Χανια πας απευθείας , περσυ το Πασχα! ειχα παει με 120 ευρώ , μπορει να βρεις και με 80 ευρώ με ryanair απο Χανια ( με λιγο ασχετες ωρες ομως, οπως αφιξη κατα τις 10 το βραδυ...αλλα βλεπω και Aegean τα φτηνα εισητηρια τετοιες ωρες τα εχει..τελσπα...εσυ θα δεις ωρες που σε βολευουν)
Δωμάτιο μονοκλινο γυρω στα 60-80 ευρώ τη μερα (φωτιά!) απο πχ www.booking.com (υπαρχουν και αλλα αντίστοιχα site)
Μετακινήσεις για μια εβδομαδα με Oyster card ισως 40 ευρώ μαζι με αεροδρομια.. Τα υπολοιπα εξοδα εξαρτώνται απο τις προσωπικες σου αναγκες και γουστα
Τωρα για το τι θα κανεις στο Λονδινο και πως θα φτιαξεις προγραμμα..Τα οσα μύρια που εχουν γραφτει εδω μεσα!! Μονο ορεξη να διαβάζεις... :) δες και αυτο απο τα προσφατα http://www.travelstories.gr/community/threads/Λονδίνο-μόνη-ή-με-γκρουπ.49736/page-15#post-549449
Οκ! Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και γω που κοιταξα υπολόγισα διαμονή και μεταφορικά γύρω στα 500€ για 4ημερο, βέβαια εγώ δεν μπορώ να κλείσω ακόμα εισητήρια, τέλος Οκτωβρίου θα έχω την δυνατότητα, θα δω τι παίζει τότε και αν πολυανέβουν οι τιμές θα κοιτάξω για Απρίλιο, ίσως είναι καλύτερα και λόγω καιρού τον Απρίλιο.

Και άλλη μια ερώτηση, το ξενοδοχείο πόσο καιρό πριν το κλείνετε?
 
Last edited by a moderator:

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Και άλλη μια ερώτηση, το ξενοδοχείο πόσο καιρό πριν το κλείνετε?
Συνηθως τα ξενοδοχεια κρατουν ιδιες τιμες ολο το χρονο...δεν αλλάζουν συχνα ,οποτε οτι δεις τωρα θα το δεις κ τον αλλο μηνα . Τα εισιτηρια ειναι αυτα που τη μια μερα τα βρισκεις πχ 100 και την αλλη ωρα!! 120

Οκ! Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και γω που κοιταξα υπολόγισα διαμονή και μεταφορικά γύρω στα 500€ για 4ημερο, βέβαια εγώ δεν μπορώ να κλείσω ακόμα εισητήρια, τέλος Οκτωβρίου θα έχω την δυνατότητα, θα δω τι παίζει τότε και αν πολυανέβουν οι τιμές θα κοιτάξω για Απρίλιο, ίσως είναι καλύτερα και λόγω καιρού τον Απρίλιο.
Σιγουρα ο καιρος ειναι πιο καλός τον Απριλη. Γενικα για να βρεις φτηνα εισιτηρια πρεπει να τα κλεινεις τουλαχιστον 4 μηνες πιο νωρις. Παράδειγμα εχω κλείσει Ηρακλειο-Παρισι (CDG) απευθειας τον Οκτωμβρη με 88,00 ευρω πηγαινε ελα , αλλα τα εκλεισα τον .... ( μην σου φανει περιεργο) Απριλιο. Τωρα για την ιδια πτηση εχουν 232,00 ευρώ! Γενικα το να βρισκεις φτηνα εισιτηρια θελει πολυ και καθημερινό ψαξιμο.
 
Last edited by a moderator:

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
ΟΚ! Μαλλον για Απριλιο με βλέπω τότε...
προσεχε ομως γιατι το Πασχα των καθολικών ειναι 5/4 και των Ορθοδόξων 12/4 Αυτο σημαίνει διακοπές σχολειων δλδ πιο ακριβες τιμες εισιτηριων... Οπότε ψαχνεις για μετα τις 15 Απριλη ;)
 

dimitriosel

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Μπραβο, πολυ καλη επιλογη! Δεν ειναι ευκολο να αποφασισει καποιος να κανει ενα ταξιδι μονος του! Ωραια η αφηγηση και καλες φωτογραφιες! Το Λονδινο ειναι μια πολυ ομορφη πολη και οσες φορες αν παει κανεις, θα εχει παντα τον ενθουσιασμο σαν να πηγαινει πρωτη φορα. Αναμενουμε αφηγησεις και απο τα επομενα ταξιδια σου!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom