Ηνωμένο Βασίλειο Μονοήμερη Εκδρομή έξω από το Λονδίνο

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ονειρεμένο Ταξίδι
yeah, whatever...
Τι εννοεις ?Εχω ακουσει οτι ειναι πολυ γραφικο...ποση ωρα ειναι απο το Λονδινο?

Υγ.με καλυψε ο thch81 για το Bath και για την ομορφια του...
δεν ξερεις τον ορο "σπερνει"; ειν απιθανο! μεσα στις ωραιοτερες πολεις του νησιου (μαζι με york, chester, lincoln, canterbury, cambridge, norwich,durham)
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Πωπω με αγχώσατε καλέ.. Όλα αυτά πως να τα δωωωω?? Αντε μόλις γυρίσω πρέπει να σκέφτομαι το δεύτερο ταξίδι για να καλύψω την επαρχία (το Canterbury κι εμένα μου "γυάλισε").

Τελικά εκείνο το Hampton Court Palace αξίζει? Έχει πάει κανείς? Βέβαια άλλο ένα παλάτι είναι αλλά αν έχω χρόνο γιατί να μη πάω?
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ονειρεμένο Ταξίδι
yeah, whatever...
Πωπω με αγχώσατε καλέ.. Όλα αυτά πως να τα δωωωω?? Αντε μόλις γυρίσω πρέπει να σκέφτομαι το δεύτερο ταξίδι για να καλύψω την επαρχία (το Canterbury κι εμένα μου "γυάλισε").

Τελικά εκείνο το Hampton Court Palace αξίζει? Έχει πάει κανείς? Βέβαια άλλο ένα παλάτι είναι αλλά αν έχω χρόνο γιατί να μη πάω?
γιατί τα τρένα είναι άβολα. αν κάνει καλή μέρα όμως είναι όμορφα ειδικά με την καφετέρια έξω από το παλάτι, το αγαπημένο kingston upon thames εκεί κοντά και με το βασιλικό Bushy Park. μέσα στο παλάτι δεν έχω μπει ούτ εγώ
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
tripakia σοβαρά, έχεις πάει cotswold?
Ναι και δεν διαφωνω με το μερος αλλα με τον περιορισμενο χρονο που υπαρχει για το Λονδινο, κυριως με το ακαταλληλο της εποχης (μα Δεκεμβριο; ), με το προγραμμα και το κοστος της εκδρομης.
 

binio_panp

Member
Μηνύματα
64
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αγαπητή Binio μην τον παρεξηγείς τον tripakia, χιούμορ έκανε. Κατά βάθος είναι πολύ gentleman. Πάντως και εγώ θα σου έλεγα να μείνεις Λονδίνο αλλά ο καθείς όπως τη βρίσκει. Βέβαια αυτό μπορεί να σημαίνει ότι επίτηδες θα αφήσεις πράγματα που δεν θα δεις για να ξαναπάς σύντομα Λονδίνο :)
Eυχαριστώ πολύ !!Κάθε πληροφορία είναι χρήσιμη !!Πρέπει να "ψάξω" το γιατί δεν πρέπει να βγω εκτός...!Αν και έχω καταλάβει!!Το Λονδίνο είναι από μόνο του ένας προορισμός που έχει πολλά πράγματα να δεις και να κάνεις!!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Eυχαριστώ πολύ !!Κάθε πληροφορία είναι χρήσιμη !!Πρέπει να "ψάξω" το γιατί δεν πρέπει να βγω εκτός...!Αν και έχω καταλάβει!!Το Λονδίνο είναι από μόνο του ένας προορισμός που έχει πολλά πράγματα να δεις και να κάνεις!!
Έχοντας πάει στο Λονδίνο καμιά ντουζίνα φορές, ποτέ δεν σκέφθηκα - όποτε ήμουν εκεί - να βγω εκτός ζώνης έστω και για λίγα μίλια... (οι αγάπες κι ο βήχας δεν κρύβονται, ε; ) :)
 

gmaman

Member
Μηνύματα
20
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Κύπρος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Αν και συμφωνώ ότι το Λονδίνο αποτελεί προορισμό που δε μπορεί να καλυφθεί με μια επίσκεψη( και περισσότερες ίσως), επιμένω ότι σε περίπτωση που σκοπεύουμε να το επισκεφτούμε ξανά, μια βόλτα στο Stonehedge αποτελεί σημείο αναφοράς.
Υπάρχουν μερικά μνημεία που θέλοντας και μη είναι μοναδικά δείγματα ιστορίας και αξίζουν τον κόπο να τα δούμε έστω και μια φορά στη ζωή μας. Κι εμένα μου άρεσε το London eye για παράδειγμα, αλλά στα δικά μου μάτια δε συγκρίνεται...
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
Πωπω με αγχώσατε καλέ.. Όλα αυτά πως να τα δωωωω?? Αντε μόλις γυρίσω πρέπει να σκέφτομαι το δεύτερο ταξίδι για να καλύψω την επαρχία (το Canterbury κι εμένα μου "γυάλισε").

Τελικά εκείνο το Hampton Court Palace αξίζει? Έχει πάει κανείς? Βέβαια άλλο ένα παλάτι είναι αλλά αν έχω χρόνο γιατί να μη πάω?
Στο Ηampton Court ειναι πολυ ομορφα , ατμοσφαιρικα.....πιστευω πως αξιζει την επισκεψη !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom